Обява

Свий
Няма добавени обяви.

круиз-контрол

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • круиз-контрол


    От един сезон ползвам този модел. Монтира се на ръчката на газта и с леко опускане на китката върху него се постига желаната скорост. Не е подходящ за градски условия, даже си е малко опасно. Тъй като бързо забравям не мога да направя сравнение преди и сега, но мога да кажа, че лесно се свиква и става неразделна част от мотора.

    Втория модел който съм срещал е този:



    Предимството е, че напълно можете да премахнете ръката от газта, както се вижда и на клипа. Няма пряк опит с него.

    На новите модели има вградени круиз контроли, при които задавате определената желана скорост.
    Последно редактирано от giorgio; 06-01-11, 10:28. Причина: добавено видео
    http://www.irlandetza.com
    Forever is our today
    http://www.lre-bulgaria.org
    мотора на аватара е на Gorgio

  • #2
    От: круиз-контрол

    Crampbusetr-a на SCOTTOILER го имам, ползвах го известно време ама ме дразни. За дижиджавката на клипа....Коцето имаше такава на неговата ямаха, пробвах я ама не знам дали ще може да се монтира на всяко кормило, понеже аз имам предпазители с алуминиева шина и не знам как ще може да стане.
    Според мен номера за удобно каране е да се монтират подгревни ръкохватки. По-дебели са от стандартните и в комбинация с неплъзгащи се ръкавици поддържането на равномерна газ не отнема никакво усилие.
    Yamaha XT​M600E '98
    Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

    Коментар


    • #3
      От: круиз-контрол

      На дълъг път този дивайс е много хубаво нещо, но трябва да се ползва само от опитни водачи.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • #4
        От: круиз-контрол

        Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
        ... За дижиджавката на клипа....Коцето имаше такава на неговата ямаха, пробвах я ама не знам дали ще може да се монтира на всяко кормило, понеже аз имам предпазители с алуминиева шина и не знам как ще може да стане...
        Разбира се, че става на всяко кормило, поне що се отнася до тежките ендура.

        Аз не го ползвам при нормално каране, просто не ме кефи "равна газ", но е незаменимо, когато трябва да си оправиш нещо(примерно по екипировката) в движение, или просто да се почешеш...
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          От: круиз-контрол

          Аз си взех CrampBuster на Scottoiler, но още не съм имал възможност да го пробвам. Взех го защото на дълги карания след 300-400 км почва да ме понаболява китката. Обикновенно карам с двата пръста на спирачката и дори на магистрала не смея да ги махна от ръчката и се получава едно изкривяване на пръстите от което ме боли китката отгоре. С тая пластмасичка ми се струва, че бих могъл да си разтоваря стискането само с двата пръста и оттам да ми е по-комфортно, но ще видим. Предполагам ще има период на адаптация...
          LZ2NKM

          Коментар


          • #6
            От: круиз-контрол

            Аз карам с "Wunderlich Throttle Rocker". Да, можеш да си отпуснеш пръстите и да си отвориш ръката, което е добре.
            След няколко дни каране обаче, започва да боли дланта. Не е кой знае каква болка, но се усеща. И си боли така всеки ден
            В града е особено неприятно, както и по лоши пътища. Може да ти попречи да хванеш здраво кормилото. Но пък се сваля и качва за секунди стига да не го загубиш по джобовете.
            След около 12-15 хил.км се износва и започва да превърта. Струваше десеттина евра. Не смятам да купувам пак. Ей така изглежда:

            ______2
            Е = MZ

            Коментар


            • #7
              От: круиз-контрол

              Този крампбустер е незаменим, когато лапаш монотонни километри. Ако толкоз ви пречи в града, завъртете го да сочи надолу - така няма въобще да го усещате. На мен не ми пречи - ползвам го постоянно и считам, че е чудесен, защото ми позволява да държа още по - хлабаво кормилото.

              П.П. Круиз - контрол от втория тип си бях направил преди време чрез вмъкването на дебела амбалажна хартия между газта и кормилото - благодарение на тази рационализация съм карал бая километри, без да държа въобще кормилото.

              Коментар


              • #8
                От: круиз-контрол

                Предполагам , че GDCruiseControlHQ , ще ми върши чудесна работа , но не откривам нищо с Google от къде да си го купя.
                Ако някой знае да сподели , предварително благодаря!

                Коментар


                • #9
                  От: круиз-контрол

                  Първоначално публикуван от К.Наков Преглед на мнение
                  Предполагам , че GDCruiseControlHQ , ще ми върши чудесна работа , но не откривам нищо с Google от къде да си го купя.
                  Ако някой знае да сподели , предварително благодаря!
                  Попитай на ЛС автора на темата.

                  За какъв мотоциклет?
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    От: круиз-контрол

                    С такова като на Димо щях да се убия на турската магистрала. Не го чувствам под ръкавицата и го забравям. Махнаха ми полицаите и само си отпуснах пръстите и стиснах спирачката, газта си остана насукана, и без малко да ги прескоча.
                    Направо трябва да ги забранят.
                    Ride to arrive.

                    Коментар


                    • #11
                      От: круиз-контрол

                      Първоначално публикуван от Plamen WR Преглед на мнение
                      С такова като на Димо щях да се убия на турската магистрала. Не го чувствам под ръкавицата и го забравям. Махнаха ми полицаите и само си отпуснах пръстите и стиснах спирачката, газта си остана насукана, и без малко да ги прескоча.
                      Направо трябва да ги забранят.
                      Да, за това става дума. Или пък пуснеш и като посегнеш пак, то е щръкнало срещу дланта ...
                      ______2
                      Е = MZ

                      Коментар


                      • #12
                        От: круиз-контрол

                        Едва ли ще ви изненадам, но никой не спомена за тези:



                        Монтирането:



                        Имат някои предимства с изключение на цената.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #13
                          От: круиз-контрол

                          Имах такова, карах 10-тина дена миналия сезон , но не успях да му свикана(едно пречи на подгрева на ръкохватките и второ ми се явяваше слабо и лесно се превърташе надолу) и го подарих на един колега. Мисля , че всеки си ъпгрейдва мотора , както му е удобно, то и за това има толкова аксесоари измислени. Но и за двете джаджи си мисля , че не бих сложил повече.

                          Коментар


                          • #14
                            От: круиз-контрол

                            Абе вие за гумени О-пръстени не сте ли чували?
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • #15
                              От: круиз-контрол

                              Моя crampbuster превърташе и реших проблема като надянах на ръкохватката 2 см парче от вътрешна гума за велосипед. Това даде едни 2 мм отгоре и работата заспа. Обаче наистина пречи на подгрева - в студено време кутрето и безименния пръст на дясната ръка ми ставаха на кокал
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X