Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Навигация и комуникации

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Навигация и комуникации

    Умувам за покупка на разговорни устройства и навигация и след, като не намерих тема в раздела, реших да попитам.
    Кой, какви разговорни устройства и навигация ползва и какво би препоръчал?
    По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

  • #2
    От: Навигация и комуникации

    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=61744
    Аз ползвам interphone F4. Купих го от БГ. Обхват 500м. Батерията е доста издържлива. Чува се идеално при затворена каска, но при отворена каска над 80 км/ч. вече не те чуват ясно от другата каска. Друга причина да го купя е че се монтира лесно на мястото на n-com на каска nolan n90.
    BMW F800GS

    Коментар


    • #3
      От: Навигация и комуникации

      За комуникация между два мотора ползваме такива разговорни: https://www.motocomm.com/products.ph...oductCatID=173 с радиостанции http://yaesu.com/indexVS.cfm?cmd=Dis...5&isArchived=0
      Към разговорните имам някои резерви, понеже въпреки че ги продават американци, си китайска изработка, но вършат работа. Чуваме се отлично дори и при 140-150 км/ч. А радиостанциите работят на радиолюбителски честоти с около 3 вата и се чуваме достатъчно надалеч, разбира се това зависи и и от местността, и антените как с извадени, etc... Но общо взето комуникацията е добра и сигурна.

      За навигация ползвам Garmin NUVI 200, сложено в един китайски "водонепронепроницаем" калъф. Върши чудесна работа, но се замислям Zumo.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #4
        От: Навигация и комуникации

        Autocom правят невероятни неща. Като им гледах продуктите последния път не модах да намеря приложение, за което да не са се сетили. Качествено!
        You'll never find out - I got no key hole....

        Коментар


        • #5
          От: Навигация и комуникации

          Здрасти ,Тони . Как да няма тема ,бе Варианта е един CArdo!!! Аз съм с разговорните с малък обхват(20 м.) ,а Мони е от тези с Голям обхват(около 500 м. ,ама не точно ) .Когато аз си купувах моите ,Тези с големия обхват бяха безумно скъпи ,а сега са около 200 $ в e-BAY.На моите батериите държат по 10 + дена.Оказа се че и в река могат да плуват
          Монтажа е 10 минути на всякаква каска .
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            От: Навигация и комуникации

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Здрасти ,Тони . Как да няма тема ,бе Варианта е един CArdo!!! Аз съм с разговорните с малък обхват(20 м.) ,а Мони е от тези с Голям обхват(около 500 м. ,ама не точно ) .Когато аз си купувах моите ,Тези с големия обхват бяха безумно скъпи ,а сега са около 200 $ в e-BAY.На моите батериите държат по 10 + дена.Оказа се че и в река могат да плуват
            Монтажа е 10 минути на всякаква каска .
            Янко,
            ами Мони и Бойко да кажат предимствата и недостатъците на техните устройства и навигации, а ако някой има оригиналните на Nolan, да каже стават ли за нещо.
            По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

            Коментар


            • #7
              От: Навигация и комуникации

              Тони, веднага казвам.
              Предимства - много добра връзка и много удобни за монтаж на каската, без стърчащи микрофони.
              Недостатъци - батерията държи един ден при постоянна работа. Активират се от силен шум - примерно свириш и се активира за разговор. Обаче се активира и от друг силен шум и си стои постоянно включено, което е отвратително шумно и ти надува главата при каране, а в същото време не си говориш по тях. Иначе от всички, които съм виждал мисля, че тези са много добри и ти ги препоръчвам. За навигацията GARMIN ZUMO 550. Аз ползвам такъв и съм невероятно доволен - държи на прах, дъжд, вибрации.

              Коментар


              • #8
                От: Навигация и комуникации

                Бойко, аз нямам такива проблеми с батерията и самовключване.Дали проблема не е ,че беше с ,,отворена'' каска?(без слюда имам в предвид) . За навигацията си прав ,ама при мен все не идва ред за Зумо-то .Аз съм с 60 CSX и съм си много доволен.Мечтая си само за по-голям екран .
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #9
                  От: Навигация и комуникации

                  Каската ми беше затворена. Просто се включва по някое време и се чудим с Мони кой ще казва нещо. Но все пак наистина тия джаджи са прекрасни за едно такова дълго пътуване за връзка помежду ни. За навигациите според мен новите карти са страшно претрупани с излишна информация и с 3D. За Турция си ползвах старата карта, защото последната е доста по-тежка. Румънската карта е същата работа. Надявам се в следващите навигации да има възможност на картата да се изключват примерно резерватите за мечки, когато аз съм тръгнал да търся камили.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Навигация и комуникации

                    Гледам, че има и разговорни като вашите, но с обхват до 1600 метра. Заслужава ли си?
                    По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Навигация и комуникации

                      КОлкото е по-голям обхвата ,толкова по-малко държи батерията ....
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #12
                        От: Навигация и комуникации

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        КОлкото е по-голям обхвата ,толкова по-малко държи батерията ....
                        Освен ако нямаш външно захранване като нас. И си бачкаме с 3 вата, и се чуваме на хубави разстояния... Е има жици, вярно. Тия блутут устройства никога не са ми вдъхвали много доверие, макар че сигурно са удобни.
                        LZ2NKM

                        Коментар


                        • #13
                          От: Навигация и комуникации

                          На мен ми вдъхват доверие .Звукът е ясен и чист ,ако ти звънна по телефона докато карам с над 120 ,няма да разбереш ,че ти звъня от мотор , а и след ,като плува в река и остана включено два дена ,докато изгаснат батериите ,си проработи само след почистване....
                          ПП тежи ,не повече от 50 гр. и няма жици... На всеки каквото му харесва
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Навигация и комуникации

                            Предролагам Бойко говори за тези - http://www.cardosystems.com/scala-ri...er-q2-multiset. В Amazona са към $ 200 и нещо и съм ги харесал , та май ще се реша

                            Коментар


                            • #15
                              От: Навигация и комуникации

                              Точно тази марка, но с този кит за монтаж

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X