Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Аляска до Аржентина за 100 дни (уж)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Аляска до Аржентина за 100 дни (уж)

    Отдавна не бях срещал такова интересно представено приключение.
    Накратко - Украинец с някакво Кавазаки тръгва от Аляска до най-южната точка в Аржентина.
    Пътува сам и доста бюджетно. Няма маркова екипировка. Даже повечето време кара по кецове.
    В началото си мислеше ,че в Аляска и САЩ му е трудно.. а момента в който влезе в Мексико започнаха проблемите.

    Видеото е 50 мин. В началото малко скучно започва, но след това завладява с типичната си руска меланхолия.. света му се срива, но той свива с рамене и продължава.

    https://www.youtube.com/watch?v=Ud18v-5vrSw




    Написал е и книга и свободна за сваляне. На руски и английски :
    https://www.100daysadventure.com/books
    Последно редактирано от Венци- малкия; 30-07-20, 21:45.

  • #2
    Кой го е снимал, автоматичен дрон ли си носи?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • ИВАН НЕДОКЛАНОВ
      ИВАН НЕДОКЛАНОВ коментира
      Редактиране на коментар
      Сам се снима . Много дронове имат функция за следене на обект

  • #3
    Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
    Отдавна не бях срещал такова интересно представено приключение.
    Накратко - Украинец с някакво Кавазаки тръгва от Аляска до най-южната точка в Аржентина.
    Пътува сам и доста бюджетно. Няма маркова екипировка. Даже повечето време кара по кецове.
    В началото си мислеше ,че в Аляска и САЩ му е трудно.. а момента в който влезе в Мексико започнаха проблемите.

    Видеото е 50 мин. В началото малко скучно започва, но след това завладява с типичната си руска меланхолия.. света му се срива, но той свива с рамене и продължава.

    https://www.youtube.com/watch?v=Ud18v-5vrSw




    Написал е и книга и свободна за сваляне. На руски и английски :
    https://www.100daysadventure.com/books
    Изгледах го на един дъх. Благодаря !
    Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
    За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

    A1+

    Коментар


    • #4
      Аххаааа. Имал дрон,
      Сега го гледам...
      Много готино филмче и красиво...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #5
        Чета книгата и гледам филмчето едновременно. Щото книгата няма нито една снимка, само малко схеми на пътя, а във филмчето няма много обяснения. Идва ми да извядя текста от книгата и да "нарежа" кадри от филма. После да сложа кадрите между текста като илюстрации. Вярно, че така обема и ще се удвои или утрои, но ще си стане истински пътепис. Ако го направя това, ще изпратя едно копие на автора.
        Благодаря на Венци за споделянето на този пътепис. Много е интересен!

        Коментар


        • #6
          И аз чета пътеписа и вече съм стигнал до "Гватемала".
          Много е увлекателен и всяко свободното време го чета с интерес.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #7
            Най-накрая го дочетох Велик. И с много късмет.
            Благодаря за споделеното пътешествие.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #8
              "Кавата" е KLR 650 от последните и човека може да де добър кинематограф, но от мотори грам не разбира. Без да засягам собствениците на Кави и при все, че този модел го тачат много в Северна Америка и Австралия според мен е най-лошият избор, защото създава повече проблеми от аналозите му на други марки. А когато не разбираш, не можеш и пипнеш тук-там нещата отиват "у ряката". Друга грешка (според мен) която ми направи впечатление, е че още след първите няколко дни на несгоди той се зареди с негативизъм и това чувство остана до края. Има едно друго момче което пътува с някакъв скутер Хонда (вероятно го знаете)-той е винаги усмихнат и позитивен въпреки, че е видял много повече проблеми и неудобства.., та за него всичко е приключение и забавление. Не мрънка и предава положителните си емоции на публиката. Евала на Украинеца, че се е захванал с това начинание, защото от какъвто и ъгъл да го погледнеш все си е сериозно, надявам се че е открил в себе си кинематографа, но за пътешественик не става.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X