Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътят на маслиновото дърво.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Пътят на маслиновото дърво.

    Първоначално публикуван от the slow heart Преглед на мнение

    Между другото, срещнахме на заминаване един моторджия грък на готино кавазаки с този стикер,



    даже има посочен и сайт, ако тук има хора интересуващи се от подобни неща де
    Чух за това пътуване от собственика на кафене до Акропола в Атина (при него си оставихме багажа). Той също е бил в групата... Запомнящо се приключение. Говори ми дълго и замислено за Монголия.
    Много мотори и перфектна организация. Сега виждам, че и Юнеско имат "пръст" в цялата работа... Може да помислим за Route 4
    ______2
    Е = MZ

  • #2
    До: Нике от Самотраки.

    Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
    ... Може да помислим за Route 4
    Eй с'я ми разби оскъдните познания по английски...
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Нике от Самотраки.

      Грешка на езика (пръста). Това, за което си мислех е Route 6 !

      Разгледай им сайта: http://www.olivetreeroute.gr/english.htm
      ______2
      Е = MZ

      Коментар


      • #4
        До: Нике от Самотраки.

        Някаква компания за зехтин... Какво е "olive tree"? И какъв е този път 6 Димо?
        Иначе маршрута е много готин. Гърция, Турция, Грузия, Азърбейджан, Тюркменистан, Узбекистан, Казахстан, Китай, Монголия и обратно през Русия, Украина и т.н. Разкошен маршрут. С много визи и много километри, но все по много интересни места!
        Ние някога ще се организираме ли за подобно нещо? С много мотори и коли. С много километри и на места, където трудно се вадят индивидуални визи...Така е по-весело, по-готино и по-сигурно с катуна.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          До: Пътят на маслиновото дърво.

          Влади, въпрос на време е... Аз нали съм тръгнал да опипвам подобен формат - мотоциклети и джипки. Първо беше Самотраки, следва Лесбос, пък после... една бързичка Индия, примерно...

          П.П. "olive tree" би трябвало да е "маслиново дърво", поне така си мислех, докато Димо не ме хвърли в дълбок размисъл...
          Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
          Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

          Коментар


          • #6
            До: Пътят на маслиновото дърво.

            Индия е смрад, шум, гаден климат, всякакви проблеми, ужасни тълпи и на всяка крачка, страшна мизерия и боклуци...Първият път, когато попаднеш в Индия задължително ще изпиташ доста силен шок!...
            Сега взех пак, че препрочетох пътеписа на Яна за Гърция и Крит и разгледах снимките от там....Адски красиво...
            На мен близо една трета от живота ми е минал по палатки и мизерстване...Определено с остаряването, красивото започва да ме влече повече от грозното!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              До: Пътят на маслиновото дърво.

              Да Владич, за маслинови дървета става дума. Измислили са си и гърците причини да пътуват Впрочем имаха голяма група мотоциклетисти от Атина до Пекин по повод откриването на олимпийските игри. Участниците не бяха само гърци. Но за бъларин не съм чувал да се е включвал.
              Път номер 6 е един от " Пътищата на маслиновото дърво". Показан е в сайта им - пълна обиколка на Средиземно море (вкл.Алжир) нещо, за което си мечтая. Можеш да го разгледаш, като се поровиш в сайта.

              П.П.
              Радвам се, че ти харесва разказа от егейската обколка ...
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                До: Пътят на маслиновото дърво.

                Сещам се за "пътят на древните българи"..... Може да се направи доста атрактивен маршрут..... С една-две години подготовка - и много атрактивна експедиция.....

                Коментар


                • #9
                  До: Пътят на маслиновото дърво.

                  Ееееееееее много мухи взеха да жужат в пространството.......дали ще е пътя на маслината,или на древните българи,посоката е все натам.....'айде да го мислиме!!!!!!!!!!


                  Поздрави,
                  търся си подписа....

                  Коментар


                  • #10
                    До: Пътят на маслиновото дърво.

                    За обиколка на цялото Средиземно море и аз съм много навит! С джипка!
                    "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                    Коментар


                    • #11
                      До: Пътят на маслиновото дърво.

                      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                      Индия е смрад, шум, гаден климат, всякакви проблеми, ужасни тълпи и на всяка крачка, страшна мизерия и боклуци...Първият път, когато попаднеш в Индия задължително ще изпиташ доста силен шок!...
                      Сега взех пак, че препрочетох пътеписа на Яна за Гърция и Крит и разгледах снимките от там....Адски красиво...
                      На мен близо една трета от живота ми е минал по палатки и мизерстване...Определено с остаряването, красивото започва да ме влече повече от грозното!
                      Влади,на теб ще ти намерим хотел,а ти се справяш и сам добре.
                      Но в Монголия наистина нещата са сериозни,както откъм хотели,така и към условия...няма пътища,няма нищо...Иска сериозна подготовка,ако ще се минава от там,да не говорим че ще трябва повечето да сменим машините... .Викам да подгреем още тази година със Лесбос,а защо не и Лемнос,че вързах контакти покрай една програма(имат две дестилационни за узо,което пропих,и за което имаш вина и ти,докато се чудех на упорството в търсенето на Плумари )
                      В този ред на мисли,на някой не му ли се пътешества до Тан Тан в Мароко-има уникален фестивал на етно музиката и народното творчество(пуснах тема за повече инфо по случая)
                      http://www.folklore-bg.com/index.php...=762&Itemid=70
                      http://www.az-deteto.com/index.php?aid=6256&page=view
                      http://www.mfa.bg/rabat/index.php?op...201&Itemid=412
                      Гъз път да види!

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X