Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пътуване до Чернобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Пътуване до Чернобил

    Най-красивото момиче което видях в Беларус, живее до оградата на Зоната.

    Публикувайте отговор

    Коментар


    • #62
      От: Пътуване до Чернобил

      Мой много добър приятел преди две години ми предложи да отидем до Припят / той явно беше чел някакви материали по темата /. Аз принципно се съгласих, но работата се разсъхна. Сега си мисля, дали да не аправил една кратка еткскурция до братска УкраИна.
      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

      Коментар


      • #63
        От: Пътуване до Чернобил

        Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
        Сега си мисля, дали да не аправил една кратка еткскурция до братска УкраИна.
        Вече ви е ФанАла радиацията май.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #64
          От: Пътуване до Чернобил

          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
          Мой много добър приятел преди две години ми предложи да отидем до Припят / той явно беше чел някакви материали по темата /. Аз принципно се съгласих, но работата се разсъхна. Сега си мисля, дали да не аправил една кратка еткскурция до братска УкраИна.
          Със кола ли,щото с мотор е малко меко казано авантюра в този сезон.
          Иначе Русе,трансфагараш от там влизане в Украйна ,Киев и Чернобил през бориспилска област.Красота
          Навити за юни месец догодина? Естествено с мотори..

          Това със уговорката че юни през Карпатите е хладно и възможно да има преспи,а Украйна е сезона на дъждовете,но пък толкова зеленина има там в равните поля че се връщам в детството.
          Последно редактирано от Roninn; 07-11-17, 20:33.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #65
            От: Пътуване до Чернобил

            Винаги готов!

            Публикувайте отговор

            Коментар


            • #66
              От: Пътуване до Чернобил

              Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
              Най-красивото момиче което видях в Беларус, живее до оградата на Зоната.

              такива неща без снимки не се постват... нали знаеш - ако нямаш снимка, не се е случило
              You'll never find out - I got no key hole....

              Коментар


              • #67
                От: Пътуване до Чернобил

                Първоначално публикуван от ili4 Преглед на мнение
                такива неща без снимки не се постват... нали знаеш - ако нямаш снимка, не се е случило
                Е!
                Стига де .... все пак не сме у Фейса ...

                Аз му вярвам, защото и аз имам едни 3-4 хиляди км. в Украйна ....
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #68
                  От: Пътуване до Чернобил

                  Въпросното момиче... много колеги се опитаха да и "разбият сърцето" с най-добри намерения при това (двама си взеха булки от района през това време). Но не...
                  Един от по-възрастните, на които девойката имаше доверие, я попита как ше си намери мъж, като на крака са и дошли толкова левенти и то от България! Отговора бе: Ще си намеря по интернет...
                  Публикувайте отговор

                  Коментар


                  • #69
                    От: Пътуване до Чернобил

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Със кола ли,щото с мотор е малко меко казано авантюра в този сезон.
                    Иначе Русе,трансфагараш от там влизане в Украйна ,Киев и Чернобил през бориспилска област.Красота
                    Навити за юни месец догодина? Естествено с мотори..

                    Това със уговорката че юни през Карпатите е хладно и възможно да има преспи,а Украйна е сезона на дъждовете,но пък толкова зеленина има там в равните поля че се връщам в детството.
                    Не, не с кола Ронин. И с мотоциклет не. Идеята обаче пропадна.
                    https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                    Коментар


                    • #70
                      От: Пътуване до Чернобил

                      Аз съм ОК. Това ходене, на две колелета, е в програмата-минимум за 2018. Даже бих пробвал някой пакет за 2-3 дена в Зоната, дето предлагат.
                      Да не забравяме, за тези, които се колебаят, че нещата са си съвсем легални и мяма нясто за притеснение.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #71
                        От: Пътуване до Чернобил

                        Организаторите на екскурзиите ето какво пишат:

                        Dear ххх


                        Thank you very much for your interest in CHORNOBYL TOUR[emoji768]


                        Yes, it is possible to arrive to the check point with motorcycle, leave it at the check point and after that go on a tour in the bus.


                        Hopefully this information is of use to you

                        Should there be any questions\suggestions\ concerns about your Chornobyl tour, please do not hesitate to contact us.

                        Looking forward to hearing from you soon.

                        Have a great day!


                        Публикувайте отговор

                        Коментар


                        • #72
                          От: Пътуване до Чернобил

                          Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                          Организаторите на екскурзиите ето какво пишат:

                          Благодаря ви много за интереса ви към CHORNOBYL TOUR


                          Да, възможно е да стигнете до точката за проверка с мотоциклет, да го оставите в пункта за проверка и след това да отидете на обиколка в автобуса.


                          Надяваме се, че тази информация е от полза за вас

                          Ако има някакви въпроси \ предложения \ опасения за вашето турне Chornobyl, моля не се колебайте да се свържете с нас.

                          Очакваме да ви чуем скоро.

                          Приятен ден!
                          Всичко което човек иска и търси през целия си живот е :
                          Място и хора към които да принадлежи ...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Пътуване до Чернобил

                            В цената на почти всички екскурзии е включено вземане и връщане от и до Киев. Още повече, че ще трябва да си носиш допълнителни дрехи за обиколката в зоната. Задължително дълги ръкави и крачоли, с екипа за каране, няма да е много удобно. Можеш да оставиш всичко на входа, до ККП то, но не си струва да се кара до там, почти три часа до там и три часа обратно, а и няма какво толкова да се види. Иначе в зоната си е интересно: https://www.youtube.com/watch?v=d3XNz9QHtcs&t=25s, на Английски е, но мисля, че почти всеки ще разбере за какво става въпрос.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пътуване до Чернобил

                              По принцип не си падам по културно-масовите мероприятия. Нагласа, която вчера ме разговори с един полски "предприемач", рекламиращ трипове в Зоната. Офертата е: 1200 евро на човек и разходка с джип + ол инклузив.
                              Започнах с въпроси от далеко. Почнаха уверения, че всичко е безопасно, няма яд. Не беше убедителен относно питанката за т.нар. "радиоактивни гробища". Настояеаше, че властите пускат само туроператорите и него. ОК. Но за много по-ниска цена е възможна екскурзия с персонален гид по неговия маршрут...

                              Та да питам: някой влизал ли е със собствен транспорт. По принцип е разрешено. Прави се в Беларус, има маса клипов в ютуба, там също е с пропусквателен режим. Питам за Украйна.

                              Между другото, ако не сте чували, щаба за справяне с аварията е бил в гр. Хойники. Разбрах случайно от една снимка. Имах щастието да прекарам месец там.

                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пътуване до Чернобил

                                Със собствен транспорт не може да се влезе - няма такъв вариант. Може и да има нещо подобно в Беларуската страна на зоната, но едва ли стигат до Чернобил или Припят.
                                Тур може да се запази от Киев. Цената беше около 150 долара на човек. Включва микробус (Мерцедес Виано) персонален гид, на Руски или Английски, пътя до там и обратно. Също така и обяд в стола на централата, буквално на по малко от километър от реактор номер 4. Има и варианти с преспиване в Чернобил, предполага, че цената ще е двойна. При запазването се дават паспортни данни предварително. Няма ли те в списъка, не можеш да влезеш. Задължително дълги ръкави, крачоли и подробен инструктаж. Дават ти гайгеров брояч и ходиш само където ти позволят. Гидовете се познават, което ме навежда на мисълта, че не са много на брой, случайни хора не пускат. Предполагам, че този пич, Поляка с офертата, е някакъв посредник, който просто ще вземе голяма комисиона и пак ще ви прати при някой от вече известните. Това е линк към фирмата, която ние използвахме. https://chernobylvisit.com Всичко беше на ниво, автомобил, обслужване, история, нямам никакви забележки.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X