Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хималаи.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хималаи.

    За такова каране си мечтая и дано даде Господ възможност в този живот да го направя.
    http://www.youtube.com/watch?v=FZ_sPMIBpck

    П.С. Това филмче е само от деветият ден от карането на тази група.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Хималаи.

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    За такова каране си мечтая и дано даде Господ възможност в този живот да го направя.
    http://www.youtube.com/watch?v=FZ_sPMIBpck

    П.С. Това филмче е само от деветият ден от карането на тази група.
    За мечтаенето ставаме двама.Невероятно приятно и леко трасенце,за почти всякакви мотори става.Въпреки почти тоталната липса на растителност,невероятно красиво.Ама мъка ми е как са го карали до там тоя асфалт(поне където го имаше)!!!
    Иво (таксито) Андреев
    0988 91 80 50
    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

    Коментар


    • #3
      От: Хималаи.

      Въпроса е... Кой не си мечтае, за такова каране.
      Пожелавам Ви го пичове!

      Коментар


      • #4
        От: Хималаи.

        Измъквам се вече от примките на банките и вярата ми в живота започва да се завръща. За тази година изтървах сезона за Хималаите, но за 2014 имам надежда... Хващам самолета за Делхи. От там влак или автобус до Манали и от там наемам мотор и тръгвам. Със собствен мотор до там, до Индия нещата са много трудни и проблемни, така че това е схемата. Роял Енфилд под наем. Защо Роял Енфилд? Защото това е най-разпространеният индийски мотор. Има 350 и 500 кубика. Ползват го и военните, и всеки, и навсякъде може да ти помогне със помощ, и части за него. Ако отидеш там с някоя Хонда, или Сузуки, или БМВ и нещо се счупи, или повреди там в Хималаите, там и ще си останеш за много дълго време, или ще се прибереш без мотора си. Може да се вземе и от Делхи мотора, но предвид пътищата и движението в Индия по-добре да не се рискува да се тръгва от Делхи. 2000 $ би трябвало да стигнат за такова пътешествие, за около месец, като в тези пари са и самолетните билети. Октомври, ноември е времето за такова пътешествие. Пак трябва да се проучи подробно. Време има.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #5
          От: Хималаи.

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          Измъквам се вече от примките на банките и вярата ми в живота започва да се завръща. За тази година изтървах сезона за Хималаите, но за 2014 имам надежда... Хващам самолета за Делхи. От там влак или автобус до Манали и от там наемам мотор и тръгвам. Със собствен мотор до там, до Индия нещата са много трудни и проблемни, така че това е схемата. Роял Енфилд под наем. Защо Роял Енфилд? Защото това е най-разпространеният индийски мотор. Има 350 и 500 кубика. Ползват го и военните, и всеки, и навсякъде може да ти помогне със помощ, и части за него. Ако отидеш там с някоя Хонда, или Сузуки, или БМВ и нещо се счупи, или повреди там в Хималаите, там и ще си останеш за много дълго време, или ще се прибереш без мотора си. Може да се вземе и от Делхи мотора, но предвид пътищата и движението в Индия по-добре да не се рискува да се тръгва от Делхи. 2000 $ би трябвало да стигнат за такова пътешествие, за около месец, като в тези пари са и самолетните билети. Октомври, ноември е времето за такова пътешествие. Пак трябва да се проучи подробно. Време има.
          Така почва да звучи доста добре!
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • #6
            От: Хималаи.

            Владич, а какво стана с езерото Байкал? Аз обещаното си го търся като свое.
            Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

            Коментар


            • #7
              От: Хималаи.

              Търся спонсорство за там. Грубите ми изчисления показаха, че минимум 2500 евро трябват за пътуване до Байкал и част от Монголия. Към 3000 евро, ако се отскочи и до Владовосток. В тези суми не съм включил парите за подготовката на мотора в България, гуми, масла, филтри, разходите за визите и други. За по-дългото разстояние, около 25000 км трябва да се подберат такива гуми, които да издържат този преход без смяна, а това са по-скъпи и по-шосейни модели гуми. Тези суми за съжаление са минимума за такова пътуване. Под този минимум може да се падне малко, само ако спиш без да плащаш, което е възможно за тази дестинация, но тогава може да се появят проблеми с черният ти дроб... А за Хималаите, както вече писах 2000 $ ще стигнат и може, и да хартисат. Пък и Хималаите определено са по-интересни от Сибир.
              Последно редактирано от ВладиЧ; 23-09-13, 07:54.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #8
                От: Хималаи.

                Ама така не се ли губи главното? Дето казват че целта не била тази или онази точка,а била самият ПЪТ!
                Иво (таксито) Андреев
                0988 91 80 50
                Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                Коментар


                • #9
                  От: Хималаи.

                  Много работи казват, ама пари не дава никой. Дават само такива банки, които искат после да им ги връщаш двойно, или тройно. Големи хитреци, ама вече не на мен тия схеми. Да баламосват някой друг. Ще се справим и без банки. Пък, ако не можем да го направим това пътуване няма да си изтрепем децата я... Ще си остане една розова мечта.
                  Последно редактирано от ВладиЧ; 23-09-13, 13:18.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хималаи.

                    Дават,ама мнооооо трудно! И аз с това се боря сега,назад нема накъде.Ще ги бориме до успешен край!
                    Иво (таксито) Андреев
                    0988 91 80 50
                    Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                    Коментар


                    • #11
                      От: Хималаи.

                      Отдавна планувам нещо подобно. По спомени по-добрия вариант е 350, но отново си е трън в гащите. И при читава машина през няколко дни излиза нещо за правене. Тези мотори се карат от западняците главно заради романтиката. Отделно при тях всичко е наопаки - скорости, задна спирачка - предполагам бързо ще се свикне. Лично аз ако съм за кратко бих се насочил към местните рожби на японо-индийската дружба Pulsar, Honda Hero, Karizma и т.н. Не по-малко популярни, но като цяло безпроблемни и с по-нисък разход. Но това е моят избор, защото не се кефя да чопля по машината. Има реална опасност с Едфийлда да си прекараш времето по работилниците - имаше една брутална тема в advrider с псувни и в заглавието . Иначе momi20 е направил разбивка на разходите си за подобно пътуване. Лично мен много ме радва - няма много пари, пътува със скромен бюджет и голямо сърце . http://www.advrider.com/forums/showt...?s=9737b49342d

                      Коментар


                      • #12
                        От: Хималаи.

                        Хубав е пътят ама да се катери напреко,тогава е кеф а не леко-леко скучно по пътя.
                        0 8 76 36 8 542

                        Коментар


                        • #13
                          От: Хималаи.

                          Да не им ставам адвокат на тия, но Енфилд отдавна вече са с нормални скорости и спирачка, както на всички останали мотори. Всички модели мотори се трошат из Хималаите, но Енфилд имат по-голяма сервизна база там. Разбира се всеки сам може да си избере, с какво да се придвижва там.
                          Колкото до движението "напряко" през Хималаите, това определено не може да стане... Това не са баири из равнините на България, да обикаляш по синурите на нивите с ендурото.
                          За каране "напряко" подходяща е Монголия. Там можеш да караш, на където, и в каквато посока си поискаш стига да можеш да устискаш ти самият, и машината ти.
                          Последно редактирано от ВладиЧ; 27-09-13, 12:16.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X