Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

    Едно пътуване до Тунис на Жоро-Крейзито с жена му. Има много снимки, пък и стила му на писане е доста оригинален, направо бих казал уникален... Взето е от друг български форум, но се надявам модераторите да са милостиви. Забавлявайте се!
    http://www.motoforum.bg/index.php/topic,73105.0.html

    Направил съм грешка в заглавието и не мога да я оправя! Сори!....
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

  • #2
    От: Eно пътуване до Тунис през 2011 год.

    Чета го много внимателно. В началото по диагонал, но след няколко джедайски пасажа се върнах от начало.
    Силата определено е с него.

    Коментар


    • #3
      От: Eно пътуване до Тунис през 2011 год.

      Силата на словото и жалко ако не си изкарва хляба , салама че и горивото с писане . Хареса ми стила му ! Благодаря на Владич за споделеното .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

        А най-хубавото е, че не е особено политически коректен и назовава нещата с много истински имена

        Коментар


        • #5
          От: Eно пътуване до Тунис през 2011 год.

          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
          Силата на словото и жалко ако не си изкарва хляба , салама че и горивото с писане . Хареса ми стила му ! Благодаря на Владич за споделеното .
          На мен ми е трудно да го чета. Точно силата на словото - къде му започват изреченията, къде свършват... Няма никаква пунктуация и интонацията е ... на досещане. Снимки обърнати, правени като с телефон. Съжалявам, но не виждам какво му е силното. Може би се очаква да ахкам и охкам, но и незензурните изрази също не са подходящи за публична прочит.
          ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
          СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

          Коментар


          • #6
            От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

            Това им е хубавото на пътеписите, че представят различната гледна точка, както и различните хора.
            Крейзи винаги ме е радвал с начина си на писане, а хумора му е уникален и всичко това гарнирано с цялата липса на пунктуация, грешки и т.н. прави пътеписите му интересни и запомнящи.

            Коментар


            • #7
              От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

              Много е интересен като пътепис. С междузвездните войни е прекалил и със римските сенатори също .
              Хубавото е че се видя наистина какво е Тунис, защото след постовете на колегата pe4en бяхме си изградили друга представа за страната -доста по напреднала във всяко отношение от Бг, а то не е точно така май.
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                Тук съм извадил някои "бисери" от втората част на пътеписа за Тунис 2011 г, на Жоро-Крейзито от Враца. Позволил съм си да оправя само някои правописни грешки, защото българската граматика не е силната му страна. Иначе стила и прозренията му са уникални!
                Надявам се да ви е забавно!

                Колите изчезваха от шосето и бяха заменени от магарешки впрягове, които по всяка вероятност бяха лични доставчици на Джаба Хътянина....

                Жегата ни напече и спряхме да починем, и да завържем социални контакти...

                При излизането от хиперпространството забелязахме, че вече има прясно овчо месце...

                Спряхме за фотосесия и планово обслужване на главен двигател, опъване и смазване на заден бустер, и естествени нужди....

                До като изпускахме телесни течности в канавката и се дивяхме на лунният пейзаж, Хилядолетният сокол припукваше неистово, като истиваща печка циганска любов...

                Увеличихме тягата в главният двигател, като оставихме прашна следа във въздуха, а слънцето се опитваше да скокне зад хоризонта. От опита ни на тази пясъчна планета установихме, че изгрева и особено залеза тук е много бърз...

                Отново увеличих тягата с идеята да настигнем слънцето и според бордовият километраж, който е в мили вече прехвърляхме точката на Офиучи с 40 км...

                Обсъдих притесненията си и бордовите показания с младата принцеса Лея зад мен. Каза ми - Нека Силата да бъде с тебе Люууук. В камбуза имаме две консерви, 8 маслини, арабска питка и 3 литра вода. Няма проблеми...

                Изведнъж на хоризонта се появи мираж на медитиращ Мастър Джедай, след като утихна воят на двигателите на Хилядилетният сокол и пепелта се слегна върху мъртвата земя. На въпроса ми "Тамераза дис уей?" той кимна многозначително в преполагаемата от мен посока. То друга и нямаше...

                Пясъчните хора се бяха накрили в каменните си гофри и само светещите им очи мъждееха в мрака на прозорците...

                С помоща на Силата, но най-вече срещу 3 тунизийски динара и тичащият пред мен млад падуин бяхме съпроводени до съдържателя на къмпинг Тамераза...

                Чичката свиреше на някаква тарамбука пред надрусан англичанин, който тупаше по одаята в 1,33 такта след ритъма на тарамбуката...

                На тавана на барачката ни някакъв саламандър вече беше надушил екзотичният вкус на чорапите ми и лакомо се кокореше...

                Разговора ни под конферентният сайвант продължи и по време на закуската, като употребата на горните крайници в разговора е просто задължително...

                Разменяме адреси и поемаме всеки по пътя и мечтите си...

                Следващите километри са пустинно живописни...

                Като малък си представях, че пустинята е един голям плаж...

                Никакви признаци на живот, абсолютна тишина, мирис на пепел и нагрят двигател...

                Кефа се ронеше, като пясък навсякъде, около нас...

                Отново бях обладан от Силата, а въздуха имаше вкус на пепел и приключение...

                Чувствах се, като на планетата Дюн яхнал пясъчен червей, само че моят беше син и не ядеше подправка, а слабо обогатен с уран безоловен...

                На първите по-големи дюни спряхме за снимка. Тичахме по тях и се кефехме, като деца на сладолед Ескимо от 25 стотинки...

                От Хилядолетен сокол станах Хилядолетен плуг. Така орех земята с крака....

                Тук се виждат следи от куцо врабче в пустинята...

                Времето напредваше неумолимо, както косопада ми и побързахме да хванем залеза на пустинята, както го правят берберите...

                Камилите не миришат, щото не се потят, но за сметка на това пускат страшна лига...

                Разнесе се несравним мирис на загниващи морски дарове, което ме наведе на мисълта, че наближаваме рибният пазар...

                VICTORY за всички фенове и фенки, които гонят мечтите си до край...
                Последно редактирано от ВладиЧ; 10-11-12, 10:20.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #9
                  От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                  "Бисерите"са уникални,както и пътеписът му.Цял слетобед си отделих да го прочета и съм се смял на глас)))) Мерси,Владич

                  Коментар


                  • #10
                    От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                    Владич благодаря за публикацията.
                    Относно правописа , интонацията и пунктуацията се извинявам ,но не ми е цел да правя някакво художествено изискано съчинение с което да забавлявам зализани мамини синчета . За справка http://www.advrider.com/forums/showt...=841901&page=3 . Истината е че пиша през работно време от служебния компютър,между командировките и други служ. ангажименти , което естествено не ме извинява . Явно е че не съм Паисий Хилендарски но не това е целта ми.
                    Суха статистика може да прочетете във Уикипедия или пък да изгледате чудесен филм за Тунис по Дискавъри . В Моите писания аз пресъздавам , Моите усещания и впечатления от мястото където съм.Естествено е някой да не го харесва или обратното.Стремял съм се, да пресъздам обстановката на събитията така както беше в действителност за да може , ако някой друг тръгва в тази посока да съм му полезен с нещо.Относно изкривените снимки и тези от телефона.
                    За съжаление вината е само отчасти моя , другата е на съответните модератори от SNIMKA.BG където се хостват и редуцират размери за сметка на качеството (като за без пари) естествено тук има ftp за това , ноо всяка жаба да си знае гьола.
                    Снимките са правени с така наречената сапунерка Canon sx120IS средно бюджетно решение от 385лв с отстъпката , за съжаление още от Чебика насам имаше доста прах в обектива(предполагам най-много пясък някои хора са виждали на плажа в Поморие) .Но както се казваше в един друг форум за фотография (Фотопавилион-на) "По-добре със сапунерка в джоба отколкото с DSL-R в къщи ". Не правя HDR обработка на снимките както други известни тук форумисти истината е че изглеждат много по-добре но за мен това са картини не снимки .А аз просто драскам пътепис и поствам снимки от местата дето съм бил с цел да споделя преживяното по-начина по-който съм го разбрал и изпитал на гърба си , а не от 19" TFT монитор в обедната почивка.Относно нецензурните изрази ,наистина в публичното пространство е кофти да пишеш така , но до извесстна степен е извинено за моите да ги наречем документални пътеписи.
                    Във всеки случай си взимам бележка по всички точки.
                    Радвам се ако макар и малко съм бил полезен на някой фен (за което между другото са измислени форумите и модераторите съответно
                    Благодарности на Чуров за навременното инфо по време на подготовката ,както и на всички които ме подкрепяха с каквото и да е, Сагата продължава .........
                    Последно редактирано от crazy; 30-01-13, 18:31.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                      Изобщо не се съобразявай с критиките! Не му мисли, имаш уникален стил на писане. Аз не се радвам на безбройните безлични, скучни, благоприлични, с идеален правопис публикации. Който си ги харесва , да си ги чете. Аз лично ще препрочета пътеписа. В него има невероятна 'лингвистична сила' .

                      Коментар


                      • #12
                        От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                        Първоначално публикуван от Luke Преглед на мнение
                        Изобщо не се съобразявай с критиките! Не му мисли, имаш уникален стил на писане. Аз лично ще препрочета пътеписа. В него има невероятна 'лингвистична сила' .
                        Последното изречение много точно описва всичко! Продължавай в същия дух!!!
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                          Ей,crazy, хич да не ти пука Пътеписа ти е уникален и най-важното -личи че си доволен от преживяното Радвам се ,че съм ти бил полезен...
                          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                          0899187766

                          Коментар


                          • #14
                            От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                            По-интересен пътепис не съм чел!Продължавай все така!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Eдно пътуване до Тунис през 2011 год.

                              Страхотна история, браво на автора, с удоволствие ще изчета всичко написано от него. Допадна ми стила, гледната точка, самоиронията автентичността и духа на едно пътешествие. Накара ме да съжалявам, че не мога да тръгна на момента за някъде, където и да е!
                              Към автора - за правописа и другите забележки - така или иначе не можеш да се харесаш на всички, но поне до един да стигнеш, на един да предадеш това което си видял и усетил - мисията ти е изпълнена! А силата определено е с теб!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X