Обява

Свий
Няма добавени обяви.

От Прага до Монголия и обратно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От Прага до Монголия и обратно

    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=765235

    Свалям му шапка. Този юнак съвсем небрежно се е разходил до Монголия. Част от маршрута си е направо по стъпките на Димо, но нещо го е описал пътуването много вократце.

    :
    Последно редактирано от Sotislav; 28-02-12, 10:33.

  • #2
    От: От Прага до Монголия и обратно

    Много интересно и с хубави снимки.

    Коментар


    • #3
      От: От Прага до Монголия и обратно

      Прекрасни снимки!
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: От Прага до Монголия и обратно

        Първоначално публикуван от Sotislav Преглед на мнение
        Част от маршрута си е направо по стъпките на Димо, ...
        Този маршрут се очертава, като основен днес за хората от Европа. Не е без основания ...
        Основните разлики с моя в случая са:
        -влизането му в Афганистан (във Вакханската долина)
        -маршрута в Киргизстан (през Сонг Кюл към Исик Кюл, което е много по-добро)
        -заиграл се е и в планините около Алмати
        Има и други разбира се - отбивката му до Аралско море от юг и слизането до Персийския залив. А да... и аз в Монголия не съм ходил.
        Маршрута му е много добър. Само май пишеше, че е имал 4 месеца, което е още по-ценно
        Изненадаха ме проблемите му с F 800. Сменил лагер в Иран, блокирал двигател ...Не знам. Странно.
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          От: От Прага до Монголия и обратно

          В същност от Иркутск до Прага се е прибрал с влак, до колкото разбрах. Лагерите явно са проблем за този модел. Испанеца Фернан, който също обиколи Сибир, Монголия и т.н. сменя лагери 2 пъти, и един път заден амортисьор за 25000 км и то, след като предварително преди тръгването е подменил оригиналният заден амортисьор на F 800 GS с Олинс.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #6
            От: От Прага до Монголия и обратно

            Явно са си слабости на модела.

            http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=650877
            Тук пък има една друга драма, явно са много капризни и към качеството и октаните на горивото. За пътуване по Азия това си е проблем.

            Коментар


            • #7
              От: От Прага до Монголия и обратно

              Първоначално публикуван от Димо Преглед на мнение
              Изненадаха ме проблемите му с F 800. Сменил лагер в Иран, блокирал двигател ...Не знам. Странно.
              Погледни съседната тема на Владич - "Пътешествия с мотор по света - Клаус Посберг" - там има ревю на фен ; и най-вече http://www.horizonsunlimited.com/hub...raveling-56508

              Попадал съм на доста пътеписи на хора пътуващи с този мотор и вече се изненадвам когато всичко е било ок. Хубавото е, че щом човек има достатъчно средства и психика, за да тръгне с ... да го кажем "мотор с характер" на път - значи всичко е наред.
              В такива ситуации проблемът са парите и времето - ако имаш и двете - може да караш машината, която те кефи навсякъде по света.

              Коментар


              • #8
                От: От Прага до Монголия и обратно

                Да не забравяме че пътуват 2ма +багаж за 2ма!(за испанеца става въпрос)

                ПС:Мисля да отворя нова тема ,във която да опиша + и- на f800gs(извадени на базата на 2 години каране и 30хил км.).Също ,ще посоча по често срещаните повреди,с които са се cблъскали колегите от испанския форум.

                Коментар


                • #9
                  От: От Прага до Монголия и обратно

                  Първоначално публикуван от ivatz Преглед на мнение
                  Да не забравяме че пътуват 2ма +багаж за 2ма!(за испанеца става въпрос)

                  ПС:Мисля да отворя нова тема ,във която да опиша + и- на f800gs(извадени на базата на 2 години каране и 30хил км.).Също ,ще посоча по често срещаните повреди,с които са се cблъскали колегите от испанския форум.
                  Ще бъде много полезно, ще ми бъде много интересно да чуя плюсовете и минусите от първа ръка.

                  В този подофрум:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=338

                  Предполагам, че в тази тема ще е подходящо:
                  http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=94816
                  .

                  Коментар


                  • #10
                    От: От Прага до Монголия и обратно

                    Изчаквам да станат 30хил. километрите и тогаз ще напиша впечатленията си.
                    пс:1 или 2 месеца и ще ги врътна,но ако има зорлий ,може и утре да пиша!

                    Коментар


                    • #11
                      От: От Прага до Монголия и обратно

                      Е ти почни, пък ще дописваш с времето

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X