Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BigTom: От Австрия до Индия с BMW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • BigTom: От Австрия до Индия с BMW

    Австриеца BigTom на път за Индия и част от приключенията му в Пакистан:



    Повече информация и снимки на http://bigtomsride.com

    Последно редактирано от Димо; 24-02-11, 21:47.

  • #2
    От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

    Това видео е от Каракорум хайуей, частта в Пакистан както става ясно. Много кофти участък... Големият Томас, гледам се е разтоварил, без куфари и пак голямо падане ...
    На мен ли ми се струва или наистина е с асфалтови гуми ?
    Наков, благодаря за линка
    ______2
    Е = MZ

    Коментар


    • #3
      От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

      А ето и линк към спот страницата, която зацикли на 18.02.2011г.
      http://share.findmespot.com/shared/f...GfsjxtFW4xzGea

      Последно на 16.02. питаше за вида и количеството на масло в диференциала , но не схванах има ли проблем или просто го сменя?

      А ето и цитата:

      HELP! I need advice on Gearbox Oil!
      We have changed the final drive oil, using Castrol Differential EPX 90, SAE 90 API GL-5. Done.
      Now we need 800ml of that same oil for the gearbox as well, but have only 750ml left. We are missing 50ml - aargh!
      Locally, I can only get Castrol SAE 90 EP (that's API GL-4), or Castrol MTX 85W-140 GL-5 (t...he manual shows MTX 75W-140 GL-5 as approved). Please advice!
      Последно редактирано от К.Наков; 24-02-11, 22:24.

      Коментар


      • #4
        От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

        Тази тема ме накара да се зачета повече...
        Оказа се, че това е 19 километров участък от Каракорумската "магистрала", който се е свлякъл на 4ти януари 2010, затрупвайки 200 човека от пакистанското село Attabad. Свлачището обаче затрупва реката Hunza, ... което довежда до образуването на огромно езеро (вижда се в клипа на Big Tom) за около 5 месеца, и откъсва 6000 човека от света. Езерото разбира се кръщават Attа abad Lake.
        Не зная как е стигнал Том до там, но преминаването на това езеро е голяма драма ...

        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • #5
          От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

          С него се срещнахме в КАПАДОКИЯ. Забавен тип. Жена му кара 800GS
          Имаше контузия след едно от паданията, та се връща в Австрия по доктори.
          Каза че "...целта ми е Нова Година в Индия, ако имам желание и финанси ще продължа.."
          Това е "Big Berta" в цялата си прелест.





          За съжаление той е фен СУРАТ-ТЕФТЕР и от там поддържаме контакт.


          или на адреса от куфара

          Последно редактирано от Димо; 25-02-11, 10:07. Причина: линк
          още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

          Коментар


          • #6
            От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

            В Кападокия с офроуд гуми, а в Хиндукуш със шосейни?!?! Евала!!! Много корав и откачен!!!!
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #7
              От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

              Интересно е къде се е разтоварил и от къде се взеха тези с английския. Вероятно има поддръжка някаква...

              Коментар


              • #8
                От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

                Понеже пича ми е градски (не го познавам, все още) , му следя fb страницата.
                Преди няколко седмици тръгна от Виена със самолета пак за Индия да продължи пътуването си.
                По снимките от страницата му се виждаше , че носи предна капла с гума за Big Bertha (мотора му).
                Днес обаче има лоши новини:
                Загубил си е левия куфар в който са били голяма част от резервните части за мотора.
                Добрата новина е , че лаптопа , харддисковете и камерата му са в другия куфар
                Пише още , че се е връщал да го търси, но никой не е виждал изгубения куфар , който според него е взет от индииски шофьор , който ще се опита да продаде съдържанието му

                Малко от мен: И на мен ми се случи в града на светофар , пешеходец да се размаха с ръце сочейки десния му куфар , който се беше откачил от стойката незнайно, и висеше просто на долните 2 захвата!! От тогава връзвам винаги куфара с колан и тресчотка през стойките , вярно като ми трябва нещо се бавя 1-2 минути, но поне ми е сигурно , че няма да се отвори и да загубя нещо
                Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                Коментар


                • #9
                  От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

                  Мен пък алуминиевите куфари ми харесват. Изглеждат по-стабилни от Givi Monokey-a ми, и позволяват да се носят повече неща
                  Все пак не всеки е Mcguver:

                  Да се справи с джобното си ножче
                  Вярно , че куфарите създават и неудобства (тежат, пречат при пресечени терени и тнт.) но всеки с нуждите и най-вече предпочитанията си за настилка
                  Сега не всеки като (c_chanev, извинявам се ако съм те объркал с друг колега с африка!), може да опъне палатката насред нищото ... макар ,че ако не бях намерил къмпинг в последния ден от пътуването си , сигурно щях да спя в царевицата някъде в Италия но определено ми беше по приятно да си тегля едно душче и тнт.... все пак се отклоняваме от темата!
                  Друго исках да пиша, а именно за името Big Bertha от къде идва:


                  Според Wikipedia това е 42см немско оръдие от 1вата световна война.
                  Като гледах снимки на големия Том яздейки своята дебела Берта (оръдието е известно също с това название) ... ми прилича на снимката по-горе.

                  Нямам търпение да се върне, гледам мислят да организират вечер където ще разказва ... да чуя това онова
                  Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                  Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                  Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                  Коментар


                  • #10
                    От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

                    Folks, Tibet in winter was my best riding adventure so far! We had to manage all possible road conditions. From boulders up to the Everest Base Camp @ 5500m altitude, temperatures around -15 degrees C in the mornings, snow and ice on various passes, landslides with half a meter of mud, slippery roads after rainfall ... sand and gravel roads were the relaxing part on this trip ... Pictures to follow soon! PS: There are great motorways in China too
                    Това е от Facebook-a на Big Tom!
                    Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                    Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                    Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                    Коментар


                    • #11
                      От: BigTom: От Австрия до Индия с BMW

                      Света е найстина малък, м@мk@му!
                      Мони и Том





                      И малко снимки на Том

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:407137_332539733443093_138203599543375_1090534_1251147976_n.jpg
Прегледи:1
Размер:108.3 КБ
ID:5342848


                      още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X