Обява

Свий
Няма добавени обяви.

From Estonia with love

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • From Estonia with love

    http://www.advrider.com/forums/showthread.php?t=480532

    Ето тези двамата имат невероятен кураж и приключенски дух.

    Двама на един мотор, без никаква подкрепа, с ограничен бюджет, за 1000 дни около света.

    Младежа е невероятен фотограф и отличен механик.
    BMW R1150GS

  • #2
    От: From Estonia with love

    Доста време четох снощи. Честно да си призная им завиждам. Невероятно пътуване и прекрасни снимки.

    Коментар


    • #3
      От: From Estonia with love

      Пича го следя от години. Въобще не го подценявайте - има много години опит!
      You'll never find out - I got no key hole....

      Коментар


      • #4
        От: From Estonia with love

        Аз намерих темата и започнах да ги следя когато бяха в Боливия. Оттогава не престават да ме изненадват с приключения и прекрасни снимки.

        В първоначалния план Африка не беше включена, мисля,че решиха да обиколят и там когато не можаха да влязат в Китай.
        BMW R1150GS

        Коментар


        • #5
          От: From Estonia with love

          Приключението приключи успешно. След около 3 години, 170ккм и 70 държави, Маргус и Кариина са отново у дома.
          Ето цитат от него:
          Originally Posted by tsiklonaut
          After some warm hugs, brief interviews and photo sessions, we were released back onto the unlit road. And after 70 kilometers we were back at my parents' house - the same spot that we'd left 1126 days, 70 countries and over 170 000 kilometers ago. We parked the bike in the garage, key still in the ignition, without having to worry it would disappear. We were back, the bike was safe. The adventure was over.
          BMW R1150GS

          Коментар


          • #6
            От: From Estonia with love

            Това пътешествие е нещо различно! Толкова богато на приключения, дори трудно за следене...

            Нищо общо с "Long way... на някъде си" сюжетите (без да ги подценяваме и тях, разбира се).

            Като чета темата им, ми се приисква да копирам всичко, да го изпечатам и подвържа и да си пия чая на село на двора с "самоделната приключенска книга".
            ...само звуците от не знам как да пресъздам в книга, а и жалко че не е измислено как да предават миризми по интернет още.
            Черпете ме, не ме щадете!
            _________________
            (\__/)o*******_
            (='.'=)*O*.--._.=.\-.
            ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

            Коментар


            • #7
              От: From Estonia with love

              Да Иво, абсолютно си прав ...
              Отделно драмата, когато се чудеха за Африка..., и после когато им изпратиха нови каски. После пък той се разболя и влезе в болница ...
              Невероятно приключение. Отделно наръчник за ремонти по моторетката...
              Аз пък съжалявам, че ако си разпечатам темата, трябва да е в а3 формат заради панорамите и пак няма да ми стигне
              ______2
              Е = MZ

              Коментар


              • #8
                От: From Estonia with love

                Еххх Димо,

                Тя и твоята тема е трудна за разпечатане и подобно надъхваща. Не знам дали да не разпродам всичко двуколесно с изключение на Транса, да си взема половин година отпуска (равносилно на напускане, то и без това няма да ми стигне) и да тръгна на запад, пък докъдето стигна. Малко по-късно потънал в мечти се сещам за бюрократичната и финансовата страна, за страха от реалността, която ще последва такова пътуване. А тази реалност май е най-страшната - да се върнеш на работа, като вече знаеш колко много приключение изпускаш всеки един ден...

                Някой правилно е казал, "Колкото по-малко човек знае, толкова по-лесно се чувства щастлив"!
                Правилно е казал, но вече е толкова лесно да споделяш, а ние имащите и малко склонност за такива неща, с лекота поглъщаме споделеното. А то започва да ни липсва, дори и да не сме го изживели лично.
                Като пример, на мен ми липсва Казахстан, Монголия и още десетки държави, без дори да съм стъпвал там.
                Черпете ме, не ме щадете!
                _________________
                (\__/)o*******_
                (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                Коментар


                • #9
                  От: From Estonia with love

                  От скука ми се иска да коментираме, ей така за спорта, някои факти.

                  Като цяло са едни от малкото каращи двама на един мотор по безпътица. Още по от малкото които ползват активно палатка.(много я носят повече като атрибут).
                  Тези две неща ги правят уникални за мен.

                  Паданията в песъчлива и каменист път не са рядкост, което ме успокоява до някъде.

                  Но:
                  41,5Kkm с 7 комплекта накладки, малко множко ми се види.
                  41,5Kkm с 28л. масло !?!? 4х4=16 + 4(по 1л. за доливане на всяка смяна)=20 това количество е по-подходящо за 60Ккм.
                  Айде гумите не ги коментирам.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #10
                    От: From Estonia with love

                    Мои разсъждения.
                    Относно накладките:
                    Това че са натоварени много, ама наистина много и че винаги избират такива пътища, при които има активно използване на спирачки. Праха и мръсотията също не им помагат да доживеят до старини.
                    Относно смяната на масло:
                    Когато си на удобно място където може да смениш маслото, но имаш 2 хил.км до смяна, но пък близките 5хил. км. няма къде да го смениш, би ли го сменил? В противен случай трябва да мъкнеш още 5кг, за да спестиш малко. Мисля отговора логично клони към смени по-рано.
                    Аз дори бих го сменял на половината пробег по книжка, ако карам с натоварване като тяхното. Дори в момента сменям на максимум 75% от предписаното в книжка, дори с "лежерно" каране.
                    Черпете ме, не ме щадете!
                    _________________
                    (\__/)o*******_
                    (='.'=)*O*.--._.=.\-.
                    ('')_('')***(_)=='(_) - I cannot get it out of my mind...

                    Коментар


                    • #11
                      От: From Estonia with love

                      Това с накладките и на мен ми се струва прекалено. За маслото съм съгласен, че при ниски скорости е възможно да има повишен разход, още повече за мотор на над 200ккм.

                      Като се замисля, последния комплект задни накладки ги свърших за 15 ккм, точно с повече каране по черни пътища.
                      BMW R1150GS

                      Коментар


                      • #12
                        От: From Estonia with love

                        Обърнахте ли внимание на това тяхно филмче?
                        http://www.youtube.com/watch?v=D30n6...ayer_embedded#!
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • #13
                          От: From Estonia with love

                          А това като го гледах ме налегна една носталгия по Африка
                          http://www.youtube.com/watch?v=RpYyA...eature=related

                          Коментар


                          • #14
                            От: From Estonia with love

                            Първоначално публикуван от markovivo Преглед на мнение
                            Мои разсъждения.
                            Относно накладките:
                            ......
                            Относно смяната на масло:.......
                            О.к прашно, ама 1/2тон да се кара на като газ-спирачка в пепелта. Доста се намаля с двг. , е поне аз тъй. Освен 3сета да са = 2-предни и 1-заден
                            Има резон в това което казва Иво, ама всеки път да го сменяш на 50%....
                            ivanov13 - Планинския режим е по-благоприятен за този мотор, повече го мъчи магистралата.

                            А какво стана с 2-та комплекта гуми с който тръгна, изпрати ли ги или ... загубих им дирята.
                            още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                            Коментар


                            • #15
                              От: From Estonia with love

                              Здраво добиче е това БМВ. Олинса задният амортисьор два пъти вече се троши, а БМВ-то даже след двете тежки катастрофи в Индия и в Пакистан, и поне 15 падания в Хималаите държи и даяни...
                              Гумите ги смени в Хималаите, някъде в Ле. До там с Континентал ТКС 80 и после пак със същите, макар че пича не е много доволен от тях. Много били меки от страни, много се пукали и карали не повече от 8000 км. Най-доволен е от Хайденау К 60. Те карали по минимум 15 000 км бордовете им били твърди, много трудно се пукали и били много по-евтини от Континентала. Стандартните размери гуми за този мотор са предна 110/19, задна 150/17, а с Хайденау карал със 100/19 и 140/17 и мотора вървял много добре.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X