Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Triumph Tiger 1200GT Explorer 2022 или BMW R1250 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Triumph Tiger 1200GT Explorer 2022 или BMW R1250 GS

    Здравейте колеги, изправен съм пред една сложна дилема - кой от двата мотоциклета да избера Triumph Tiger 1200GT Explorer 2022 или BMW R1250 GS? Моля за вашата помощ.

  • #2
    Кое те затруднява в избора?
    Пример: Чисто технически параметри на двг, тип двг, окачване или дизайн на мотоциклетите, форма, ергономия...
    Сподели къде кантара се застопорява за да можем да бутнем в една или друга посока.
    Приемам че щом избора е в този клас на мотоциклети, опит с мотоциклети има, има и километри зад гърба на две колела.

    На база този избор, аз лично бих избрал мотоциклет, който има по-широко развита сервизна мрежа по маршрутите, по които ще го карам, или поне се намират части по тези маршрути.

    Коментар


    • #3
      BMW - то

      Коментар


      • #4
        Това означава ли както писа колегата БМВ-то? Не познаваем нито едната машина нито другата. Разбирам, че са от един клас и общо взето еднакви като параметри и за това имам колебания коя от двете да е. Вече съм влязал в разговор относно закупуване на Триумф, но все още нищо не съм решил нито капарирал. Затова търся помощ от хора, които имат опит и наблюдения върху двете и искам да получа съдействие за да преценя. Интересуват ме дефекти, реален разход, издръжливост, разходи за ремонт и обслужване и т.н.

        Коментар


        • Пламен Атанасов
          Пламен Атанасов коментира
          Редактиране на коментар
          Покарай и двете , и прецени сам коя машина ще ти хареса повече . Новия Триумф не съм дори пробвал , затова не мога да съм обективен . През 2015 имах същите колебания , взех Триумф Експлорер заради много по добрата ценова оферта на представителя . Машината си ми харесваше много , не е показвала никакви проблеми докато я имах . Но първоначално бях тръгнал с нагласата за БМВ , и не изчезваше желанието да го взема . Както писах Триумфа го бях купил заради много по добрата цена. Продадох го , сега карам Гс 1250 Адвенчъра . Взех го нов март месец , в момента е малко под 11 х.км. и не спира да ме радва . Личното ми усещане е че БМВ то е много по добро , може и да съм пристрастен , но такова ми е усещането .
          Последно редактирано от Пламен Атанасов; 18-10-22, 12:14.

      • #5
        Двете машини са сходни като клас и тип но са различни в техническо отношение.
        Триумфа е с три цилиндров двигател, който е по-мощен от БМВ-то като конски сили но има по-малък въртящ момент, и по-малка кубатура.
        БМВ-то е с по-голям въртящ момент, коети лично за мен е + пред конските сили. БМВ-то е по-тежко.
        Триумфа е с три цилиндров редови двигател, БМВ-то е боксер с два цилиндъра.
        Триумфа има по-малък резервоар с близо 10 литра от БМВ-то. Това е важно да предцениш автономията, ако ще се ходиш с мотора на места, където няма бензиностанции на често или ако намирането на бензин е трудно.
        Триумфа е малко по-лек от БМВ-то

        Чисто като усещане, Триумфа повече се усеща, като мотор за шосе поради дизайна на двигателя, дори и звука от него. БМВ-то се е чисто адвенчър мотор. Това разбира се е лично мое мнение.

        Като надежност мога да дам мнение само за БМВ. 29320 километра от нов. БМВ ГС 850 АДВ. Освен консумативи не съм имал фабрични или технически дефекти в следствие на експлоатацията.

        Аз бях в избор между ГС850 и Триумф Тайгър 800.
        В крайна сметка БМВ-то ме изкефи повече.
        Тайгъра не е лош мотор, но за мен си е ориентиран повече към шосейни пътувания и по-малко към АДВ.

        Чисто ценово, БМВ-то е по-скъпо и за закупуване и за подръжка и евентуални ремонти.

        Както са писали колегите покарай и двата модела и то ще си дойде само. Както се казва мотор с дупе се купува. като сложиш дупето на седалката и навиеш "масура"

        Предцени и къде ще караш мотора. Ще има ли черни пътища, трудни терени или просто ще си караш за кеф по равни и хубави пътища.

        Успех.





        Коментар


        • #6
          Това са много приличащи си мотори, еднакви по височина, ход на окачването, сходни екстри, сходно тегло ( там gs си остава шампион все пак) и двата мотора не стават за офроуд- просто защото са слонове, но могат с лекота да обират всякакви неравности по пътищата включително и по много лошите пътища, с карданни задвижвания са, абе далекобойни оръдия с две думи.
          Разликите идват основно от цената и двигателите. При БМВ цената лесно скача до 55/ 60 к лв като се почне с пакети екстри и т н , докато при Триумф е малко по- щадящо положението.
          Тайгъра е с по-спортния двигател, развърта се , мисля, с около 1500 оборота повече, по мощен е и внимание с по малко вибрации от ГС .
          По отношение цената на подръжката, преимущество отново за тайгъра.

          Коментар


          • #7
            Поне за сега това което плащам за две посещения в сервиза с БМВ-то , е три пъти по малко от това което плащах за същата процедура с Триумфа .

            Коментар


            • #8
              Щом разликата е в пъти, то изглежда аз съм в някаква заблуда по отношение цената наподръжката, вземам си думите назад по този въпрос .

              Коментар


              • Пламен Атанасов
                Пламен Атанасов коментира
                Редактиране на коментар
                Зависи за каква подръжка , в моя случай е стандатно сервизно обслужване . От БМВ имат пакет който удължава гаранцията на 5 години . Влючва масла и филтри безплатно в пакета. Струва около 960 /970 евро , Стандартно иначе се плащат 270 , за около 700 горница получаваш този пакет . При Триумфа най близкото представителство ми беше 130 / 140 км, а едно сервизно посещение беше около 350 евра . БМВ представителството ми е на 2 км . дават ми заместващ мотор ако искам безплатно , и платих за две посещения веднъж 70 и веднъж 90 евро .

            • #9
              Ами, изводите ще останат за колегата Василев.

              Коментар


              • #10
                Пазарих го господа, почети съм на финалната права. Другата седмица ще ви пиша какво съм решил. Благодаря на всички за съветите и публикациите!!!

                Коментар


                • #11
                  На мен не ми стана ясно за какъв GS говорим, Аdventure или "чист"?
                  По-високата цена при БМВ се компенсира с по-високата цена при втора продажба.
                  Труден избор, Триумфа заслужава внимание.
                  още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                  Коментар


                  • #12
                    Здравейте отново господа, вече съм собственик на BMW 1250 GS чист не Adv. Честно казано не можах въобще да стигна да Триумфа. Взех по лекия и малък мотор от двата (от Adv). Този е по лек и по удобен за мен. Вече му направих 1300 км. Страхотен мотор! Впечатли ме истински!

                    Коментар


                    • Пламен Атанасов
                      Пламен Атанасов коментира
                      Редактиране на коментар
                      Честит да ти е . Много пътешествия и положителни емоции .

                  • #13
                    Със здраве и удоволствие да си го караш колега Василев, честито!
                    Според мен трудно щеше да сбъркаш, който и мотор от двата да беше избрал
                    Избра си най-продавания в света, сега ще чакаме да споделиш от първа ръка, кое според теб го прави толкова успешен този модел

                    Коментар


                    • #14
                      Благодаря!!! Живи здрави всички да сме!!!

                      Коментар


                      • #15
                        Смени ли маслото след разработката, ако разбира се си решил да го правиш ?
                        Дай някоя снимка да видим моторетката :-)

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X