Обява

Свий
Няма добавени обяви.

LED крушка за фар

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • LED крушка за фар

    Здравейте колеги! Поръчах една лед лампа за фара на ижето, уж беше на 6в обаче се оказа на 9, та въпроса ми е имам светодиод, който работи на 3в и може да поеме мощности до 16вата как да намаля напрежението от 6в на 3 и тока да го огранича на 4-4.5 ампера, мислих за резистор, но трябва голяма мощност и се губи смисъла за леда защото пак ще си гори толкова ток, а моята цел е да харчи по-малко, че ижето като включа фара и ми харчи и от акумулатора, все пак динамото е 45 вата крушката на фара е 35 и отзад 15вата май и предния габарит и го надхвърля та моля ви помогнете ако някой има по-добри познания по електротехника целта е да се намалят загубите на тока.

  • #2
    От: LED крушка за фар

    Като ти гледам въпросите - най-добре зарежи тая работа и го закарай на човек, дето с това си изкарва хляба.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #3
      От: LED крушка за фар

      Потърси "понижаващ модул" (модул step down) ако искаш да намалиш от 6 на 3 волта или
      "повишаващ модул" (модул step up) ако искаш да вдигнеш напрежението.
      От резултатите си избираш по параметри и цена. Има ги и по българските сайтове за електронни елементи.

      Коментар


      • #4
        От: LED крушка за фар

        Продават стандартни крушки със същия цокъл на 25Вт за фара и по 5 за габарита. Едва ли ще го караш много по тъмно. Виж и колко зарежда.

        Коментар


        • #5
          От: LED крушка за фар

          То па пущината 6 волта, иначе супер фарчета има в ибея 15лв двете дето със сигурност ще светят по яко от ижовия фар каквато и крушка да му сложиш! 10 вата консумират 150 вата светят! Аз си поръчах. Ама как да стане от 12 на 6 волта не ги разбирам тоците!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: LED крушка за фар

            И аз искам да сложа 6 волтова лед крушка на фара на моята Ямаха. Ама още не намирам. Идеята ми е да консумира малко ток, че много бързо свършва.

            Коментар


            • #7
              От: LED крушка за фар

              То аз поръчвах от алито обаче работи на 9в и сега утре ще поръчвам степ даун конвертер и ще си я направя с xml2 диод иначе иж динамото е 45вата като включа фар 35в габарит отпред и отзад 10вата общо (тая на километража не я включвам в числото) и като натисна спирачката 21вата е какво остава за бобината то как и да го гледам все си харчи от акумулатора сега ще му правя цялото осветление лед дно да остане малко ток за бобината че да се движа и вечер

              Коментар


              • #8
                От: LED крушка за фар

                Гледам, че си тръгнал не от където трябва. Защо първо не се убедиш в изправното зареждане и после в "жив" акумулатор... Ако там всичко е наред можеш да си правиш всичко...е почти.

                Коментар


                • #9
                  От: LED крушка за фар

                  Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                  Гледам, че си тръгнал не от където трябва. Защо първо не се убедиш в изправното зареждане и после в "жив" акумулатор... Ако там всичко е наред можеш да си правиш всичко...е почти.
                  Ти пък, разваляш хубавата тема.

                  Като втора точка може да се помисли да се префасонира всичко на 12 волта.

                  Коментар


                  • #10
                    От: LED крушка за фар

                    зарежда 7.2в мисля че е изправно с ново реле е за зареждането акумулатора е нов, но като покарам 40 50 минути на фар и после мотора не може да се форсира като спра фара всичко се оправя

                    Коментар


                    • #11
                      От: LED крушка за фар

                      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                      ....

                      Като втора точка може да се помисли да се префасонира всичко на 12 волта....
                      Аз и ти знаем как .
                      Ама хората -"не ги разбирам тоците!"
                      Та си търсят заобикалки.

                      Сега кое е вярното - практиката е доказала - минаване към "стандартно напрежение" .
                      По-висок волтаж , по-нисък ток.
                      Развалих "хубавата" тема.

                      Коментар


                      • #12
                        От: LED крушка за фар

                        Абе, какъв му е генераторът на това чудо? Постоянен магнит на ротора и тиристорен регулатор? Колко фази?

                        Иначе с ЛЕД крушка пак няма да имаш щастие - хем пак нищо няма да виждаш, хем ще те псуват на майка, леля, вуйна и каквито още роднини имаш. Ама те мотористите по принцип са свикнали та все тая.

                        Коментар


                        • #13
                          От: LED крушка за фар

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Абе, какъв му е генераторът на това чудо? Постоянен магнит на ротора и тиристорен регулатор? Колко фази?

                          Иначе с ЛЕД крушка пак няма да имаш щастие - хем пак нищо няма да виждаш, хем ще те псуват на майка, леля, вуйна и каквито още роднини имаш. Ама те мотористите по принцип са свикнали та все тая.

                          както и сме свикнали да ни слагате всички под общ знаменател
                          You'll never find out - I got no key hole....

                          Коментар


                          • #14
                            От: LED крушка за фар

                            колеги моторът се кара само на черен път междуселски като досега не съм засичал коли през деня та камоли през нощта, а да питам 12в динамо за иж от къде да взема и ако взема трябва ли да се преправя нещо релето се сменя, но дали си пасва всичко на мястото или трябва стругари глупости а генератора на тва чудо е обикновено динамо не е с магнити статора възбужда ток в ротора и от ротора се черпи като регулатора е електромагнитен, а има ли някакъв начин да се направи електронен регулатор и ако да може ли схема ама за 6в, че механичния регулатор от вибрациите бързо се скапва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: LED крушка за фар

                              Малко на руски е: http://tehinfor.ru/s_11/moto_28.html
                              http://moto-planeta.ru/motoizh/elekt...ogo-toka..html ,
                              но няма да навреди да се прочете.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X