Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual Sport rides

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Dual Sport rides

    Аз видях че е сборно от много снимки, но така поднесено поне за мен не е нормално гледаемо.Не се заяждам, не е въпроса да се изсипят всичките 4000 снимки, никой няма да иска да ги гледа всичките. Въпроса е като се подберат да се пусне избрана селекция, а дотогава като демо версия можеше да пуснете нормално видео или част от такова с избрани моменти, ако имате записано. Пък не знам, може само снимки да имате Без значение, евала за организацията и прехода който сте си спретнали, и ще чакаме да пуснете нормални снимки като горната, ама вече с шаферките

    Коментар


    • #92
      От: Dual Sport rides

      От понеделник не ми остана време, да пиша. Нещата за миналия петък до последно не бяха сигурни, как ще се развият, но пък за сметка на това станаха, макари с леко закъснение.
      Не видях, дали сте минали през Селце/Кръстец от снимките, но за сметка на това аз реших да мина
      Направих този маршрут:
      https://www.google.nl/maps/dir/42.63...!1m0!3e2?hl=en
      ....и понеже не знам защо, но пътя на картата прекъсва, а там път си има перфектен - ето продължението:
      https://www.google.nl/maps/dir/42.78...!1m0!3e0?hl=en

      Понеже стигнах в 11 вечерта, та снимки не съм правил пътьом. Хубав е маршрута и общо взето лесен черен път.
      За връщането мислех да пробвам пътя, който fozy показа, но по стечение на обстоятелствата, минах през прохода Шипка до билото, от там до паметника Бузлуджа. Там имаше доста хора и не се задържах много. Погледах един котарак, който си беше хванал мишка и после се разходих покрай вятърните генератори. Имаше някакви фашисти, които сервизираха едната машина май, но не бяха разговорливи
      Направих няколко снимки и слязох до Крън по серпентинестия път.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0689.jpg
Прегледи:1
Размер:169.4 КБ
ID:5758810Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0693.jpg
Прегледи:1
Размер:55.8 КБ
ID:5758811Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0694.jpg
Прегледи:1
Размер:71.8 КБ
ID:5758812Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0696.jpg
Прегледи:1
Размер:87.7 КБ
ID:5758813Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0700.jpg
Прегледи:1
Размер:47.9 КБ
ID:5758814
      Subaru Impreza 2.0 '98
      Honda Africa Twin RD07 '95
      Honda Africa Twin RD07А '96

      Коментар


      • #93
        От: Dual Sport rides

        Направихме следният маршрут:
        1 ден Варна-Върбишки проход-Ичера-Пчелиново-Конарското-Кръстец-Селце-Мъглиж-Бузлуджа.
        2 ден Бузлуджа-Потока-Габрово-Узана-Ясеново-с.Тъжа-х.Тъжа.
        3 ден х.Тъжа-Острец-Севлиево-Елена-Константин-Камбурово-Омуртаг-Н.Пазар-Варна.
        Като червените отсечки са неасфалтирани пътища.

        Коментар


        • #94
          От: Dual Sport rides

          Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
          Я да разбутам темата.
          На лято искам да направя яко каране по западната граница. Устието на Тимок-вр.Тумба.
          Маршрутът включва междуселски асфалтови и черни пътища, граничарски черни пътища и пътеки и хард пътечки. Почти изцяло в планински райони.
          Тъй като на доста места върви покрай браздата, ще ни трябва разрешително от Гранична полиция, което се издава предварително, с имена, регистрации, време на пребиваване в определените райони. За целта трябват сериозни хора, с опит в офроуда, редовни документи и регистрации на моторите, никакви семкаджии.
          Ще трябва и някой мераклия да кара по асфалта с джип и да носи бензин и провизии и да организира биваците, т.к. в тези райони няма много.
          Все още не мога да кажа точно кога ще е, много зависи от времето - поне 2-3 седмици да не е валяло.
          На 01.09 тръгваме с жена ми от Варна.
          Хард елементите отпадат.
          Спане по хижи, заслони, селца и палатки.
          Ако някой реши да се присъедини в последния момент, да знае, че по граничните райони трябва разрешително, понеже и полицаи и местни са прекалено бдителни, а не искаме да имаме проблеми. Така че последни записвания - минимум седмица преди тръгване. Съпорт няма да има, сами се оправяме.
          Тези дни ще начертая примерен маршрут и ще го пусна.

          Коментар


          • #95
            От: Dual Sport rides

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            На 01.09 тръгваме с жена ми от Варна.
            Хард елементите отпадат.
            Спане по хижи, заслони, селца и палатки.
            Ако някой реши да се присъедини в последния момент, да знае, че по граничните райони трябва разрешително, понеже и полицаи и местни са прекалено бдителни, а не искаме да имаме проблеми. Така че последни записвания - минимум седмица преди тръгване. Съпорт няма да има, сами се оправяме.
            Тези дни ще начертая примерен маршрут и ще го пусна.
            Това за граничните райони за този маршрут ли се отнася?

            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
            Направихме следният маршрут:
            1 ден Варна-Върбишки проход-Ичера-Пчелиново-Конарското-Кръстец-Селце-Мъглиж-Бузлуджа.
            2 ден Бузлуджа-Потока-Габрово-Узана-Ясеново-с.Тъжа-х.Тъжа.
            3 ден х.Тъжа-Острец-Севлиево-Елена-Константин-Камбурово-Омуртаг-Н.Пазар-Варна.
            Като червените отсечки са неасфалтирани пътища.
            Двамата на 1 мотоциклет ли ще пътувате?

            Пчелиново-Конарското пътя е черен и се стига с прежален 2WD лек автомобил. Може да се пътува с всеки "асвалтов" мотоциклет. Конарското- Кръстец преди години съм го минавал с АТВ, малко по-кофти беше, но за мотоциклет е безпроблемен.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #96
              От: Dual Sport rides

              Хаха, чети и по-нагоре.
              Маршрута в Централна Стара планина го направихме преди 2 месеца.
              Сега дойде време за отдавна заплануваната западна граница на България.
              Теренът е изключително планински, като се минава през повече от дузина планини.
              Ще се опитам да кача и някой и друг връх, с мотора разбира се.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028924114-big.jpg
Прегледи:1
Размер:323.6 КБ
ID:5764367
              Последно редактирано от Ivan_J; 21-08-17, 13:01.

              Коментар


              • #97
                От: Dual Sport rides

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                ...
                Маршрутът
                Къде е?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #98
                  От: Dual Sport rides

                  Две страници назад: https://www.wikiloc.com/wikiloc/view.do?id=16490113

                  Коментар


                  • #99
                    От: Dual Sport rides

                    Ванка, дай инфо за разрешително за граничните райони?
                    You'll never find out - I got no key hole....

                    Коментар


                    • От: Dual Sport rides

                      Направихме пътешествието по западната граница.
                      Не както беше плана, по черни пътища по границата, но по асфалта, възможно най-близо.
                      Бяхме двама - аз и жена ми на един мотор, с доста багаж.
                      За 8 дни изминахме 2350км с 110л бензин. Минахме през или в подножието на 24 планини, изкачихме 2 планински върха. Пресякохме легално два пъти държавната граница, няколко пъти се движихме по браздата. Създадохме нови приятелства - безценно.
                      Снимки тук: https://www.facebook.com/media/set/?...1&l=123abd101a
                      Който не дойде, може само да съжалява.

                      П.П. За разрешителните за посещение на гранични райони, се свържете с регионалните дирекции на ГП.
                      Последно редактирано от Ivan_J; 13-09-17, 12:39.

                      Коментар


                      • От: Dual Sport rides

                        Там на Демиркапия точно където си стъпил и където е предната гума на мотора бяхме заровили стоманени шипове щото прекарваха оттам цигари без бандерол от Гърция, с джипове и бусове 4х4. И камъните натрупахме.
                        "Do not correct a fool, for he will hate you;
                        Correct a wise man, for he will appreciate you."

                        Коментар


                        • От: Dual Sport rides

                          Някой мераклия за един Цонков камък този уикенд + палатка?

                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • От: Dual Sport rides

                            Хмм... Де е това?
                            Говори с хухъл линкове ако е възможно, плз!
                            Принципно требва да съм бизи.
                            Дефакто... що пък не?

                            Враг усраине

                            Коментар


                            • От: Dual Sport rides

                              Цанков... Цанков камък...


                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • От: Dual Sport rides

                                Аааа... Там, дето акито наскоро срещтна вентилатора.
                                Чудя се откъде ми е познато... Или поне миризма позната усещам...
                                Утре ще ти кажа, ОК ли е?

                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X