Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Dual Sport rides

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Dual Sport rides

    Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
    Най-важното е да направим сериозна организация. Не става "ще видя дали ще намеря някой свободен ден" или в отказване в последния момент. В разрешителното от Гранична ще фигурират данните на всички и ще трябва да се издаде известно време предварително - всички знаем колко са бързи институциите.

    Еспер, имаш ли достатъчен опит с офроуда? Програмата ще е натоварена и няма да е приятно постоянно да спасяваме бедстващи
    За бензина и храната не гледай само твоя танкер - повечето мотори минават под 200км с резервоар, а в гората може и 100 да са. В югозападните планини няма бензиностанции, селските магазини може да са отворени веднъж седмично, та трябва да имаме придружаващ автомобил.
    Освен това тези, които идваме отдалече, може да пристигнем с ремарке, което трябва да ни прибере около крайната цел. Зависи с какви мотори ще бъдем, аз имам избор, но не всеки.
    Не е проблем документа от гранична полиция.
    Вадил съм няколко пъти и НЕ си го спомям като епопея.
    С едно отиване става.
    Последният път за Миджур беше само с тел. обаждане и "записване".

    За офроуда - зависи.
    По черно се оправям и ме кефи но ако мислиш да се зачучваме в някакъв хард офроуд из пущиняците аз сам ще се откажа и ще сляза в цивиливизацията.
    Все пак съм си д0ма в този край...
    А и аз нямам никаква "тежка" екипировка за тежък офроуд.
    Та зависи какво си замислил.

    А на 100% на този етап не мога да кажа участвам или не.
    Трябва инфо - доста бегло си щтрихирал разходката.


    Sent from my SGP511 using Tapatalk
    Враг усраине

    Коментар


    • #47
      От: Dual Sport rides

      Ето примерен трак:
      https://htftp.offroad-bulgaria.com/i...%20granica.gpx

      Коментар


      • #48
        От: Dual Sport rides

        Нацъках го ТУК че да е по-лесно за разглеждане.
        Бахмааму - грубо 800км.
        Направо не е за вярване
        Враг усраине

        Коментар


        • #49
          От: Dual Sport rides

          Иван иска нещо като това на клипа , за което си е нужна сериозна подготовка.

          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • #50
            От: Dual Sport rides

            Нещо такова, само че тук може би ще е по-трудно, изцяло планински терен. И с по-малки стругчета
            Все пак като видим голям зор, винаги можем да слезем по селските пътища.
            Ти няма ли да се включиш?

            Коментар


            • #51
              От: Dual Sport rides

              аз в най-добрия случай ще се включа за 50км в средата на маршрута.
              LZ1NDI
              DR650SE K8

              Коментар


              • #52
                От: Dual Sport rides

                следя с интерес задаващото се събитие. да не забравите снимков материал и видео,ако може. не че не е правено,ама... бих се включил и аз , но засега здравословни причини ме държат все още у дома. пък и смених мотора с чопър /ето издадох се/,а автомобил не съм имал от 2008 насам...

                Коментар


                • #53
                  От: Dual Sport rides

                  Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                  Нещо такова, само че тук може би ще е по-трудно, изцяло планински терен. И с по-малки стругчета
                  Все пак като видим голям зор, винаги можем да слезем по селските пътища.
                  Ти няма ли да се включиш?
                  С това ти мнение отказа поне 90% от тези които биха дошли. По-трудно от това на"Кивито" и новия струг на КТМ , тия неща не се казват предварително , поне на мен никога не са ми ги казвали предварително. Аз не знам дали бих могъл да дойда , евентуално ако стане ДР-а , ама се съмнявам. Тенерето отдавна не съм го карал на преглед , няма стоп , нито мигачи , и контактния ключ отиде в кофата , но може и да пробвам да мина някъде на преглед. Проблема е , че в тежки условия , 13-те литра гориво стигат за 60-70 км. цял ден каране , при по-нормално каране може да ги докарам 100-120. Но ще го мисля , за сега има време.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар


                  • #54
                    От: Dual Sport rides

                    Ами те повечето са семкаджии, та по-добре да се откажат отсега
                    Да останат само сериозните. Иначе казано на ухо(само за сериозните, вероятно няма да е чааак толкова трудно, но трябва да сме подготвени психологически)
                    Ето една тема за селце от района: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39002
                    Последно редактирано от Ivan_J; 21-02-17, 14:16.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Dual Sport rides

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Ами те повечето са семкаджии, та по-добре да се откажат отсега
                      Да останат само сериозните. Иначе казано на ухо(само за сериозните, вероятно няма да е чааак толкова трудно, но трябва да сме подготвени психологически)
                      Ето една тема за селце от района: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=39002
                      В западния район има две също много хубави селца: Уши и Клепало.
                      В с. Клепало има най-много Пасати на глава от населението . Селото е от изчезващите, останало в началото на ХХ-век, но малкото хора, с които са останали са от "стария матрял" доби хора.
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #56
                        От: Dual Sport rides

                        Никога не съм ходил в този край, но ми е мечта от известно време.
                        Алеко Константинов е казал „Опознай родината, за да я обикнеш“. Опитвам се с всички средства.
                        Не знам точно какви ще са пътищата и пътеките там, но идеята е да се придържаме към проходими такива, без да изпадаме нарочно в хард ситуации, само ако се налага. Все пак разстоянието е голямо и трябва да правим минимум по 200км на ден, като това включва и отбиването от маршрута за зареждане, губене и наGPSване
                        Преди 4 години(кога минаха), с приятели направихме този преход: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=169960 мисля че и Западната граница ще е подобен, но по продължителен.

                        Коментар


                        • #57
                          От: Dual Sport rides

                          Има ли вариант само по черни пътища с машина без регистрация?
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            От: Dual Sport rides

                            Не.
                            Гранична дебне навсякъде, постоянно ще има проверки, ако се заядат, гориш.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Dual Sport rides

                              Понеже горната част ми е позната, има доста хардуерни забежки, при кофти време ще е зор, а като гледам е лесната част от маршрута. Иначе съм минавал и с Трансалп от там, но много зависи от това дали ще е сухо. 200 км на ден ще си е изпитание.
                              Последно редактирано от go6o; 22-02-17, 08:11.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Dual Sport rides

                                Ще се радвам на помощ от местните.
                                Само по асфалта не е (много)кално при дъжд.
                                Затова ще се съобразим с времето.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X