Обява

Свий
Няма добавени обяви.

...След априлските дъждове идват майските цветове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...След априлските дъждове идват майските цветове

    Здравейте.
    Тези дни, ще стана собственик на двуколесна машина.
    ...Та, интерсувам се как, карате в този сезон?
    Можете да пеете и танцувате под дъжда,но да карате мотоциклет не е никак забавно.
    Не може да го избегнете при дълги пътувания.Водната струя от останалите участници в движението идва право към вас.Трябва да следите,трафика,пътните знаци,а понякога и лошите ни пътища.
    Как да пазим машината,пък и сами да оцелеем?
    Как се справяте в такива ситуаци?
    Моля, споделете.

  • #2
    От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

    Качествен дъждобран, добри ръкавици и ботуши, по възможност пътища с минимален трафик, иначе каквото дойде и според ситуацията.
    Честито за двуколесното(а какво е то?) и добре дошла!

    Коментар


    • #3
      От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

      Към горното добавям каска със слюда против запотяване. Карах доста време без такава и като завали дъжд и се запоти каската, отварям слюдата и водата право в мен. Хич не е приятно. Иначе с дъждобран и ботуши и хубави ръкавици няма проблем. А мотора няма от какво да го пазиш. Просто малко намаляваш скоростта и това е. Като стигнеш крайната точка го чистиш да изглежда пак добре. И какво е двуколесното. Снимки ако има да се похвалиш давай. Честито.

      Коментар


      • #4
        От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

        Дъждобран от практикер за 15 лв от две части (от онези сините), непромокаеми калъфки за ботушите от Луис-а, непромокаеми ръкавици и както каза Бойко - антифог на слюдата на каската. Колите отбиват от пътя, понеже чистачките им не сварват да чистят, а аз си карам и си свиркам
        Последно редактирано от c_chanev; 06-04-11, 23:18.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • #5
          От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

          Гадното е като спре дъжда, колите започват да хвърлят кал, която полепва по слюдата. Като решиш да я забършеш, щото вече не се вижда нищо, се драска.

          Коментар


          • #6
            От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

            Благодаря момчета.
            Машината, ще бъде Suzuki SV650.
            Остават, има няма повече от 10-на дни и тогава, ще се похваля официално.
            Надявам се да пропусна дъждовете и да карам сред цветовете.

            Коментар


            • #7
              От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

              Хубава машинка си избрала

              Коментар


              • #8
                От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                Браво SV-то е много готин мотор, и за мен по-притеснително е пръските/калтта по слюдата карайки зад колите почистването е трудно в движение, а в повечето случаи не ми се спира заради това.

                Коментар


                • #9
                  От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                  След цветовете, обаче, пак идват дъждовете...

                  Ако пътуваш сериозно и често - не пренебрегвай екипировката, в много случаи е по-важна от мотора.

                  Добре дошла и поздрави!
                  You'll never find out - I got no key hole....

                  Коментар


                  • #10
                    От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                    Първоначално публикуван от desi_tileva Преглед на мнение
                    Здравейте.Трябва да следите,трафика,пътните знаци,а понякога и лошите ни пътища.
                    Как да пазим машината,пък и сами да оцелеем?
                    Това трябва да го правиш винаги, така че с дъжд или без дъжд - все тая. По-внимателно с газта и спирачката и това е. Както и при карането на сухо - важното е да следиш обстановката достатъчно напред (а понякога и отзад), а не само пред гумата и да предвиждаш и реагираш навреме. По-ранно подготвяне за спиране и по-плавно намаляване и увеличаване на скоростта. Гумите също са важни (налягането им много влияе на сцеплението и поведението). Колкото се може повече избягване на маркировката (щото у нас е смотана и като се намокри става като лед). Ако имаш възможност си вземи специален мотористки дъждобран, който има добро затваряне на ръкавите, крачолите и кръста, както и на врата. Тези евтините от железариите вършат ограничена работа и при последния порой бях мокър въпреки дъждобрана. Има варианти за обработка на визьора против задържане на вода и мръсотия, още не съм го пробвал но скоро мисля да го направя. Продават се едни "чистачки" за ръкавици (има и такива с вградени, но обикновено са зимни) - гумичка, която се слага на показалеца и си чистиш визьора с нея.
                    Добре е след всяко каране в дъжд да измиваш мотора и да смазваш веригата. Особено зимно-пролетно време, когато още има следи от сол по пътищата.

                    п.п. ако те е страх че ще се намокриш или изцапаш на мотора - няма начин да не стане. Дори и на сухо ставаш целия в мръсотия и прахоляк по прекрасните ни пътища (за мухите и другите гадинки въобще не говоря).

                    п.п.п. Повечето текстилни облекла имат промазка и мембрани срещу дъжд, докато кожените - не. Кожата при подходяща обработка също може да стане водонепромокаема. Тук има теми за облеклото, където има полезна информация.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                      По-проливни от майските дъждове няма ( абитуриентските дъждове), но за сметка на това, са за кратко. Честито за SVто. Когато те хване дъжда по пътя и няма къде да се скриеш, кофти е докато се намокриш, после не ти пука
                      Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                      Коментар


                      • #12
                        От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                        Адмирации и от мен.

                        Open-Face каската спестява много от горепосочените неудобства.
                        Всяка вакса за боя или дори течен парафин помага срещу мизерията по визьора, но е временно!
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #13
                          От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                          Изпробвал съм доста препарати на визьора, но всичките се провалят вечер. Става дискотека от насрещните фарове.
                          Със същите препарати съм мазал стъклото на колата и има страхотен ефект - при скорости над 70-80 км/ч чистачки не трябват. Но за визьора на каската не вършат работа, седи мазен.
                          Като се наложи, спирам, измивам с вода и продължавам.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                            Пробвай те със собствената си слюнка - работи срещу запотяване - и аз не вярвах като го чух...
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • #15
                              От: ...След априлските дъждове идват майските цветове

                              При дъжд отварям визьора до положение на долния край точно на нивото на очите. Карам с леко наведена глава, но при минимално вдигане виждам и под визьора. Така очите са защитени, а в същото време можеш да погледнеш "на чисто" ако се наложи. Уточнявам, че говоря за каране предимно в града. На извънградско не става - гълташ много вода. Дъждобрана е много важен - дори и при лек дъжд се образуват локви, а бързо движещ се насрещен автомобил вдига водата до нивото на каската, че и я минава понякога. Много приятни и сухи километри и от мен!

                              п.с. и да знаеш - карането в дъжд също може да бъде много хубаво преживяване (особено след като си пристигнал и си със сухи дрехи вече)...
                              Honda XR600
                              Kawasaki KLX650
                              Honda XL600V Transalp
                              +359 888 6З5 9З4

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X