Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Технически преглед за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Технически преглед за мотор

    За района на Скакаландия /Перник/, прегледа ми беше на 27.04.2013г. на пункта до р-т "Казабланка" в кв."Изток". Цена 37 лева, която включва проверка на спирачките, мерене на газове, тест на празен ход, светлини, мигачи, клаксон+голям талон, квитанция за платен данък за 2013г., ГО и лична карта. Хората са много точни, минава се без заяждания и прочие. Дори ми казаха, че уважават мотористите, защото били най-стриктните водачи на МПС
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #92
      От: Технически преглед за мотор

      Днеска ми таковаха таковата м....та им чиновническа! Досега съм минавал преглед винаги между октомври и март. Та когато съм минавал преглед преди нова година винаги съм имал вече платен данък за съответната година, а когато съм минавал след нова година но преди март месец са ми търсели бележката за платен данък от предната година. А днеска отивам да минавам преглед и първо обикалям 50км. докато разбера кой е единственния пункт на юг от Благоевград, който прави прегледи на мотори, оказа се че това е съответно и най-скъпия пункт, а най-накрая се оказа че трябва да съм си платил и данъка за 2013г. за да мина преглед, нищо че иначе имам право данъка да го влача до края на 2013г. Боооклууци издокарват ни да плащаме всичко през зимните месеци дето и без това са най-тежки за бюджета на едно семейство!!!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #93
        От: Технически преглед за мотор

        Днес минах преглед в Плевен.Пункта се намира в квартал Сторгозия в руския център.Цена 30лв.

        Коментар


        • #94
          От: Технически преглед за мотор

          Миналата седмица ми отказаха минаване на технически прелед във Варна БЕЗ платен данък! Пунктът се намира от кръговото под Метро посока към кръговото на езерния път в дясно!

          Коментар


          • #95
            От: Технически преглед за мотор

            Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
            Информацията не е актуална.Към момента 08.04.2013 там НЕ може да се минава преглед на мотор.
            Казаха ми,че никъде във Хасково във момента не можело да се минава преглед.Не знам доколко е достоверна последната информация.
            Не е достоверна, лично в Хасково минавах преди месец преглед на мотора на пункта зад бившата Млада Гвардия, до мивката на Марчела. Искат само талон и ГО, струва 35лв.

            Коментар


            • #96
              От: Технически преглед за мотор

              ГТП за Ямбол някои да знае.В пункта на сба за които знаех ме върнаха не правели на мотори.

              Коментар


              • #97
                От: Технически преглед за мотор

                При Джекера.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • #98
                  От: Технически преглед за мотор

                  благодаря колега ама бях малко на моренце и днес се върнах и минах отново в сба подновили са си лиценза 24 пари + голям талон, застраховка и данък.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Технически преглед за мотор

                    Пък аз да попитам, това с качването на мотора на валяците, има ли го някъде по света и как точно се осъществява? От няколко места знам че стават аталъци, а и аз за малко да се изтъркалям пред камерите. И има ли изискване мотора да се държи с една ръка?

                    Коментар


                    • От: Технически преглед за мотор

                      Аз минах преди месец на преглед и беше много културно. Сложиха ми едни пътеки над валяците, където мога да стъпя, както и парапет ако искам да се държа за него. Не са ме карали да го държа с една ръка, само спирачки - предна, задна и това е.
                      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
                      BMW F650CS
                      Радо о885 5о 59 5о

                      Коментар


                      • От: Технически преглед за мотор

                        В Пловдив минавах на валяците и предно и задно колело,35 лв.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Технически преглед за мотор

                          Каква е тази глупост да се държи с една ръка докато е на валяците?
                          Нещо не схващам как точно няма да падне така!
                          Преди малко бях в пункта за преглед на поредният кон.
                          Освен, че проверяващият беше седнал на мотора докато мереше, аз натисках отзад за тежест.
                          Което като цяло ми се струва доста нелеп тест... И безмислен за мотор.
                          Ами че то на същите валяци проверяват влекачи и ремаркета!
                          Като кача там малкото ендуро, което е 120 кила имам усещането, че участвам в скрита камера.
                          Което всъщност не е много далеч от истината...
                          37лв е между другитО ГТП в Перник.
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Технически преглед за мотор

                            В Пловдив седна проверяващия на мотора,преди това го предупредих че ,изпусне ли го,му нося фактура от еди,с тази уговорка започна прегледа,спирачното усилие беше по добро от предната кола преди мен.Ако ме накарат аз да седя на валяците,ще им пожелая лек ден.Няма начин да се правя на клоун без причина и по желание на някакъв орган,моя си ми е достатъчен.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Технически преглед за мотор

                              Като ви чета разсъжденията за технически преглед и как мотор трябва да минава през такъв си задавам някои въпроси. 1.Как ВИЕ си представяте ,че трябва да протече техническия преглед ?(ама така,че ДА Е НАИСТИНА ТАКЪВ,а не ЗАНЕСОХ ДОКУМЕНТИТЕ,а МОТОРА ДАЖЕ НЕ ГО ВИДЯХА) 2.Нали искаме да има някои правила?На пунктовете за ГТП последните 1-2г.забелязвам,че ХОРАТА ИЗВЪРШВАЩИ ПРЕГЛЕДАсядат в колата и я прекарват през валяците,а не водача.Преди не беше така и постоянно имаше :ДАЙ НАПРЕД,ДАЙ НАЗАД,НАТИСКАЙ ПЛАВНО, А НЕ СИЛНО!и т.н.
                              Това ,че имаме и караме мотори ,не означава,че сме по- различни от другите(освен,че сме по- уязвими).
                              На последния преглед на Африката ми ме накараха АЗ да седна върху мотора и да натискам спирачките(вярно,че показателите бяха по-добри от на леката кола пред мен и това е нормално , защото моторът е с по- ниска маса , а машината май отчита забавянето на колелото.Преди това надругия ми мотор сядаха те. Хората са добронамерени (поне във Варна) .Не е като преди 20г,където те гледаха в ръцете само.
                              Дали ти ще си на валяците или служителя ,зависи сигурно дали той има някакъв опит с двуколесни,за разлика от нас , които със сигурност имаме по- голям от неговия.Ако ни изпуснат мотора обаче и се счупи нещо,би следвало те да го платят(ама много се съмнявам).Затова ПРАВЕТЕ КАКВОТО ВИ КАЗВАТ,ЗАЩОТО НЕ СМЕ БОГОИЗБРАНИ,ноСИ ОТСТОЯВАЙТЕ ПРАВАТА НА ПОТРЕБИТЕЛИ.
                              ПП Забелязали ли сте ,че когато има ПТП със смърт на моторист почти не споменават нищо за техническата изправност на мотора. Казват ,че не е изправен само АКО НЕ Е МИНАЛ ПРЕГЛЕД. А поне по Варна какви бангии виждам по булевардите да карат на кантар с 100+км/ч не е истина. В момента съм в Свиленград и забелязвам,че карат много мотори и скутери. ЗА ЦЯЛ МЕСЕЦ ОТ КАКТО СЪМ ТУК ВИДЯХ ЕДИН ЕДИНСТВЕН ЧОВЕК С КАНЧЕ НА ГЛАВАТА.Какво да говорим повече .ХОРА,НЕ СМЕ БОГОИЗБРАНИ,А ПРОСТО ПО-МАЛКИ,ПО-БЪРЗИ,НО ПЪК И ПО-УЯЗВИМИ ОТ ДРУГИТЕ.
                              ППП Имам за в момента 5 мпс-та които ЛИЧНО ПРЕКАРВАМ ПРЕЗ ГТП (3 коли и 2 мотора), и доста време седя по пунктовете,като НЯМАМ ПОЗНАТИ И НЕ ГИ ПРЕКАРВАМ ПО ВТОРИЯ НАЧИН!

                              Коментар


                              • От: Технически преглед за мотор

                                Аз лично нямах предвид, че е по-добре без правила и че за мотори ГТП е лиготия.
                                Имах предвид, че се съмнявам на едни и същи валяци да могат да се оценяват адекватно от влекачи до скутери.
                                Затова ми изглежда нелеп този тест.
                                Пък и нямам нищо против друг да ми пипа мотора - това да не е жена, егаси.
                                Всъщност доколкото знам има изискване проверяващият да има А категория ако пункта има лиценз да прави прегледи на мотори.
                                Тоест помислили са, че проверяващият все пак трябва да е виждал мотор
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X