Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А-категория в София - машина за пари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: А-категория в София - машина за пари

    Здравейте колеги,

    Стара е темата, но за когото не е изкарал досега категорията е актуална.
    Днес приключих с успешен изпит за кат. А, при вече препоръчаният тук инструктор Сашо от Костинброд.
    За мен човека е много свестен. Няма скрити таксички и д-р простотии. Всичко от самото начало до края беше ясно и коректно!
    Взех и Б+Е в същата школа, при негов колега - Стефан.
    Аз съм доволен, подкрепям напълно досегашните мнения за школата

    Поздрави!

    Коментар


    • #32
      От: А-категория в София - машина за пари

      Не съм чел темата и не ме вълнува, но скоро братовчед ми ходи на изпит за А в Лом(или Монтана) и го скъсали на кормуване, защото влязал в кръстовище на зелено при оставащи 2 сек. на брояча. Каза ми члена от правилника, според който на зелено е забранено навлизането. Но на жълто не е. Поредният български парадокс.

      Коментар


      • #33
        От: А-категория в София - машина за пари

        Това е абсурд. Не го вярвам.
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар


        • #34
          От: А-категория в София - машина за пари

          Първоначално публикуван от dimkaraganchev Преглед на мнение
          Това е абсурд. Не го вярвам.
          Най вероятно ...
          Чл. 50а. (Нов - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) Забранено е навлизането в кръстовище дори и при разрешаващ сигнал на светофара, ако обстановката в кръстовището ще принуди водача да спре в кръстовището или да възпрепятства напречното движение.

          Коментар


          • #35
            От: А-категория в София - машина за пари

            Не, не е това.
            ППЗДП Чл.31, ал.7
            3. зелена светлина - означава"Преминаването е разрешено". Но когато този сигнал е подаден на кръстовище, той не разрешава на водачите да навлизат в кръстовището, ако, след като навлязат, те не ще могат да го напуснат до следващата смяна на сигнал.
            4. жълта светлина - означава "Внимание, спри!". Това не се отнася само за онези от водачите, които в момента на подаването на този сигнал, след като им е било разрешено преминаването, са толкова близо до светофара, че не могат да спрат, без да създадат опасност за движението. При подаване на този сигнал на кръстовище водачите, които навлизат или се намират в кръстовището, са длъжни да го освободят

            Коментар


            • #36
              От: А-категория в София - машина за пари

              Е кое му е новото на това? Подобна разпоредба имаше още по времето, когато аз решавах листовки (90-те години).
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #37
                От: А-категория в София - машина за пари

                2000 г. карах курс за кат. С. Скъсаха ме за същото нещо. Влезнах на зелено, но пред мен имаше учебен ЗИЛ. Докато се изтътрузи от кръстовището, стана жълто и ... В протокола писаха, че съм минал на червено. Още ме е яд.

                Тия същите, ако видят сега как се минава на "Тъмно жълто" ще си оскубят косите. Аз минавам на жълто и изпитвам вина, дали не съм можел да спра, а в огледалото виждам още поне 3-ма след мен да минат. Или пък светва жълто, аз спирам и отзад ми надуват клаксони, защо съм спрял.

                Nissan Terrano 2,7 TDI

                Коментар


                • #38
                  От: А-категория в София - машина за пари

                  Жълтото си е жълто. Не е червено. Няма да тръгна да спирам, защото е станало жълто 2 метра преди кръстовището. В град като София, това означава почти сигурно ПТП, освен ако случката не се развива примерно в неделя сутрин. Тогава наистина няма движение.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X