Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Алтернатива на добавка за почистване на горивна система

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Алтернатива на добавка за почистване на горивна система

    Чух доста екстравагантна алтернатива на добавка за почистване на карбуратор и горивна система.

    До 10% растително олио в бензина.

    Някой чувал ли е за подобен способ?
    Дори не съм сигурен, че олиото се разтваря в бензин но това лесно ще проверя.
    Бях решил да взема някаква добавка като ми казаха за олиото и бях малко като
    Не ми е за икономията но нямам спомени да съм чувал нищо подобно свързано точно с бензин.

    Виж докато имах и карах кюмюрджийки, тоест сажди е ясна работата.
    Но бензин?!?
    И то за разтваряне на отлагания?

    Доколкото знам повечето лъскави л@йн@ с такова предназначение са на керосинова основа.
    И аз в съзнателният си живот не съм видял какъвто и да е реален резултат от ползването им.
    А не да не съм купувал какви ли не прехвалени помии.
    Всеки път остава усещането като да пускам пари в шредъра.

    Та реално съм с нагласата да опитам
    Враг усраине

  • #2
    ЕбаФ го,ако с олио ставало то цяла един индустрия да е фалирала. Тук бензина е кофти,2 месеца без да палиш малък мотор и си за чистене на карба,на някои мотори това го мога със затворени очи вече.

    Чакам ти каскадата с олиото
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      Ползвал съм Redex и STP, има ефект, ако не е много зле. За пръв път чувам за олио.

      Коментар


      • #4
        Вероятно още в събота - имам планове да издухам един резервоар за кеф.

        А тая индустрия подобно на фармацевтичната, която бълва хранителни добавки и козметични помии за мен е пълен фейк.
        И работи само от реклама.

        За нито един случай не мога да се сетя в който да е имало доказуем ефект от ползването им.

        Може би само молибдена но това пък е съвсем различна тема!
        Враг усраине

        Коментар


        • #5
          10% са много. Миризмата на мекици от аспуха се получава още от 3%
          За почистване се използват силни органични разтворители.
          Последно редактирано от divj; 07-02-24, 21:33.

          Коментар


          • chataloff
            chataloff коментира
            Редактиране на коментар
            В бензинът има 5/10% Етанол (А95 Е5 или Е10)

        • #6
          Демек до тук разбирам, че не е чак толкова нелепо в бензина да се сипе олио.
          Поне не толкова, колкото например ракия, което си е направо за освидетелстване
          Сега дали ще "работи" е съвсем отделна тема но както казах, аз не съм забелязал и "истинската" да прави нещо!
          Враг усраине

          Коментар


          • KingofROAD
            KingofROAD коментира
            Редактиране на коментар
            Доколкото аз знам спирт се слага, може и коресилин, или АМВ. Трабантерите и Вартбурзите с такова са бацали по времето на бензиновата криза. То и жигулките и москвичите могат да рупат някакви такива бързкочи.
            Но за бензинов инжеккцион, работи ли добре, не си прави излишни експерименти. Освен ако нямаш някоя прежалена таратайка...

          • Esper
            Esper коментира
            Редактиране на коментар
            Това съм го чувал като лек за "вадене" на насъбрала се вода в резервоара.
            Не за разтваряне на наслоявания и утайки каквито в случая подозирам.
            И става въпрос за карбурация в случая а не за инжектипляктур.
            Та едва ли ще стане нещо...
            Което не знам дали е добре или не

          • petkov_bb
            petkov_bb коментира
            Редактиране на коментар
            Спирт добавям когато има много кондезирала вода в резорвоара (металния). Почистването на бензиновите отлаги по карбуратоти и дюзи от 30г. само с Ацетон. (на подобна основа са и спрейовете за почистване на карбуратори.

        • #7
          Според мен е лоша идея, защото в олиото има парафин и други, ще затлачат карбуратора.После ще трябва разглобяване и чистене.Аз бих слагал периодично добавка.Ако чакаш да видиш резултат, значи е зле работата, и си закъснял

          Коментар


          • #8
            Е да бъркам за превенция аз поне нямам нито култура нито дисциплина.
            Освен това в никой наръчник не пише да се ползват добавки в нито една течност.
            Според мен трябва да има причина да се прави.
            Ма не щото съм чул например пустиняка от бри4ка да ми казва, че треве да се буха хадо щото... тека.
            Враг усраине

            Коментар


            • #9
              Борова смола се чисти с олио. Ако дръстенето на карбуратора е от смолисти вещества, ползването на олио не е лишено от логика.

              Коментар


              • #10
                Олиото е силно агресивно към гумените "неща". За олио се използват специални маркучи.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #11
                  Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
                  Борова смола се чисти с олио. Ако дръстенето на карбуратора е от смолисти вещества, ползването на олио не е лишено от логика.
                  Хах, това не го знаех

                  Също газта за горене е много добър разтворител на какво ли не, което си е керосин.

                  Всъщност проблема от който се тръгна към добавка и се мина през олио едва ли ще се реши по такъв начин.

                  Теч на бензин от преливника, демек мотора взе да препикава в покой.

                  Дълга история е това, писал съм но от няколко години беше в покой.
                  До последното припалване миналата седмица.
                  Предполагам се дължи на разни отлагагания по клапаните на крана от няколкото месеца, през които мотора не е каран.
                  Иначе игленият клапан на карб-а отдавна се знае, че изпуска но до момента крана държеше фронта.

                  Ще набухам 50 грама ольо на 5 литра гориво, които ще издухам.
                  После ще си дозаредя до 20литра чисто гориво - да видим ко ще стане.

                  Иначе ме предупредиха точно за свойството на ольото да ебава уплътнение и гума.
                  Тоест да не се прекалявало с количеството и времето на ползване.
                  Което също ми докара:

                  Бах мааму, нали това олио го слагаме в салатата, ве - за тези му свойства никога не съм предполагал дори!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #12
                    За позапекли бензинови инжектори (поради газиране на автомобила) слагам двутактово масло в горивото (като за двутактов такъв 1/50) може и да си самовнушавам, но като че ли има ефект!
                    Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                    Коментар


                    • #13
                      Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                      Също газта за горене е много добър разтворител на какво ли не, което си е керосин.
                      Ама на много други неща не е.

                      Борова смола се чисти най-добре с терпентин. Това ти го казвам като син на собственик на дърводелски цех, с доста минали кубици мат'рал през машините. Как той се отразява на маркучите обаче нямам никаква идея. Знам че с други разтворители си беше зор, но терпентина я чисти с лекота.

                      Покрай ремонта на ферозата преди години, взех да бъркам нещо от де що намерих - ацетон, АМБ, нафта, бензин, изопропанол... В процеса в един момент стана разделение на 2 фракции. После сипах нещо, и от двете фракции стана бяла мътна хомогенна течност. После сипах още нещо и течността стана идеално прозрачна, хомогенна и без грам утайки. Сега ме е ад че не си водих дневник на "алхимическите" ми занимания. В крайна сметка и тая адска течност не свърши работа да махна налепите - махнах ги със смивка за боя, ма някаква "еко", по-специална.

                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Хахахахах, накрая какво стана с този бълвоч - изгори ли го все пак бандозата или го изля в рЯката?

                        Като каза "прозрачна течност" ме побиха тръпки.

                        Преди години (много за съжаление) от прозрачно шише минерална вода ударих неколко бързи гълтока докато разбера, че пия фреон.
                        С него обезмаслявахме колектори на двигатели.

                        Седмици после се оригвах с тоя вкус и се вдигаха облачета заскрежен дим

                        Ебавам се но само за последното.

                      • sparkybg
                        sparkybg коментира
                        Редактиране на коментар
                        Беше сипано в зелено шише с нарочерн надпис. Имам и едно шише от кола с голяяяям надпис "киселина". Тя ортофосфорна и разредена, но все пак....

                        Още си я ползвам гнуста за стандартно миене на омаслени неща, вместо да хабя обезмаслител. Вече не е съвсем бистра течност.

                        Това нещо не бих го сипал в ничий резервоар, не само в моя.

                        Култово: "Ако шишето от Кола е с капачка от Фанта, значи вътре има ракия".

                      • Esper
                        Esper коментира
                        Редактиране на коментар
                        Дааа, тая последната мъдрост е култова.
                        Аз я знам по малко по-различен начин:
                        Шише от фанта с капачка от кола - не е вОда

                    • #14
                      Първоначално публикуван от divj Преглед на мнение
                      10% са много. Миризмата на мекици от аспуха се получава още от 3%
                      Хм и това не ми се вярваше нооо...
                      Вчера отших на око едни 50-100-150 грама на 5 литрово литрово тубе и ся съм по-скоро като лафка за джънк
                      Дали ще продължи да препикава ще видя по-късно през деня.
                      Но и да спре - пак ще съм скептичен към възможността оливия както викаше баба за запушва дупки

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #15
                        Нова кола решава всички проблеми поне за 10 години. Без олио, без ацетон, без двутактово масло, без яица в радиатора ...
                        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X