Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Гел възглавнички

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Гел възглавнички

    Имам леки проблеми със седалката на мотора и след около 300-400 км ,получавам болки в задните си части . Някой ползвал ли подобни възглавнички и до колко се подобряват условията . Понеже не искам по никакъв начин да променям външният вид на мотора , не е опция подобрена седалка .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

  • #2
    Ако не желаете да си подобрявате седалката трябва да подобрите това, което контактува с нея-задните части. Това в рамките на шегата. Опция е подобряване на окачването. Няколко "клика" отдалечават болкита в задните части с няколко часа.
    И народна пословица- С всичко се свиква. Карайте по-често и ще свикнете.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Ето малко снимки от преработката на моята седалка. Направих я малко по ниска , и определено по удобна с гела.

      Коментар


      • alexalex69
        alexalex69 коментира
        Редактиране на коментар
        Тук намерих кратко упътване : https://www.louis.de/rund-ums-motorr...ipps/gelkissen

      • Стоян Боюков-Sariones
        Стоян Боюков-Sariones коментира
        Редактиране на коментар
        Какви са размерите и как се държи?

        п.п. На подложката де!

      • Пламен Атанасов
        Пламен Атанасов коментира
        Редактиране на коментар
        За мен резултата от манипулацията си струваше . Определено беше по удобна седалката . Размери има различни , дебелина също - 1 см, 2 и т.н.

    • #4
      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Ако не желаете да си подобрявате седалката трябва да подобрите това, което контактува с нея-задните части. Това в рамките на шегата. Опция е подобряване на окачването. Няколко "клика" отдалечават болкита в задните части с няколко часа.
      И народна пословица- С всичко се свиква. Карайте по-често и ще свикнете.
      Празнично-параден водач съм ! При сухо , слънчево и свободно време карам , ама като се реша , цял ден не слизам ! Тунингованите седалки са ми грозни и променят към лошо вида на мотора . Пък и не съм сигурен , че при тунинга ще се получи точно това дето го искам и очаквам . Ако възглавничката не върши работа ще я сменя !
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #5
        Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
        Ето малко снимки от преработката на моята седалка. Направих я малко по ниска , и определено по удобна с гела.
        До колко се промени удобството ?
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #6
          Не че съм моторджия де ама карам велосипед и там имам подобни терзания

          При велосипеда много са важни и гащите на гъзот

          Там също се слага гел де.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            И гащи имам за колело,Луис Гарнео или нещо такова,като насран съм с тях ма пък пази семейните бижута.По моторите съм със сайт консепт,че на единия седалката е като талпа оригинално пък аз новобранец и много седя,другия е с по-удобна,но там седя с часове като го яхна та 300 кинта според мен си заслужават.Гледам се продават и само мммммм седло примерно пълно с гел,колко помага не знам,но няма как да е по-зле пък и е 50 кинта само.

        • #7
          Топлата вода отдавна е измислена, даже е писано и тук: https://offroad-bulgaria.com/forum/о...55#post4887655.
          Баче Свилен е човек с невероятен опит и при него няма алабализми, а само работящи решени!

          FYI: От личен опит да кажа, че промяна геометрията (разбирай големината) на задника не води до желания резултат. Ръби ли - ще ръби, неудобно ли е - няма да "заеме форма). И със 110 кг и със 85 - неудобната ми седалка ме изморява еднакво.
          Публикувайте отговор

          Коментар


          • alexalex69
            alexalex69 коментира
            Редактиране на коментар
            Гледах и четох , май от гел ,ще се минава на въздух .....

        • #8
          Първоначално публикуван от Пламен Атанасов Преглед на мнение
          Ето малко снимки от преработката на моята седалка. Направих я малко по ниска , и определено по удобна с гела.

          Ухаа, че и реотани си сложил. Супер. Ползваш ли ги? Някакви специални за мотор ли са или?

          Коментар


        • #9
          Днес си получих възглавничките , събота и неделя имам планирани 900 км ...... ще споделям отзиви следващата седмица ! Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210617_181516.jpg
Прегледи:395
Размер:659.2 КБ
ID:6749182Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210617_181525.jpg
Прегледи:407
Размер:478.7 КБ
ID:6749181
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • alexalex69
            alexalex69 коментира
            Редактиране на коментар
            Карал съм при сухо и студено време (около нулата ) проблем с макарите не сАм имАл ....

          • Ivan_J
            Ivan_J коментира
            Редактиране на коментар
            При сухо да, но като вали баш там първо се мокри и си остава мокро. Ма пък варени ташаци...

          • BENZBOSS
            BENZBOSS коментира
            Редактиране на коментар
            Копченце за целта,аз като съм на дълги и с подгревите и надвишава това което може машинката та или кьорав на къси ма задника топъл или макарите на камък ма па ококорен и всичко вижда.

        • #10
          И как се получи на седалката на бандита ...


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20210617_202106.jpg
Прегледи:407
Размер:607.1 КБ
ID:6749286
          По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

          Коментар


          • #11
            От къде ги поръча?

            Коментар


            • alexalex69
              alexalex69 коментира
              Редактиране на коментар
              От алито , от склад в ДЕ !

          • #12
            Около 360 км по селски пътища , не е като без ,не е обаче и като на седалката на колата . Има полза , обаче не съм уцелил все още правилното налягане !
            По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

            Коментар


            • #13
              Колега сложи върху седалката на ТДМ нещо като мрежа преди време.
              Пак специално проектирана за мотори, доста едра и с дебелина поне 5мм.

              Според него “работеше”.

              Освен удобството каза, че се е увеличил и комфорта заради вентилацията.
              И пак според него по-бързо съхнещи макари след дъжд.

              Изглеждаше обаче грозновато, крещи че извадено от пещерата.
              То пък все едно тедеема е едната красота но това е друга тема.

              Чувал съм, че слагали подложки от някава вълна пак със същата цел.
              Това пък изобщо не искам да си представям как ще изглежда.
              Вероятно като Москвич с китеник.

              Аз не мога да взема отношение - не съм ползвал или опитвал точно такива подобрения.
              При мен колкото една седалка изглежда по-удобна, тоест различава се от ендурова толкова по-зле се чувствам.

              Но и това е само при кратки преходи.
              След няколко дни и дълги преходи нещата улягат.
              Клин-клин избива пък и то гъз душа не носи


              Враг усраине

              Коментар


              • Ivan_J
                Ivan_J коментира
                Редактиране на коментар
                Като тръгнеш на път да жертваш комфорта за визията ми се струва прекалено...европейско. Ама всеки си знае за собствения си задник.
                По темата: моят опит с комфортни седалки за ръбестия ми задник е, че само седалките, които съм си сътворил по задника, работят. Общите решения са за общо ползване.

              • Esper
                Esper коментира
                Редактиране на коментар
                Аз не съм правил компромис с визия срещу комфорт.
                Смених красив (според странични мнения) чопЕр срещи грозно като смъртта ендуро, моето става предимно за каране.

                Мрежата на колегата обаче изглеждаше като нещо довлечено от котка върху седалката.

                Иначе съм чел твърдения, че и този кич подобрявал комфорта:



                Ма на мен ми мяза на цигански москвич с губер. Само тигърчето липсва!

              • Ivan_J
                Ivan_J коментира
                Редактиране на коментар
                Моят задник харесва да седи върху овца, а и няма очи.
                А седалката на ДР-а я преправих след първия изгорен резервоар.

            • #14
              Душа не носи, очи няма а толкова внимание...
              Цинична работа

              Накрая едни златни крилца та да се знае.
              Това е и финала точно преди пенсия - трон на колела

              ПС. Това коментар трябваше да е, извинявам се.
              Тая платформа стана толкова интуитивна, че намерения и резултати често се разминават.
              Враг усраине

              Коментар


              • #15
                Натиснете снимката за да я уголемите  Име:20210710_101045.jpg Прегледи:0 Размер:1.27 МБ ID:6754709
                Днес имах удоволствието да тествам и новият tracer 9 GT . Гангстера ми за момента ми доставя повече удоволствие ....... За трасера трябва да си първо ниво програмист и не ми се мисли ,какво се се случва кат забие ПиСиТо ....

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:image_916863.jpg
Прегледи:249
Размер:1.04 МБ
ID:6754708


                След разрешението на проблема със седалката и дупето , днес добавих и малко по-добра ветрозащита . Тестовете ,бяха кратки и не много обстойни , но съм доста обнадежден за резултата . Малко , ама от сърце и променя към добро , комфорта и удоволствието .
                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X