Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория А1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Категория А1

    Здравейте, мисля да изкарам книжка за категория А1 която е до 125 кубика и допостими 11kw мощност та въпроса ми е ако купя мотор който е 125 но с повече kw ще ми правят ли проблем

  • #2
    Пише си го в закона:

    "Категория A1

    а) мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 куб.см, с максимална мощност не повече от 11 кW и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,1 кW/кg;
    б) триколесни моторни превозни средства с мощност, която не превишава 15 кW;

    Лице с правоспособност за категория „А1” има право да управлява:
    а) мотоциклети с работен обем на двигателя не повече от 125 куб.см, с максимална мощност не повече от 11 кW и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,1 кW/кg;
    б) триколесни моторни превозни средства с мощност, която не превишава 15 кW.
    Лице с права за управление на МПС от категория „А1” има право да управлява и МПС от категория „АМ”.

    "
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #3
      Да, ще ти направят проблем ако е над 11 кВ.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        Законът ясно казва, че не може, но на практика няма да имаш проблем. В малкия талон ще пише мотоциклет 125сс, а мощност там не се посочва, доколкото си спомням.

        Коментар


        • valeri_at
          valeri_at коментира
          Редактиране на коментар
          Сега има едни други малки талони . Там пише всичко .

      • #5
        Също искам да попитам с кой клас се взима книжката

        Коментар


        • rosen_offroad
          rosen_offroad коментира
          Редактиране на коментар
          ".....Кандидатът за придобиване на правоспособност за управление на МПС от категория „А1” трябва:
          - да е на възраст не по-малко от 16 години;
          - да отговаря на изискванията за физическа годност, определени в Наредбата по чл.152а, ЗДвП;
          - да е завършил основно образование.
          При започване на обучението кандидатът трябва да е на възраст не по-малко от 15 години и 9 месеца. ......"

          A и е добре да може да си служи с Google

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X