Обява

Свий
Няма добавени обяви.

А1 категория премахване на 10 клас за шофьорска книжка.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • А1 категория премахване на 10 клас за шофьорска книжка.

    Здравейте!

    Миналата година (включително и тази),тъй като имаше доста изгоряли със категория А1(включително и мен) реших да направя петиция да бъде премахнат закона, с който се взима вече шофьорска книжка след 10 клас. Повече информация има в петицията.







    https://www.peticiq.com/1___________________10-

  • #2
    Мвого некадърно и с много грешки сте написали предложената петиция.
    Моа отговор е "НЕ", защото според мен като не можете да пишете правилно не можете и да възприемате нормално информацията.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Мвого некадърно и с много грешки сте написали предложената петиция.
      Моа отговор е "НЕ", защото според мен като не можете да пишете правилно не можете и да възприемате нормално информацията.
      За мааалко, и ме изпреварѝ !
      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

      Коментар


      • s_s1
        s_s1 коментира
        Редактиране на коментар
        Лично мнение, не е състезание.
        Уважавам всички, но поне неграмотниците е добре да се постараят да научат правопис, за да се изразяват разбираемо за всички.
        Това ще помогне и да четат и възприемат адекватно написаното.

    • #4
      Прави сте, че това с малките категории е голяма простотия. По закон можеш да вземеш категорията, ама дефекто не можеш. Но редът е друг. Аз няма как да ви я обжалвам наредбата или да искам да се отмени правилника, защото този, който го иска, трябва да докаже пред съда интереса си от това. Петицията-ако е просто начин да се запознае обществото с проблема, е ОК. Ама дайте си малко зор с базовите понятия-кое е закон, кое е наредба, кое е правилник. И с правописа!
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #5
        Аз пък ще гласувам ЗА!
        Какво му скочихте на момчето - на 16 - 17 години е, очаквате да проявява разни знания по право, дето на доста юристи им се губят или пък пораждат диаметрално противоположни тези.
        На всичкото отгоре човека иска да е редовен, то иначе най лесното е един мотор без регистрация и "пуцай куме, ако ме хванат не съм дееспособен".

        Коментар


        • #6
          Местната социалистическа култура прави много трудно постижимо млад човек да има кой знае каква самостоятелност преди възрастта, на която обикновено се завършва университет. Съответно, това разбиране е надлежно отразено в цялото законодателство, касаещо различните измерения на право и дееспособността. Върху това, от някаква година нататък, се наслоиха изискванията за образователен ценз, с цел пълно утвърждаване на цялата палитра от принципи на културната, расова, етническа и социална сегрегация, чиито корени са пак в социалистическата култура.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #7
            Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
            Аз пък ще гласувам ЗА!
            Какво му скочихте на момчето - на 16 - 17 години е, очаквате да проявява разни знания по право, дето на доста юристи им се губят или пък пораждат диаметрално противоположни тези.
            На всичкото отгоре човека иска да е редовен, то иначе най лесното е един мотор без регистрация и "пуцай куме, ако ме хванат не съм дееспособен".
            Благодаря ти много за подкрепата. Не знам какво другите се заяждат за правопис и тн. Аз съм си платил за тези курсове с мой пари и си искам книжката обратно. Изкарал съм си листовки,кормуване и бчк, което означава че съм правоспособен, а от кат отказват да ми издадът книжката заради новият закон за 10 клас.

            Коментар


            • Кольо
              Кольо коментира
              Редактиране на коментар
              Разбираемо го приемаш за заяждане, то всеки би го приел така.
              Но да пишеш неграмотно издава лош стил, и показва липса на себеуважение.
              Така вредиш на себе си, замисли се.

              А за книжката-ще дойде времето и за нея. Аз също бях супер нетърпелив да взема моята, ама я чаках 3 години. Сега вече ми е писнало от каране, но тогава горях.
              Та споко, не губиш кой знае какво. Тъпението е добродетел.

            • motor_men
              motor_men коментира
              Редактиране на коментар
              Хайде стига с тия глупости! Вие сте най-грамотните и най- културните , благодарение на компютъра и модератора. Момчето ще кара мотор до 125к.см. , нито ще кара трактор , нито ще ви вози в автобус. И докато кара ще продължи да учи. Чудно как мангалите /най-вече с таксита/ с купените книжки не ви пречат?

            • Митко Христов
              Митко Христов коментира
              Редактиране на коментар
              Здравейте друже! Петицията вече е редактирана и няма грешки ,но ако някой намери приемаме и критики Не бъдете толкова злобни! Петицията е направена с цел да има повече млади ,правоспособни и кадърни водачи на мотоциклети!

          • #8
            Грамотен и културен съм благодарение на книгите и учебниците които съм изчел, и защото родителите са ми дали дарбата да мисля.

            Ако на теб правописа и културата ти идват от програмата на компютъра-толкова по-жалко за теб.
            Ние поне се опитваме да обясним на момчето защо е по-добре да си умен и знаещ, а не тъп и недоучил, ама за сметка на това як, нахъсан и заядлив.
            Ма то са си различни начини за справяне с живота, на когото както му се харесва.

            "Като му СЕ харесва" не е правилен израз от филологична гледна точка, но казва едно друго...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • Митко Христов
              Митко Христов коментира
              Редактиране на коментар
              Здравейте момчета! Петицията вече е редактирана и няма грешки ,но ако някой намери приемаме и критики Не бъдете толкова злобни! Петицията е направена с цел да има повече млади ,правоспособни и кадърни водачи на мотоциклети!

          • #9
            Петицията е напълно изчистена от към правописни грешки.

            Коментар


            • #10
              +1 от мене. Кой не е возил моми на балканчето и иж-то той да не подписва!

              Коментар


              • #11
                А какво значи името на сайта "петицикю"?
                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                И коментаторите...

                Коментар


                • #12
                  и аз ударих един параф. дано се случат нещата по-бързичко, че като знам колко хора има на опашката... целта е ясна на всички и също така смятам, че това действие ще доведе до по-правилно и културно ползване на мпс-та. като цяло има нещо "джигитско" у нас българите, но така поне наистина ще знаеш за какво си виновен, а не да се чудиш имаш ли право-нямаш ли.успех!

                  Коментар


                  • #13
                    След завършване на 10-ти клас се предполага, че поне името могат да си напишат правилно (предвид наличната система за образование). Предполага се и, че разбират какво четат. Това разбира се не е 100% вярно. За разлика от 8-ми клас преди промяната. Проблемът не е в ЗДвП. Та от моя гледна точка дума за изменение на закона не трябва да има.

                    п.п. Виждал съм млади бели да не могат да пишат, както и възрастни цигани, които се сърдят, като ги подцениш (и си пишат сами, каквото имат да пишат). Даже правилно (това за циганите).
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • Митко Христов
                      Митко Христов коментира
                      Редактиране на коментар
                      Нямам никакви намерения да се заяждам ,но просто ми е интересно къде намерихте грешки в петицията ? П.п Поздрави и лек ден !

                  • #14
                    В днешно време повечето на тая възраст освен че не могат да пишат, не знаят какво се случва с тях. Та какво остава такъв да кара моторче, те нито се оглеждат на кръстовища, с 50 кубика чикия се бута в колите и се мисли за безсмъртен, засича и тн. Повечето са изключително безотговорни, не мислят и за тях света се върти около тях. Аз съм за НЕ.
                    Старата любов ръжда не хваща, а непоправимо гние!

                    Коментар


                    • #15
                      В Чехия децата ходеха на училище с мотопеди Ява Бабета, без рег.№ и книжки. Едва ли ние сме чак толкова тъп народ, че нашите деца да не се справят. Мисля, че именно прекалено многото забрани у нас са причина за наглостта и безрасъдството на пътя.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X