Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Купих си това "чудо на техниката" от сервиза до парк хотела и в момента го разработвам . При закупуването не ми дадоха нито някакви документи за него , нито инструкция за експлоатация . Всичко което зная е от споделеното до тук от вас . Когато го карам с малко газ двигателчето се тресе и работи неравномерно , щом увелича газта всичко се оправя , освен това ми гасне когато натисна съединителя и спра на място . Това изчезва ли след разработването .

    Коментар


    • #62
      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Може да не ти отделя хубаво съединителя.
      Вибрациите моге да са от прекалено ниски обороти.
      Все пак е 2 тактово <от обороти несе плаши.

      Коментар


      • #63
        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        Съединителят се регулира от жилото към него - лесно е, става с отвертка. А за оборотите може да се пипне единственото винтче на карбуратора. Ако не може да се справиш сам - мини през продавачите, ще ти ги оправят тези дреболийки, за 5 мин. работа е. Успех в разработването, azsumtuk. Тук има някакви инструкции, ако ти вършат работа: http://motorbicycling.com/f30/guide-...-care-354.html
        Венцислав Лаков

        Коментар


        • #64
          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Намерих сайта на производителя на тези двигателчета и там пише , че при разработването се сипват 63 гр./л. масло в бензина , а след 500 км.- 50 гр./л. Това нормално ли е след като всички останали 2 тактови се смесват в съотношение между 20 и 32 гр./л. ?!

          Коментар


          • #65
            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            :O доста масълце е това
            Но щом така пише в сайта, значи е така, най-много да ти зацапа свещта
            Yamaha WR 200

            Коментар


            • #66
              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              Хора, пуснах мойто колефенце за продажба, но модовете я изтриха..

              Честно казано ми се иска да го продам ... Обаче като ми изтриха обявата ми стана кеф че я няма ... Смисъл няма да ми се налага да се чудя да го продавам ли или не...
              Яд ме е че вдига такава скорост, че ако ви кажа ще ме заклеймите направо...(аве 50 кубиковите скутери повечето ми гледат гърба)...
              Пали от "раз"!

              Ето го убавеца.

              http://www.picvalley.net/v.php?p=u/1...q1e79RutLt.JPG

              Да го продавам или не? Такова двоумене не е било отдавна.. Хем мразя всичко на бензин кем ме кефи на макс.. И разхода 2 литра за 2 седмици ....
              CITYEL

              Коментар


              • #67
                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Здравейте колеги замислил съм се да си зема едно такова двигателче.Гледам,че темата е доста стара та тези фенове ако още си пазят двигателчетата могат ли да кажат колко горе/долу издържат смисал 3000-4000 км дали ще издържи при положение,че знам всички тактики за правилно каране на 2т двигател.С цени, кУбици, скорост,разход съм запознат, четох темата няколко пъти, та ми е интересно само колко км горе долу издЪржат и като цяло трошливи ли са?Говорих с 1 човек дето сглобява такива и ми каза,че има всички части за тях, а то освен бУталце, цилиндЪр, сегменти и лагер на вала просто друго не ми се вярва да се строши.
                Последно редактирано от viki terzieva; 28-03-11, 20:56. Причина: кУбици, издЪржат,бУталце, цилиндЪр
                Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                Коментар


                • #68
                  От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Първоначално публикуван от nbajani Преглед на мнение
                  Здравейте колеги замислил съм се да си зема едно такова двигателче.Гледам,че темата е доста стара та тези фенове ако още си пазят двигателчетата могат ли да кажат колко горе/долу издържат смисал 3000-4000 км дали ще издържи при положение,че знам всички тактики за правилно каране на 2т двигател.С цени кобици скорост,разход съм запознат четох темата няколко пъти та ми е интересно само колко км горе долу издаржат и като цяло трошливи ли са?Говорих с 1 човек дето сглобява такива и ми каза,че има всички части за тях а то освен боталце цилиндар сегменти и лагер на вала просто друго не ми се вярва да се строши.
                  Според мен ще издържи, ако се кара с качествено масло, а това е най-малкото което може да се направи.

                  ПП Аз имам и от двата типа. Едното - веломотора, го кара баща ми (макар, че е на 72 г. ), другото - тип тротинетка, го разтиква малкия син, като ходи с него на училище (а и аз често го ползвам ). За сега имат по над 1000 км навъртяни всяко едно поотделно.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Ами разбрах,че частите им били евтини а това,че не се изискват документи данаци застраховки е добре иначе бих си карал симсона ама тук в София...
                    Поздрави разбрах,че има до80цц 80 цц дали ще са по мощни или то всички са с 1 карбораточета
                    Hyundai Galloper exceed 2.5 TDi К Б

                    Коментар


                    • #70
                      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Определено качественото масло е важно.

                      Вече има и Електрически варианти на за Велосипеди.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Здравейте колеги имам няколко въпроса към собствениците на китайското двигателче . Има ли то скорости ( предполагам 1-ва и 2-ра ? ) и с какви предавателни числа са те ( 2,60:1 и 1,20:1 ? ) ? Споделете малко повече за обслужването му - лагери на вала , сегменти , бутало по колко изкарват и на колко се сменят ? Възможен ли е пробег от например 5,000 км. без проблеми ? Ауспухът и буталото трябва ли да се чистят от образуваният нагар като на други двутактови мотори ? Има ли големи вибрации и шум при каране ? Благодаря за помощта

                        Коментар


                        • #72
                          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          Здравейте, колеги. За който се интерсува, вчера бях в Плевен, и в една улица срещу BILLA, има такъв магазин за скутери, велосипеди и такива моторни велосипеди. Китайски са, 480лв., уж 3 к.с., 58 куб. ако не се лъжа.... Нямат гаранция! Отностно двигателя, струва ми се доста "рехав". "Страшни" сплави, знам, че при голям напор, дори картера се пукал. Ако искате вярвайте, но това си е истина.
                          Пази душата си, не гумите!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Аз имам двигател Рига,руски,който го сложих,преди 3 години и си го карам без проблеми,досега Ако ще си вземате,си вземете Рига,по-хубави са от тези китайските
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #74
                              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Двигателчето няма скорости и е с центробежен съединител. Вече няколко години го карам безпроблемно, но малко. След десетина часа разработване върви доста по-добре отколкото в началото.
                              Венцислав Лаков

                              Коментар


                              • #75
                                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Първоначално публикуван от Д_Митев Преглед на мнение
                                Здравейте колеги имам няколко въпроса към собствениците на китайското двигателче . Има ли то скорости ( предполагам 1-ва и 2-ра ? ) и с какви предавателни числа са те ( 2,60:1 и 1,20:1 ? ) ? Споделете малко повече за обслужването му - лагери на вала , сегменти , бутало по колко изкарват и на колко се сменят ? Възможен ли е пробег от например 5,000 км. без проблеми ? Ауспухът и буталото трябва ли да се чистят от образуваният нагар като на други двутактови мотори ? Има ли големи вибрации и шум при каране ? Благодаря за помощта
                                За пробега от 5,000 км. почти вече съм го стигнал.
                                За обслужването - много-много не му мисля, ако се счупи нещо. Сега има доста вносители на тези двигатели и частите са еФтини.
                                Вибрации няма. А за шума - може да се направи една допълнителна втулка посредством гайка. Така ще имаш по малък отвор на ауспуха, ще бъде по-безшумно, но и малко "спънато".

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X