Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

    Бях позабравил тази тема . Като се върна в родния град след 2 месеца, ще кача актуални снимки .

    Малко съм постреснат от разхода - близо 2 литра на 100, ама двигателя е поиздухан ,,,руска му работа, знам ли . Китайските двигателчета незнам колко горят. Иначе при тегло 25 кг си е доста практично - паркираш го на терасата .

    Коментар


    • #47
      До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

      Обясни малко как си го направил.
      По точно ми е интересно как си хванал ауспуха и къде си сложил резервоара и как се задвижва ?

      Коментар


      • #48
        До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

        http://www.youtube.com/watch?v=g_ivi...eature=related

        Това е доста добро решение.

        Коментар


        • #49
          До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

          Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
          Обясни малко как си го направил.
          По точно ми е интересно как си хванал ауспуха и къде си сложил резервоара и как се задвижва ?
          Ауспуха си върви с двигателчето и представлява една кривка, която се свързва с заглушителя, дълъг около 20 сантиметра. Самият ауспух е направен за велосипед, така че пасна идеално. Заглушителя има ухо за хващане с болт, но аз го хванах с една пружина с която го закрепих за рамката. Педали няма, понеже оста им идва тясна и опират в капаците на двигателя. Пали се с засилка /няма ритач или шнурче, направен е да се пали с педалите като се засилиш и зацепиш съединителя/. Веригата и задната зъбчатка са от Балкан 50. Задната зъбчатка е хваната директно за спиците посредством нещо като дървени фланци, немога да го обясня точно, а нямам и снимка за да го покажа /направени са така, че спиците са все едно в сандвич от дървени трупчета, като зъбчатката е хваната за трупчетата с болтове, трупчетата също са съединени с болтове/. Звучи примитивно, но напрактика е много добре. Иначе не е особено бързо, моща също не е голяма и на баир се задъхва /все пак няма скорости, единствено съединител/. Резервоара е в момента от тубичка за масло, но не ми харесва така и мисля да изработя един резервоар от малък пожарогасител, просто трябва да му се направи гърловина за наливане и една за да се закрепи кранчето, като ще го закрепя в легнало положение в горната част от рамата. Закрепям ти една рисунка на резервоара, просто нямам снимки.

          Машикната е забавна за каране, стига да не ти се налага да вършиш работа с нея, понеже в такова положение е малко като приказката за москвича "половин час срам и съм в село" /да не се засегне някой ей , без лоши чуства/. Руския двигател е доста непритенциозен, сглобката му не е добра, грубо е изработен, шпилките на картера и цилиндъра са с различни дължини, разхода ми се струва висок, но пък си върви .

          Поздрави .
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #50
            До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

            За съживяване на темата: След цяла зима на балкона "изделието" отново бе пуснато в ход. Запали от раз. Номерът е да се напомпи гориво, докато прокапе от карбуратора и стартът да бъде на включен смукач. Нищо притеснително не виждам в разход от 2 л на 100 км, все пак това е "сериозен" 70-кубиков китайски агрегат. Май трябва да променим заглавието на темата на "Не пали трудно".
            Венцислав Лаков

            Коментар


            • #51
              До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

              До тук те разбрах добре колега,само когато можеш прати снимки как си направил задвижването отзад.
              Кота ми се посчупи моторчето и аз ще направя едно такова изобретение.
              Преди го бях замислил двигателя да е отпред на кормилото и
              вместо да използвам верига исках да го направя с ремъчна предавка,
              но не намерих стругар и подходяща шайба и си върнах двигателя на рамката от мотор.
              Някога се надявам да го направя ама ще го патентовам,защото за сега плановете са ми да е с предно предаване.
              Поздрави

              Коментар


              • #52
                До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                Искам да ви покажа моето творение,което го позвам и е безотказно.Баирие ги няма за нищо.Движи се с максимална скорост 45км/ч.разбира се на равно а вбаир не пада под 30км/ч.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #53
                  До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                  Ето и снимка на нещо по-хард собственика му си обикаля из родината ни (че и в съседните държави) и е доволен
                  Прикачени файлове
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #54
                    От: До: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                    Извинявам се първо, че поДкачам въпроса и ползвам темата, но не можах да намеря правилно място за собствена. Ако може някой вещ със закона да каже как стои въпроса с КАТ, защото мен вчера ме спряха с моето моторно колело и се заядоха за документи за регистрациЯ. По принцип знам, че не се иска такова нещо, а само трябва М-категориЯ. Полицаят ми каза, че може да ми напише акт за 1000 лева, ако се обяснявам много. В края на краищата си тръгнах на педали, без да ми направят нищо.
                    Ето и аз да се похваля сега с моята самоделка:
                    Планински бегач-старичък, но излезе желязо с 24 цола капли;
                    двигател от италИАнска мини пистарка(не китайските имитациИ);
                    възможност да се кара на педали и то доста леко,но само на една фиксирана скорост;
                    възможност за превключване между два задни венеца–съответно бързи и бавни(става ръчно, но не ме притеснява),и превключване между 3 предни като тук съм ползвал стандартен преден превключвател от бегач и си ги прехвърлям от кормилото, докато карам. Забравих да кажа само, че за да се получи обтягане на веригата е нужен свободен венец отзад(ползвам от BMX като опънах зъбчатката и кученцата вътре понеже всичко е от ляво)
                    Вдига 70 км/час което е прекалено много на равно,а с превключване на бавните няма баир, който да ми се опре,затова и му направих втора седалка преЗ рамата, за да си возя и жената.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18062010063.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5186017Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18062010061.jpg
Прегледи:1
Размер:191.4 КБ
ID:5186018Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18062010060.jpg
Прегледи:1
Размер:179.2 КБ
ID:5186019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18062010064.jpg
Прегледи:1
Размер:158.2 КБ
ID:5186020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18062010062.jpg
Прегледи:1
Размер:187.0 КБ
ID:5186021
                    Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 22:03.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                      Един полицаи ми каза: Бръмчи ли ти под задника ,трябва да имаш документи.
                      Доста добре си го измислил ,но няма ли да го боядишеш малко ?

                      Коментар


                      • #56
                        От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                        Първоначално публикуван от Миро Преглед на мнение
                        Един полицаи ми каза: Бръмчи ли ти под задника ,трябва да имаш документи.
                        Доста добре си го измислил ,но няма ли да го боядишеш малко ?
                        Други път ги прати да си четат Закона, преди да дрънкат глупости. Милиционерщина!!!!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                          http://www.kat.mvr.bg/Nar_I-45.txt
                          Тук ясно пише че не се регистрира,а и иЗточника е достоверен.
                          Колкото до боята, мързи ме, че трябва да го разглобявам,да иЗпилвам заварки и т.н.
                          Но в скоро време и това ще направя. Прекалено много ядове имах със съосиЯта на зъбчатките и оБтегача е с допълнителна пружина ,че без нея при ряЗко даване на газ просто превъртат във веригата,вече ги смених един път със саморъчно направени от гатерна лента
                          Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 22:05. Причина: иЗточник, иЗпилвам, ряЗко, оБтегач...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                            Да, според наредбата не се регистрират. http://bg.wikisource.org/wiki/%D0%9D...9C%D0%9F%D0%A1
                            Скоростта, за която пишеш е впечатляваща, ама спира ли достатъчно сигурно това чудо?
                            Венцислав Лаков

                            Коментар


                            • #59
                              От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                              Само аз ли виждам бъдещи задръствания из парковете? Освен пуснати огромни песове, ще се оглеждам и за МПС-та... То и сега си има картинги из Южния парк. Може ли да си пробвам джипа на едно баирче до Американското?

                              Коментар


                              • #60
                                От: Купих си велосипед с двигателче, пали трудно

                                Предната спирачка спира плавно,а отзад е с контр, но не е стандартна а някаква с бронзови и стоманени дискове. Всъщност задната капла е много стара и с Усилени спици,чист късмет беше да я намеря. Все пак за пред катаджиИ трябва да му сложа фар и стоп.
                                Последно редактирано от viki terzieva; 24-06-10, 22:06. Причина: Няма множествено число, което да завършва на "Й" - катаджии, а не катаджий

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X