Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор от друга област.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Прехвърляне на мотор от друга област.

    Мда, единствената разлика при заверен договор е, че вече нотариусите са свързани с КАТ и договора автоматично отива при тях. От там следва, както каза колегата, глоба след месец и дерегистриране след два.
    НО до преди време като не беше автоматизирана системата, дали си с нотариус или без, все тая ако не си подадеш документите в КАТ И Данъчното. Пък вече новия собственик може и никога да не регистрира МПС-то, но това теб не те засяга, щом е отчислено от данъчното.
    По принцип ако имаш проблеми, най-лесно е да го обявиш за откраднат. Пък тогава новия собственик да му милси... Инача без талони и номера не можеш да го бракуваш.
    Димитър Тенев

    Коментар


    • #17
      От: Прехвърляне на мотор от друга област.

      Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
      По принцип ако имаш проблеми, най-лесно е да го обявиш за откраднат. Пък тогава новия собственик да му милси... Инача без талони и номера не можеш да го бракуваш.
      Това с обявяване за откраднат при наличие на договор за продажба въобще не го давай за съвет. Без талони и номера можеш да го бракуваш.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #18
        От: Прехвърляне на мотор от друга област.

        Виси, защото КАТ е останал у лето 1968-о организационно, духовно и физически и ако не стане някакво чудо, там и ще си остане.
        Ще ги призная, че са мръднали, когато се докарат до там да вляза на сайта им, с електронен подпис да си регистрирам колата и да си изчакам талоните в пощата.
        Разберете най-после, че кола нямате в момента, в който сте сключили договора.
        КАТ ако искат на папата да я водят.
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #19
          От: Прехвърляне на мотор от друга област.

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          ...
          Разберете най-после, че кола нямате в момента, в който сте сключили договора.
          КАТ ако искат на папата да я водят.
          Ако КАТ регистриран някакво нарушение за това МПС къде мислиш, че ще отиде санкцията?
          За папата не зная но почти сигурно ще я сдобия аз.
          Дори не е сигурно дали ще разбера за нея.
          Обаче със сигурност ще ме уведомят ако ми потрябва административна 0слуга.

          И тогава ще трябва за загубя още време за да доказвам, че аз не съм собственик... с каквото имам.
          Което с нотариален договор вярвам, че ще бъде по-лесно.
          Да не говорим, че с такъв като продавач нямаше нужда да ходя нито в КАТ нито в данъчното, тоест щях да си спестя още допълнително време!

          Проблемът е, че “системата” е непрозрачна и изобщо не е ясно какво се е случило като съм им предоставил документ.

          От данъчното получих входящ номер за деклерацията и данък следващата година няма да имам.

          От КАТ - абсолютно нищо освен “ще го приложим към документите”.
          Устно.
          Каквото и да означава това!






          Враг усраине

          Коментар


          • #20
            От: Прехвърляне на мотор от друга област.

            Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
            Това с обявяване за откраднат при наличие на договор за продажба въобще не го давай за съвет. Без талони и номера можеш да го бракуваш.
            Съгласен,
            а да попитам как се бракува МПС без документи? Понеже бащата на времето имаше един Москал 8-мак, който в последствие продаде на хора от тъмнокож произход. Без договор, без нищо... И от КАТ му казаха, че ще си плаща данъка до живот! И така вече поне 15-тина годинки си киха по 15-20лв данък...
            Димитър Тенев

            Коментар


            • #21
              От: Прехвърляне на мотор от друга област.

              Първоначално публикуван от BikerBoyy Преглед на мнение
              Съгласен,
              а да попитам как се бракува МПС без документи? Понеже бащата на времето имаше един Москал 8-мак, който в последствие продаде на хора от тъмнокож произход. Без договор, без нищо... И от КАТ му казаха, че ще си плаща данъка до живот! И така вече поне 15-тина годинки си киха по 15-20лв данък...
              Ееееее, ти и колата я нямаш, вече е прекалено. Ако нямаш номера и документи, караш МПС-то в КАТ, там правят сверка на рама и издават нови номера и талон, ти подписваш разни декларации за загубеното. После бракуваш. По принцип тая работа трябва да стане и преди новите номера и талони, ама никой от КАТ обикновено не знае как става . За да не обидя някой, сигурно из някой КАТ в БГ знае, но определено в нашия не ги знаят тия работи.
              п.п.Тая работа и с липсващата кола сигурно си има начин, но понеже е по-лесно ти казват че не става. Виноват обаче си е баща ти, щото не си е свършил работата като хората.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #22
                От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                Ако не са и сменени номерата едно време, би трябвало в КАТ автоматично да е спряна от движение.
                Та по тая линия може да се мисли нещо за пред общината, поне да не върви местен данък.

                Коли от КАТ не изчезват. За такъв случай не съм чувал. От общините обаче изчезват.Често при това. Как...не знам...още никой не иска да каже.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #23
                  От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                  Да се самоцитирам!
                  Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                  Продавача дава копие от договора в съответната регионална структура. След което същият се регистрира в системата. Новият собственик хич даже не ме вълнува дали ще си го прехвърли. След 1 месец има глоба, след два возилото се дерегистрира.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X