Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Прехвърляне на мотор от друга област.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Прехвърляне на мотор от друга област.

    Здравейте.Понеже в моята област не намирам хубав мотор(Благоевградска) та затова ще се разходя по другите градове за да търся хубав мотор.Хванал съм се за honda cbr 125 и как стават нещата с прехвърлянето от друга област.Договора за покупко продажба ще си го заверя в нотариус защото иначе е хвърчащ лист и леличката от кат ще се заяде та така какво трябва да направя за да го прехвърля на мое име.

  • #2
    От: Прехвърляне на мотор от друга област.

    Мотоциклети до 350сс се прехвърлят и без нотариална заверка и това е съвсем ясно разписано в закона, така че леличката няма за какво да се заяде.
    Иначе процедурата е като при другите МПС - отиваш в твоя КАТ с мотора и пълен комплект документи, редиш се по гишета, дават ти нови талони и ти монтират новата табела. Трябва да имаш валидна гражданска, огледала и светлини включително мигачи.

    Коментар


    • #3
      От: Прехвърляне на мотор от друга област.

      Леличката в КАТ да и пратиш много поздрави, до 350 кубика и ремаркета до 10 тона не се заверява договора при нотариус. Пишете си договор с продавача, ако е женен задължително пишете и жена му и отиваш в КАТ да регистрираш по нормалния начин. Бланки за договори в нета бол.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #4
        От: Прехвърляне на мотор от друга област.

        Вече като напишем договора за покупко продажба и ми даде всички документи мога ли да го карам до кат и вече продавача не е задължително да е с мене нали?

        Коментар


        • #5
          От: Прехвърляне на мотор от друга област.

          Само да доуточня, че трябва всички да сте пълнолетни! Иначе трябва да ви представляват навсякъде настойници!
          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

          Коментар


          • #6
            От: Прехвърляне на мотор от друга област.

            Чакай как така всички при мене няма грижи ама при този човек който го копувам трябва 18 ли че той ще ми подпише само договора за покупко продажба заедно с някой от неговите родители дава чи всички документи и газ с мотора съм благоевград в кат.

            Коментар


            • #7
              От: Прехвърляне на мотор от друга област.

              Продавача в случаят (до 350cc) има интерес сделката да мине през нотариус, купувачът няма такъв.
              И няма, както казаха вече проблем при регистрация на мотора от новият собственик с двустранен договор без да е заверен от нотариус.

              Относно нотариалната заверка, въпреки, че не се изисква по закон се аргументирам:

              Ако купувача не пререгистрира моторът в КАТ на негово име той продължава да се води там на името на старият собственик.
              Нямало начин да се "отпише" старият собственик ако новият не го регистрира. Ако пожелае.
              Със всички последствия от това.

              Аз (като продавач) в момента съм в тази ситуация.
              Ходих до КАТ 2 месеца след сделката и се оказа, че мотора все още не е регистриран с нов собственик.
              И продължава да се води на мен.
              Според шефа на КАТ Перник това няма начин да се промени ако новият собственик не го пререгистрира.

              Тоест ако купувача превиши скорост, санкцията ще дойде при мен.
              И този мотор до тогава ще се води на мое име.

              Оставих копие на договора там но оставам с впечатление, че това няма да свърши работа при ситуация.
              При такава нотариалният договор ще има по-голяма тежест!

              За данъчното е друга "бира" и няма нищо общо с горното.
              Враг усраине

              Коментар


              • #8
                От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                Тя санкцията може и при бабата на шефа на КАТ да дойде-това не означава, че тя ще я плати. Колата не е твоя от момента, в който сте подписали договора. Това, че няма нови талони не я прави твоя. Нито ти прехвърля отговорността за нещо.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #9
                  От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                  Продавача дава копие от договора в съответната регионална структура. След което същият се регистрира в системата. Новият собственик хич даже не ме вълнува дали ще си го прехвърли. След 1 месец има глоба, след два возилото се дерегистрира.
                  Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                  тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                    Първоначално публикуван от Стоян Боюков-Sariones Преглед на мнение
                    Продавача дава копие от договора в съответната регионална структура. След което същият се регистрира в системата. Новият собственик хич даже не ме вълнува дали ще си го прехвърли. След 1 месец има глоба, след два возилото се дерегистрира.
                    Не мисля че е така! Сигурен ли си?
                    Защото според мен Еспер е прав. Като ти дойде глоба или друго ти ще се разправяш.И може и да докажеш че си прав.Ама си е разправия. Губиш време нерви..И отлично знаем че може и да не успееш да се оправиш.Нищо че си прав.
                    Както каза един полицай:
                    Абе аз ще ти напиша акта пък ти върви доказвай че колата не била твоя...
                    С други думи - проблемите ти са създадени вече...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                      Копие на договора оставих в КАТ Перник.
                      "Вярно с оригинала" и мой подпис.
                      Дали е влязъл в някаква система след като го дадох на гише не зная.
                      Няма входящ номер и т.н.
                      Но изрично ми казаха, че това не маха МПС-то от мое име.
                      Само при пререгистрация. Или брак, предполагам.

                      Освен това при нотариално прехвърляне отпада необходимостта продаваче да подава декларация в данъчното за да му отчислят данъка.
                      Та тези стотина лева на нотариус не са най-безмисленият разход.
                      Дори за 125 цици, особено от гледна точка на продавача!
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #12
                        От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                        Дали е нотариално заверен или не, договорът си е договор. И е законен. Носиш копие в КАТ и данъчното, и си спазил всичко по закон.
                        Ford Maverick II 2.3 XLT
                        Ford Mondeo MK5

                        Коментар


                        • #13
                          От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                          Така би трябвало да е.
                          Обаче тогава защо на мое име в КАТ продължава да ми се води мотор, при положение, че съм изпълнил горното?
                          И защо това зависи от купувачът?

                          Просто казвам, че следващият път договорът ще бъде заверен нотариално, без значение коя страна съм!
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #14
                            От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                            Е то и нотариално да беше заверен договора, мотора пак ще си "виси" на твое име докато новият собственик не го пререгистрира. Това не означава че имаш права и задължения към този мотор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Прехвърляне на мотор от друга област.

                              Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                              Е то и нотариално да беше заверен договора, мотора пак ще си "виси" на твое име докато новият собственик не го пререгистрира. Това не означава че имаш права и задължения към този мотор.
                              Точно. Системата е такава. Но покрай висенето на твое име ще се мотае и някъде този договор. Имам една такава кола продадена, преди 3-4 години вече не и правиха гражданска, демек е хванала вторичните. До ден днешен нищо за нея. Но си занесох договора в КАТ. Лелята ми се сопа тогава, що съм го носел, тя сигурно е пререгистрирана, бля, бля, и смени тона като провери. Отбеляза си там нещо и взе копието на договора. Каза, че вече нямам задължения по това МПС.
                              п.п. Договора го занесох няколко месеца след продажбата, че купувачът беше от римски произход и ме глождеше нещо .
                              Последно редактирано от Asen Kushlev; 10-09-19, 08:54. Причина: допълване
                              Ford Maverick II 2.3 XLT
                              Ford Mondeo MK5

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X