Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
    Да не искаш да кажеш, беше невъзможно разминаването?
    Или ти го направи такова с възпитателна мярка?
    Ако всички го правим с възпитателна цел , няма да има хитреещи индивиди - ЗДП важи за всички. Улицата минава около училище...
    Фиат Купе
    Опел Фронтера В
    Мицубиши Паджеро Пинин

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от VULKAN Преглед на мнение
      Дали пък това не е отговора на заглавието на темата?
      Ае ся, Обиждаш непознати индивиди, защото:

      Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
      Е? ....човек който явно си владее машината. ...
      П.П. Явно ЕМО има некои пропуски в прочитането на правилника, но те си остават за негова сметка.


      Чл. 5. (1) Всеки участник в движението по пътищата:
      1. с поведението си не трябва да създава опасности и пречки за движението, не трябва да поставя в опасност живота и здравето на хората и да причинява имуществени вреди;
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Вчера и днес за 700км видях десетина каращи продължително на задна гума. Сякаш имаше дни на задната гума. Един включително ме доближи отзад, даде мигач и ме изпревари, всичко това изправен.

        И да, не е забранено да се кара на задна гума.

        В закона обаче пише да се владее ППС непрекъснато. Който както го разбира владеенето.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
          Никъде в закона НЕ Е забранено да се кара на задна/предна гума. ...
          Пък в белите държави за такова нещо се пише акт за несправяне с управлението - щом си допуснал мотора да се вдигне на задна гума
          То на времето и тук май имаше такива глоби, ама нали след това - 'демокрация' и голям рев, че мотоциклетистите не трябва да се спират или пък не дай си боже преследват, защото така случайно можело да падне моториста... А както знаем - без контрол настъпва анархия..
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
            Е?
            Прав път, нулево "движение", прекрасна видимост, перфектен асфалт с точната температура, човек който явно си владее машината.Никъде в закона НЕ Е забранено да се кара на задна/предна гума.
            Къде е грешката в картинката?
            ПП.Заглавието на клипа страшно много дразни! Почти като да напиша-"автора на клипа е дебил".
            Заглавието на темата е едно такова и видео материала е едно от възможните обяснения.
            Чак нулево не бих казал, пред него имаше 3 автомобила. Видимост има, около 50 метра след началото на клипа започва населено място, а почти където започва клипа има доволно количество пепеляк понеже при дъжд е кална баня. Съжалявам че другите ги няма на запис как "майсторски" владеят машината в градска среда. Ама хубавото време явно влияе много.
            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
              ...Ама хубавото време явно влияе много.
              Ахъм, слънчасват.
              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
              Из "Златния телец"

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Коментираме разни джигити, лапета дето се правят на мъже, откачалки, весели самоубийци и всякЪква подобна "вся остальная сволочь"... И освен своя, застрашават живота на други хора! Това не са ли опити за убийство?
                На останалите желая късмет. Щото явно има много неща, за които не знаят нищо, но не са само те. Или властите. Или обществото. Лошото е, че последствията от това "незнание" са особено ужасни за вас/нас/тях (засягат ли всички, карачи-некарачи, по пътя, че и извън него - засягат) но какво да се прави, такъв е животът...

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Да не внасям раздор у моторджийските среди , ама от няколко дни си водя нещо като статистика, обръщам специално внимание кой моторджия, как се държи и свързано ли е с типа на машината. За сега тия с тежките машини, чопъри ли не знам как им се вика, примерно от типа на харли, ми се струва, че яздят най-адекватно, внимателни са и уверени. Е и една мацка с веспа, но за нея не се разбра дали спада към моторджиите. На другата крайност са тия с пистарките - агресивни и създаващи ситуации и предпоставки за произшествия. Това наблюдения за няколко дни. Като се замисля през годините съм бил свидетел на какво ли не, та ми се струва че предимно тия с пистарките и кросаците карат най-рисково и безотговорно. И най-често демонстрират маймунджулъци по улиците.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Пък в белите държави за такова нещо се пише акт за несправяне с управлението - щом си допуснал мотора да се вдигне на задна гума ...
                    Това май само в Швейцария. В останалите го пишат опасно шофиране, щото познай колко му е видимостта и колко ще му е спирачният път от задна гума. Паметникът между платната на Околовръстното при боянската бензиностанция е на един такъв моторист...или май бяха двама
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Предлагам всички мотористи да спрем да пишем в тази тема!
                      Защото каквото и да напишем ще си останем идйоти на две колела.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Гузен, негонен бяга, Даниеле. 20 страници оправдания. Повечето от автомобилни шофьори.
                        А че и при нас има кретени - ми то навсякъде си е един и същи процент... Разликата е, че си плащат сами грешките в 80% от случаите. При автомобилистите в 80% плащат и невинни.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Защото каквото и да напишем ще си останем идйоти на две колела.
                          От вас зависи Между другото, никой от нас не-мотористите не забравя, че само след няколко месеца мотористите ще се превърнат в шофьори. Та да не пискате много като ощипани моми, когато другите споделят негативен опит с вас или ваши колеги Аз съм обективен, както виждате споделих за една колежка водач, ма с веспа, дето не знам минава ли за мотористка. Ама няма как и да не споделя негативен опит, след като два пъти колеги мотористи се опитват да ми направят беля, единия май беше решил да ме убие. Доста идиотска постъпка, ма ти ми кажи как да го нарека, та да не го обидя. Като започне да преобладава положителния опит няма да има основание за забележки и много по-трудно ще е лепенето на клеймо на цялата гилдия. Ако изобщо е възможно да се обобщи като гилдия. Та така.
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            Гузен, негонен бяга, Даниеле. 20 страници оправдания. Повечето от автомобилни шофьори.
                            Както казах, след няколко месеца и вие ще сте автомобилни шофьори, или поне голяма част. Така както на някои от нас ни предстои в някой от следващите сезони да се влеем в редиците на моторджиите.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Огледай пак ,,кросистите" и ще видиш, че со- неконфликтни от велосипедистите, даже и от майките с колички. С останалото съм съгласен.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Деиствително караме лошо понякога . Поне градско аз гледам да се движа бавно, често и с доста под 50. Постоянно изскачат автомобили и пешеходци. Лошото е, че извънградско понякога се отпускам... все пак гледам да внимавам, много, не го правят.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X