Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Споко иде ерата на безшофьорските возила.
    Тогава пак ще псуваме ама компютъра.
    Споко, не иде. Познавам много програмисти, много програмни продукти и освен това знам докъде е цялата работа.

    Да сте видяли влак без машинист? Хем това е много, ама много по-лесната задача.

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Да сте видяли влак без машинист? Хем това е много, ама много по-лесната задача.
      Ммм, да. Виждал съм. Верно, на летище и това не е критерии. Ама то и коли май има доста такива вече. Тесла?
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        Хм.... Автомобилите стават много по-автономни с всеки месец, а не година...
        Моята кола спира автоматично... На колегата автомобилът му освен че спира автоматично, но и завива автоматично - кара си над 100км без да управлява дори по нашите пътища (не е електричка)....
        Според мен в рамките на 10г ще си имаме често срещащи се такива автомобили дори и у нас...
        На доста места мисля вече има мотриси за метро без машинисти (т.е. вече доста широко разпространена технология - спрягаха, че и третия софийски лъч ще е такава)...
        То има и робот каращ мотор (че и колело ) ....
        Последно редактирано от slowtraveler; 15-05-18, 21:48.
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
          Ммм, да. Виждал съм. Верно, на летище и това не е критерии. Ама то и коли май има доста такива вече. Тесла?
          Тесла (серийната) категорично няма претенции за автономия, а само за улесняване на водача. "fully attentive driver". Напъни за коли правят няколко фирми (вкл. Тесла) и университети ама са на етап установяване на размера на проблема. И колкото повече установяват толкова повече има за установяване.

          И за влаковете - има експериментални установки, в затворени (и къси!) участъци. То и автобусчета има такива, десетина в Европа. И нема-нема ги спрат всичките накуп.

          Работи се по темата ама свършената работа е много, много по-малко от тази дето и идея няма как ще бъде свършена.

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            Както се вижда - напъните са напълно успешни... GM не планираше ли пускането на първия сериен автономен автомобил догодина?
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              И за влаковете - има експериментални установки, в затворени (и къси!) участъци.
              Бе, не са много експериментални. Напълно действащи такива влакчета без кабина за машиниста (можеш да си играеш на машинист, ако застанеш най-отпред, пред челното стъкло) от 20-на години циркулират между терминалите на няколко Гейропейски летища. Това си е разстояние от 10-15 км., не е "транспортна лента" или "ескалатор" някакъв.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ab.PNG
Прегледи:1
Размер:1.12 МБ
ID:5788898

                Аз и автономен демонстрационен автобус съм виждал, но това не променя много нещата. Споделям мнението на Ясен, че масово автономни ППС няма да видим скоро. А такива, които споделят една и съща инфраструктура със останалите - може би никога.

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Бе, не са много експериментални. Напълно действащи такива влакчета без кабина за машиниста (можеш да си играеш на машинист, ако застанеш най-отпред, пред челното стъкло) от 20-на години циркулират между терминалите на няколко Гейропейски летища. Това си е разстояние от 10-15 км., не е "транспортна лента" или "ескалатор" някакъв.
                  И не само в "гейропейските" летища, последно в Сингапур на такова се возех. Ама то не сие пълноценно влак с пресичане на всякакви пътища, гари и така нататък.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                    А такива, които споделят една и съща инфраструктура със останалите - може би никога.
                    Няма нищо по-лесно от това да забранят останалите
                    Но-о-о-о, спокойно в КаэМБея няма как да се случи - що КАТ-аджиЙ ще останат без доходи!
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                      може би никога.
                      Не никога.

                      На някой етап под мощния натиск на икономическите реалности "споделянето на инфраструктура" ще бъде постепенно изтиквано извън привлекателната инфраструктура. А вътре ще се движат компютърни коли. По съвсем други правила.

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение

                        Аз и автономен демонстрационен автобус съм виждал, но това не променя много нещата. Споделям мнението на Ясен, че масово автономни ППС няма да видим скоро. А такива, които споделят една и съща инфраструктура със останалите - може би никога.
                        Я пак да пофантасмагорираме. Автономни ППС, може би не. Но командвани от централен диспечер- може би да?
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Я пак да пофантасмагорираме. Автономни ППС, може би не. Но командвани от централен диспечер- може би да?
                          Ако имаш предвид компютърен диспечер - едва ли. Към текущото развитие на технологиите и от моя гледна точка - няма предимство в силното централизиране. Може и да бъркам, разбира се. Далеееч по-голям проблем е в прецизното моделиране на ирационални модели, каквото е човешкото поведение. Ама как звучи само, а.


                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Не никога.

                          На някой етап под мощния натиск на икономическите реалности "споделянето на инфраструктура" ще бъде постепенно изтиквано извън привлекателната инфраструктура. А вътре ще се движат компютърни коли. По съвсем други правила.
                          Повече се помнят не точните прогнози, а епичните провали от рода на Едисон и правотоковата му схема, IBM и прогнозата за разпространение на компютрите и разбира се прочутото "640KB ought to be enough for anybody". което Бил Гейтс, я е казал, я не, ама твърдо му се приписва.

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            Абе, а какво общо имат последните страници с заглавието на темата?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Вероятно след 320 мнения повечето теми се изчерпват от първоначалното си съдържание...

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                                Ако имаш предвид компютърен диспечер - едва ли. Към текущото развитие на технологиите и от моя гледна точка - няма предимство в силното централизиране. Може и да бъркам, разбира се. Далеееч по-голям проблем е в прецизното моделиране на ирационални модели, каквото е човешкото поведение. Ама как звучи само, а.
                                Ъ-ъ-ъ-ъ, създаването на правила и контролът върху спазването им, всъщност е опит за централизиране. Ако се елиминира ирационалната компонента (човешкото поведение) ще се наложи да измисляме други начини за контрол на популацията ни.
                                Извинявам се на Скорпион и спирам дотук.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X