Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо мотористите мрем...

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо мотористите мрем...

    Първоначално публикуван от Райковски Преглед на мнение
    Велосипедистите са си много добре, безразсъдно е да се наричат идиоти или шизофреници. Не те знам по какво съдиш, ама си много далеч от истината. Каквото и да си говорим- най-големите безразсъдници на пътя, са тия в колите. Особено кореняк ''софиянците''.
    Шо, тоа къде блъсна лапето в парка и го потроши и търти да бега къф е? Кореняк афтомобилис? Курамиянко.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • От: Защо мотористите мрем...

      Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
      Радо, не захващай точно тази тема.
      А, не я захващам, нито се заяждам. Аз софиянци си ги обичам, да не да ме разбере някой погрешно. Просто карам и кола, и колело в София. С колелото няма яд толкова, като изключим, че минават на една боя разстояние от мен. Ама като изляза с колата става страшно, особено като видят ''ОВ''. Но това е друга тема, да не я разводняваме.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Шо, тоа къде блъсна лапето в парка и го потроши и търти да бега къф е? Кореняк афтомобилис? Курамиянко.
      Е, това че има и надрусани идиоти, не ти дава право да ни слагаш под общ знаменател всички. Иначе си прав.
      ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
      0878 23 58 34- Радо

      Коментар


      • От: Защо мотористите мрем...

        И по кво познаваш кореняците? По миризмата на изгорелите газове???
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Защо мотористите мрем...

          Леле, пак ми се раздвоява личността...! През нощта на празен булевард, някакъв рокИр не улучил тунела в Пловдив и се шибнал в стената-пише: загинал на място.

          Коментар


          • От: Защо мотористите мрем...

            има ли здрави органи ?
            питам за един приятел...

            Коментар


            • От: Защо мотористите мрем...

              Съдейки по себе си: Задължителен психотест за водачи над 500 кубика. Задължителен физически тест пак за над 500 кубика. ( Осветена икона за мотористите християни и мосли за мотористите мюсюлмани )щото освен Божията помощ на какво може да разчита моторист дето и балканче не е карал.а е яхнал мощна машина, 100 метра не може да пробяга без да се задъха или му свиди 200 лева за гуми. В бранша съм с моторите и колите и ми е писнало да обяснявам , че мотора е възможно да го контролираш тогава и само тогава , когато е напълно технически изправен и моториста е в перфектна физическа и духовна форма,. Всичко останало може да се .оправи само с молитва( на мен ми се случвало на завой с несъобразена скорост да ме спасява Провидението , но поради изчерпване на възможностите сега карам само от време на време).

              Коментар


              • От: Защо мотористите мрем...

                Първоначално публикуван от Mais Преглед на мнение
                .....Задължителен психотест ....
                Е нали е ясно , че нормален - мотор не кара ?
                Какво се очаква от теста ?

                Коментар


                • От: Защо мотористите мрем...

                  Тест за реакция ...и нека е по сложен от този за професионални шофьори ! При моторите времето за реакция е къде , поо малко! Четох как се взема книжка във Финландия ! Просто има хора , които стават за мотористи и такива дето имат желание обаче не стават!

                  Коментар


                  • От: Защо мотористите мрем...

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    И тука идва следната сметка:

                    При 50 км/ч мотоциклета има 18м спирачен път (на сухо). Четириплюсколесните колеги имат навика да оставят по-малко от 10 м. дистанция, като решат да ни засичат. Можем да караме и с 30, но тогава ни газят в гръб.
                    Чакай сега първо десет метра свободно пространство при градско шофиране си е съвсем чисто и спокойно престрояване, не е засичане. И второ като се престрои на 10м пред теб той се движи (вероятно със скорост 50-60км/ч) все пак градско нали, та тогава тея 18м спирачен път къде ги слагаш? Колата не изниква пред теб като паметник. Виж като идваш със 120-150 от околовръстното по България и някой пред теб се престрои движейки се със 70-80 е тогава е кофти. Ама тогава ти си виновен, щото тая скорост не и е там мястото. Та не ви трепят, вие се трепете.
                    Ако някъде има статистика ще ми е интересно да видя колко птп има в които мотора е ударен от зад, нещо обаче ми се струва, че това е като да видиш бмв ударено от зад...
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Защо мотористите мрем...

                      Първоначално публикуван от Rachido4x4 Преглед на мнение
                      ГеДеРейски е (беше) .
                      Почнали са от копиране на "немски" довоенни , докато са намерили нишата на малките двутактови чудеса .
                      Бе то цялото ГеДоРе беше на цвайтактен - трабанти , варборджини , Ифа БК - все неща , доказани в полезност и надеждност .
                      А Симсон 51 кубика с 4 скорости(ендуро) беше върха на еманацията .
                      Падали сме , лъзгали сме се - аз даже имам случай на ляв завой с пясък да се хлъзна под камион (влекач(ифа В50) с "прицеп" 8м) .
                      Минах м/у колелетата и излязох от другата страна със счупено огледало , охлузен шлем ,протрити гащи и ожулвания от лявата страна ...
                      След първоначалната уплаха и премисляне на случката ми се получи и следното - шофьора на "композицията" , спря , дойде при мен и ме пита :"Как си бе момче , добре ли си синко ? " .
                      Ужасен от случилото се , уплашен ...повече от мен.
                      Като разбра , че нищо ми няма ....отпра ми такива два шамара , че още ги помня ....
                      От преди 32 години...
                      Източни ама пак си бяха германци . От камионите ИФА в класа си беше най читавия камион . Имал съм две . От моторите за малко имах МЗ 250 "точилка" ама ми дойде много нежен на мен . Който имаше нерви да го кара по кротко нямаше никакви грижи . По темата . Имам приятел който от доста години е вече швед . На времето подкара мотор покрай мен първия му беше Хонда Доминатор . Омаля му за един сезон и мина на пистарки . По едно време беше полудял да купува Сузуки Хаябуса . Сега има тук една Хонда CBR 1100 и кара като си дойде тук лятото за един месец . Много пъти съм го питал защо там няма мотор и отговора е все един и същ : Там не може да се кара като хората Та явно когато има желание от страна на държавата има много начини да се наложи контрол и в този пътен сегмент .
                      Последно редактирано от sek.1; 15-05-18, 05:57.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Защо мотористите мрем...

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Ооо. Не намесвайте велоидиотите.
                        Те искат ем по тротоара, ем по платното, ем да пресичат на пешеходни пътеки. Яко шизофрения.
                        А напоследък се появиха и разни тротинетки, моторизирани или не. Вчера един са такава електрозадвижвана ми вдигна кръвното с изненадващата си поява с доста прилична скорост.
                        Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

                        Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

                        Коментар


                        • От: Защо мотористите мрем...

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          Ако някъде има статистика ще ми е интересно да видя колко птп има в които мотора е ударен от зад, нещо обаче ми се струва, че това е като да видиш бмв ударено от зад...
                          Ето ти един от преди десетина дена. Това че не си чул за такива случаи не значи че не се случват.

                          Мотористът идвал от Ботевград и дал мигач, за да завие по улицата вляво. В това време идващият зад него лек автомобил „Фолксваген“ го ударил.
                          http://botevgrad.com/news/73055/Moto...asnat-v-Zelin/

                          Коментар


                          • От: Защо мотористите мрем...

                            То че има, има. И от метеорит ударени сигурно има.

                            По-горе някой писа за велосипедистите и че мрели като мухи:
                            https://en.wikipedia.org/wiki/Micromort#Travel

                            Пак са на две колела ама педалите не са като кубиците и резултатите са доста различни.

                            Коментар


                            • От: Защо мотористите мрем...

                              Към Ясен:
                              Може ли да преименувате темата на "Защо мотористите мрете" и да се премести у философския раздел!!!

                              Че много филисофи, дето не са се качвали на мотор са МНОГО компетентни!
                              Благодаря.
                              Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                              Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                              Коментар


                              • От: Защо мотористите мрем...

                                https://www.google.com/search?q=%D0%...w=1280&bih=566

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X