Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

    Изрично искам да подчертая, че целта ми не е била да прецакам държавата. А се притеснявам сам да не се прецаках...

    Ето линк към договора : https://i.imgur.com/UZ1lfhB.jpg

    Първо скутерче ми е, нямам идея кое как става изобщо. Не знам, но щом по закон има 15 дневен срок за прехвърляне на МПС, тогава какво ли ще стане с милицията ... Карам скутера със страх да не ме спрат за проверка дори, ама знам, че все някога ще се случи.

    Някой беше казал, че не може да се направи застраховка на кола/скутер, ако не е на негово име. Ако човека, на когото е скутера, е този от талоните, то тогава межддинният продавач, продал скутера на мен как си е направил застраховка? Погледнах отново и се уверих, че е на негово име.

    Благодаря ви, приятели, че се опитвате да развържете тази сложна ситуация. Не знам какво ще правя. До Враца къде да ида сам да диря човека. Онзи от Монтана едва ли да се занимава. Стискам зъби да не ме спре полицията, пък като ме спре, ще стане филм! Лека вечер.

    Коментар


    • #17
      От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

      Първоначално публикуван от ccvetanov95 Преглед на мнение
      Изрично искам да подчертая, че целта ми не е била да прецакам държавата. А се притеснявам сам да не се прецаках...

      Ето линк към договора : https://i.imgur.com/UZ1lfhB.jpg

      Първо скутерче ми е, нямам идея кое как става изобщо. Не знам, но щом по закон има 15 дневен срок за прехвърляне на МПС, тогава какво ли ще стане с милицията ... Карам скутера със страх да не ме спрат за проверка дори, ама знам, че все някога ще се случи.

      Някой беше казал, че не може да се направи застраховка на кола/скутер, ако не е на негово име. Ако човека, на когото е скутера, е този от талоните, то тогава межддинният продавач, продал скутера на мен как си е направил застраховка? Погледнах отново и се уверих, че е на негово име.

      Благодаря ви, приятели, че се опитвате да развържете тази сложна ситуация. Не знам какво ще правя. До Враца къде да ида сам да диря човека. Онзи от Монтана едва ли да се занимава. Стискам зъби да не ме спре полицията, пък като ме спре, ще стане филм! Лека вечер.
      Ти четеш ли какво съм написал или си чешеш мъ.ете

      Коментар


      • #18
        От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

        По перфектна ситуация от твоята и да търсиш няма да намериш,пред милиционера който те спре за проверка показваш малък талон,шофьорска книжка и гражданска,ако пита,което по принцип не го вълнува на кой е мотора,казваш на мой роднина дал ми го е да го ползвам.

        Коментар


        • #19
          От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

          Не мога да видя линковете, пък и няма смисъл да се повтарят неща, написани нагоре в темата. Трябва ти договорът между собственика по талон и този, от който сега си го купил. Трябва ти и твоя договор с този втория собственик. С двата договора отиваш в КАТ и си вадиш талони на свое име.
          Талонът на машината не случайно се нарича "свидетелство за регистрация". Сам по себе си, талонът не удостоверява собственост върху превозно средство, а само удостоверява, че някой се е явил в КАТ с нужните по закон документи и е извършил регистрация на свое име-легитимирал се е като лице, отговарящо на изискванията да получи държавен контролен номер и държавата му е предоставила такъв. Талонът е нещо като поименна ценна книга-който е вписан книгата, има и правата по нея. Но това е прието за простота в оборота и за нищо друго. В 99,9% от случаите собственикът по талон и реалният собственик съвпадат. Но междувременно МПС-то може да е било предмет на поредица сделки, всяка една от които да е има за резултат прехвърляне на собственост. Това е защото гражданският оборот на вещите по принцип е по-бърз от възможностите на държавата да отразява тези промени в специалните си регистри. И в това няма нищо ново, страшно или незаконно. Напротив-то още изначално е замислено, че ще е така. Прехвърлянето на собствеността е между продавач и купувач. Регистърното производство е процедура между лице и държавен орган. Законът задължава последния купувач да се яви пред държавния орган, за да се отразят в регистрите настъпилите междувременно промени в собствеността.

          Темата данъци предлагам да не я коментираме изобщо. На това нещо данъкът му едва ли е повече от 10 лева.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Не мога да видя линковете, пък и няма смисъл да се повтарят неща, написани нагоре в темата. Трябва ти договорът между собственика по талон и този, от който сега си го купил. Трябва ти и твоя договор с този втория собственик. С двата договора отиваш в КАТ и си вадиш талони на свое име.
            Това с договорите не го пиши че в КАТ много ще се смеят,единствено собственик по талон може да продаде документално мотора,единствен вариант за нов талон на най новия собственик е договор между него и собственика по талон.

            Коментар


            • #21
              От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

              Да споделя моят опит. Купих скутер продаден 3 пъти и каран с някакъв договор между собственика по талон и първият копувач. Понеже беше със стария талон тип тефтер и старите елепсовидни номера се наложи физически да мине канала на кат. Платих на 1 регистратор и той нагласи и договор и всичко, аз еднинствено закарах скутера до кат да сверят номерата като ми дойде редът. Единствения проблем който имаше е че собственика по талон беше семеен и не зная как но за 30 минути регистратора беше направил нов договор в който да фигурира и съпругата му. Тъй че ако държиш да е на твое име варианти бол.

              Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • #22
                От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

                Първоначално публикуван от coupe_gt_ Преглед на мнение
                Да споделя моят опит. Купих скутер продаден 3 пъти и каран с някакъв договор между собственика по талон и първият копувач. Понеже беше със стария талон тип тефтер и старите елепсовидни номера се наложи физически да мине канала на кат. Платих на 1 регистратор и той нагласи и договор и всичко, аз еднинствено закарах скутера до кат да сверят номерата като ми дойде редът. Единствения проблем който имаше е че собственика по талон беше семеен и не зная как но за 30 минути регистратора беше направил нов договор в който да фигурира и съпругата му. Тъй че ако държиш да е на твое име варианти бол.
                Т.е. фалшификация и корупция, 2 в 1

                Коментар


                • #23
                  От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

                  Поредния вариант, не по различен от обявите продавам регистрация...

                  Изпратено от моят SM-G900F с помощта на Tapatalk

                  Коментар


                  • #24
                    От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

                    @ hristo jivota
                    На КАТ, ДАИ и всякакви подобни им се смях на глупостите в има-няма 9 години юридическа практика. Но си прав в едно-винаги когато съм си помислял, че няма какво повече да видя от тях, са ме забивали в земята с някоя нова интерпланетарна идиотщина. Но то не е за смях, защото на потърпевшите от техните простотии често им се плаче.
                    Хайде да разгледаме един пример-купувам кола, срок за регистрация в КАТ е 2 седмици. За тия 2 седмици колко пъти мже да се продаде колата? Отговорът е прост: неограничен брой пъти! И за всеки един купувач ще започне да тече нов двуседмичен срок от момента на сделката.
                    Преди няколко години им написаха и определение в закона какво е регистрация:
                    "Регистрация" е административно разрешение за превозното средство да участва в пътното движение, включващо идентификацията на превозното средство и издаването на табели с регистрационен номер."
                    Да виждаш в това толкова простичко определение да пише нещо за собственост?
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #25
                      Собственост в държавата България се доказва с касова бележка,фактура или договор за покупко продажба.Сигурно има и още..начини

                      Това че пише в талона лицето Х,незначи че мпс е на лицето Х.

                      Половината коли са на жена ми на името,но тя и до ден днешен,не знае от къде се налива гориво в колата ,даже ще я питам след малко ,с газ,бензин или нафта се движи нейната кола, почти съм сигурен че ще сбърка в отговора.

                      По казуса,Проблем ли е ,да се направи нов договор между лицето от талона и последния копувач,като под лицето в талона,подпис да положи втория в редицата ,все пак втория има договор с първия по талон.И така третия отива в кат .Втория да подпише първия с запетая,както се практикува във фирмините взаимоотношения със заместници и т.н
                      Направо не виждам спънка ,още повече и нотариус няма.

                      Ето,и колегата го е обяснил
                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      От: Въпроси за документацията на Скутер. Спешно!! Моля, помогнете!

                      По-нагоре е споменато, че няма нужда от нотариална заверка... Който може да събере 2+2, би трябвало да се сети да си напише един договор със собственика и имайки талон ч.1 и 2, да отиде в КАТ да си го прехвърли! неприятно ще е само, ако собственикът го е обявил за откраднат!

                      Последно редактирано от Roninn; 12-08-20, 18:08.
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • #26
                        Хехее, какъв е тоя подпис със запетая, не сме ли 21 век вече? Ако и фирмените взаимоотношения така ги карат...

                        Коментар


                        • #27
                          Колкото и да е странно съвпадението,днес купих 400 куб.скутер...Минах през натариус.

                          За протокола,голям,малък талон,данъчна оценка,общо 100 лв.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X