Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Помощ - борба с родителския авторитет

    Ники , млади мой другарю , тъкмо да ти разкажа как на 14 и половина години си сглобих първата моторетка ( а сигурно повече от година преди това ми се щеше да си бръмча..) и се оказа-не може.Ти се стреми със знания и умения да постигнеш , каквото си пожелал.
    jordanov , не е похвален подходът на някои колеги да говорят с момчето , като с равен.Чест им прави!
    Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

    Коментар


    • #47
      От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Изкефих се от темата, една дискусия е хубава, когато те накара да си размърдаш мозъка, дори в последствие да се окаже, че "размърдването" е било просто "спазъм".

      Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
      p.s. миналата седмица оперирах един „зеленчук" на 23 г., моторист
      Докторе (извинявам се, ако в случая обръщението звучи като фамилиарничене), мненията Ви относно мотоциклетите звучат едностранчиво, тенденциозно почти дразнещо, докато ... не разбираме, че сте доктор, оттам нататък за мен звучат точно 100% по докторски. (недостатъците на виртуалното общуване)
      Звучат като казани от човек, който е доктор не само в професията, но и по душа ...
      Продължавайте - без никаква ирония - Респект !
      Сетих се и за моя доктор, който искаше да ми забрани да бягам, като ми разви някаква странна теория, в която в последствие се оказа, че има някакви елементи на истина.
      Просто искам да отбележа, че според мен истината е някъде по на ... юг, т.е. по-към средата, нещата не са едноцветни, да маркираме и другата крайност, тя е "карай мъжката, скачай" до абсолютната еманация "един живот се живее".


      Оценката за стойността на живота (собствения, а в проекция и на другите) има ясно изявен максимум в средна възраст и е в пъти по-ниска извън нея. Този механизъм е придобит по трудния начин (еволюционно) и се е доказал в практиката много отпреди съществуването на хората. Следствията ги наблюдаваме всеки ден.

      В този ред на мисли тези "факти" нямат върху 13-годишния такова въздействие, каквото върху тебе. Всъщност нямат почти никакво. Безсмислено е да ги привеждаш като аргумент.
      Като привърженик на теоретичния подход искам, да засегна някои слабости и от там да продължа към моята теза.
      1. не може еднозначно да се твърди, че оценката на собствения живот се проектира в оценката за живота на другите за всяко едно човешко същество
      2. не може еднозначно да се твърди, че оценката за стойността на живота има ясно изразен максимум в средната възраст - на много дечица и старци също много им се живее
      3. с 4-то изречение съвсем не съм съгласен, преди съществуването на хората не е имало "осъзнаване на цената на живота" особено в средна възраст, при животните има само инстинкти, в случая можем да говорим за инстинкт за самосъхранение.
      Това, което го няма при младичките е по-скоро оценката на риска от позицията на опита, просто дечицата+тестостерона до към 25-26 години(най-малко) си нямат идея на какъв риск се подлагат, говорим за опит дори да е чисто житейски, една зрялост поне в някакви първични фази (като минимум).
      В този ред на мисли не съм съгласен и с това, че няма полза да се плаши младежа, всъщност това е едно от най-добрите неща, които можем да направим за него на този етап.

      Снимките са задължителни, има достатъчно (не ги пускайте във форума има ги в нета на много места), публикуваната тук е направо като поздравителна картичка.

      Младежо, нещата имат финансова страна, трябва да се съобразиш с това, ако има възможност, може да се договориш, като обещаеш и спазиш нещо насреща, например с оценки в училище (не кради, не играй комар, не търгувай незаконно), но каквото и да стане, ако имаш мотор, всеки път когато си премяташ крака през него, заставай за 5 секунди, погледни към резервоара и си мисли, че това, което правиш е рисковано и можеш да умреш или да останеш инвалид или да убиеш някой и си обещай, че няма да го допуснеш, защото има хора, които те обичат и ще им разбиеш живота.

      И още нещо важно (за възпитанието на младите).
      "Мъжките хобита" не са гаранция за хетеросексуална ориентация, да не говорим, че хетеросексуалната ориентация при мъжкия пол не е гаранция за мъжество в смисъл на морално-психологическо качество.
      Последно редактирано от Ro-di; 26-11-16, 22:28.

      Коментар


      • #48
        От: Помощ - борба с родителския авторитет

        Много сложно обяснение за това - да правиш неща, които можеш, както трябва .
        Останалото е риск .
        Със чиста съвест ще се забия в него ако има опасност за мен, семейството ми, близките ми .

        Благодаря , това е вторият ми оскар.

        Нещо ти куца идеята , БРАТ!

        Коментар


        • #49
          От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Колега тези снимки са брутални ,не са препоръчителни за възрастни ,камо ли за деца .При оффроад каране на мотор ,не знам да има регистриран фатален случай в България и може би е далеч по-безопасно от пресичането на пешеходна пътека (статистически) .

          Коментар


          • #50
            От: Помощ - борба с родителския авторитет

            И за мен тези снимки не са показателни за нищо и не са по различни от, каквито и да било други инциденти без участието на мотори(мотоциклети). Темата е за друго. Всъщност удоволствието да КАРАШ мотор-кросарка, пистарка, или др. е един път, който трябва да се измине във времето, съобразявайки се с куп неща, които са важни и не трябва да се пренебрегват.

            Коментар


            • #51
              От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
              И за мен тези снимки не са показателни за нищо и не са по различни от каквито и да било други инциденти без участието на мотори.
              Честотата при мотори е показателна, обаче:

              Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
              "Motorcycles are less stable and less visible than cars and often have high performance capabilities. When motorcycles crash, their riders lack the protection of an enclosed vehicle, so they're more likely to be injured or killed. The federal government estimates that per mile traveled in 2014, the number of deaths on motorcycles was over 27 times the number in cars."

              *National Highway Traffic Safety Administration. 2016. Traffic safety facts, 2014: motorcycles. Report no. DOT HS-812-292. Washington, DC: US Department of Transportation.
              Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
              „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
              LZ1EMS

              Коментар


              • #52
                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                Честотата при мотори е показателна, обаче:
                Докторе,един известен беше казал, че слуховете, че е умрял са твърде преувеличени...
                Та...България е на 2-ро място в Европа по смъртни случаи от автоинциденти, след Гърция и варира около 1100 на година. Не се вързва 27 пъти...(цитат от горе).

                Коментар


                • #53
                  От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Първо анализирай написаното, тогава се изкажи. Ще установиш, че се „вързва".

                  *в резюме, вероятността да загинеш, карайки мотор надвишава 27 пъти тази, шофирайки автомобил.
                  Последно редактирано от emanuilis; 26-11-16, 22:23.
                  Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                  „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                  LZ1EMS

                  Коментар


                  • #54
                    От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Снимките "работят", аз станах шофьор преди 12-13 години (доста след като бях придобил правоспособност), отивайки на едно "възстановяване на точки", там гледахме едно филмче с такива кадри около 2 часа - 2 пъти, много пъти си казвах "голяма работа, какъв е смисъла", но след това постепенно цялостно преосмислих и промених начина си на шофиране, хората са преценили, че работи, това че има хора, при които тези снимки може да предизвикват някакви по-непривични чувства, като например апетит, явно не е тенденция.

                    ПС: Както и да е, съобразявам се със забележката и махам линка, който иска да ги гледа има ги в интернет "motorcycle crash pictures graphic".

                    Коментар


                    • #55
                      От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Ще го помним.



                      „Как да заспя, ако утре е Край"
                      Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                      „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                      LZ1EMS

                      Коментар


                      • #56
                        От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Докторе, не ти разбират жаргона за това се палят и обиждат колегите мотористи.

                        Зеленчук от устата на хирург е може би пострадал с големи поражения на вегетативната нервна система, демек парализиран, демек инвалид, тоест малко останало от човек, повече е останало живо страдащо нещо изискващо грижи до живот, и то какъв живот...
                        Бъдете живи и здрави!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
                          Първо анализирай написаното, тогава се изкажи. Ще установиш, че се „вързва".
                          Анализирам-по-опасно е да се кара мотор. Да, съгласен съм, но това те стимулира да се научиш по-добре да караш и да се пазиш на пътя. Това се учи.
                          Казвам го единствено от собствен опит. Да не задълбавам повече.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            Първоначално публикуван от Ro-di Преглед на мнение
                            Като привърженик на теоретичния подход искам, да засегна някои слабости и от там да продължа към моята теза.
                            1. не може еднозначно да се твърди, че оценката на собствения живот се проектира в оценката за живота на другите за всяко едно човешко същество
                            2. не може еднозначно да се твърди, че оценката за стойността на живота има ясно изразен максимум в средната възраст - на много дечица и старци също много им се живее
                            3. с 4-то изречение съвсем не съм съгласен, преди съществуването на хората не е имало "осъзнаване на цената на живота" особено в средна възраст, при животните има само инстинкти, в случая можем да говорим за инстинкт за самосъхранение.
                            И трите неща са доказани с размазваща статистика. Говоря именно за инстинктите. Инстинктът за самосъхранение е много частно проявление на стремежа за разпространение на собствените гени и да, той работи различно в различните възрасти. Ако ви е интересно мога да разказвам и да давам линкове.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Мотор карам от дете и ще карам докато мога, с пълното съзнание че съм смъртен.. Големият ми син преди месец изкара категория А и сега избираме читав мотор. Друг важен за мен човек, също в момента кара курсове... Малкият ми син на 5 кара скутер...
                              Никога не съм твърдял, че това е безопасно занимание и никак няма да ми е спокойно, когато скъпи за мен хора карат мотор, но не е честно да се лишават от нещо, което не можеш да изживееш по друг начин и което определено си струва. На антимотористите не може да го обясниш...
                              Тъпотиите за безотговорни татковци, дървета без корен, 2 гуми, донори и т.н. може да говори само този, който никога не е усещал "онова нещо" - жал ми е за такива...
                              За сина си съм се погрижил ,да знае от най-ранна възраст, че МПСтата от всякакъв порядък се подчиняват на физичните закони, а не на емоциите. Хората, които отрано са се научили да карат к'во да е, след години са по-адекватни на пътя, независимо какво управляват.
                              А рискът - той е навсякъде. Например лекари наскоро убиха мой съученик, който не пушеше и не караше мотор... Влезе за уж невинна операция а излезе с краката напред...
                              За 13-годишния зарибен - моторът не е пишкоудължител. Избира се по определени критерии. Събираш парички, купуваш някой мъник, с който в контролирана среда се научаваш да караш и преценяваш дали това занимание е за теб или не. После - каквото решиш и каквото можеш да си позволиш. Ако е за теб е страст за цял живот, ако не - поне ще си пробвал. Бивши мотористи няма....
                              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                              Коментар


                              • #60
                                От: Помощ - борба с родителския авторитет

                                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                                Мотор карам от дете и ще карам докато мога, с пълното съзнание че съм смъртен.. Големият ми син преди месец изкара категория А и сега избираме читав мотор. Друг важен за мен човек, също в момента кара курсове... Малкият ми син на 5 кара скутер...
                                Никога не съм твърдял, че това е безопасно занимание и никак няма да ми е спокойно, когато скъпи за мен хора карат мотор, но не е честно да се лишават от нещо, което не можеш да изживееш по друг начин и което определено си струва. На антимотористите не може да го обясниш...
                                Тъпотиите за безотговорни татковци, дървета без корен, 2 гуми, донори и т.н. може да говори само този, който никога не е усещал "онова нещо" - жал ми е за такива...
                                За сина си съм се погрижил ,да знае от най-ранна възраст, че МПСтата от всякакъв порядък се подчиняват на физичните закони, а не на емоциите. Хората, които отрано са се научили да карат к'во да е, след години са по-адекватни на пътя, независимо какво управляват.
                                А рискът - той е навсякъде. Например лекари наскоро убиха мой съученик, който не пушеше и не караше мотор... Влезе за уж невинна операция а излезе с краката напред...
                                За 13-годишния зарибен - моторът не е пишкоудължител. Избира се по определени критерии. Събираш парички, купуваш някой мъник, с който в контролирана среда се научаваш да караш и преценяваш дали това занимание е за теб или не. После - каквото решиш и каквото можеш да си позволиш. Ако е за теб е страст за цял живот, ако не - поне ще си пробвал. Бивши мотористи няма....
                                Жал ми е, за теб.
                                Chevrolet Aveo, 1.2 - 4 х 4, почти
                                „Ако Дракула беше веган, щеше да се казва - Брокула..."
                                LZ1EMS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X