Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ - борба с родителския авторитет

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Помощ - борба с родителския авторитет

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Често няма и как да го види човек - между два погледа към огледалото той се е придвижил от границата на погледа до задната броня.
    ...
    Въпреки, че пазя моториста, преди няколко години така щеше да се пребие един юнак на магистралата - девненските завои в посока София...
    След първия завой на правата нямаше никой... На долния плавен и продължителен завой започнах изпреварване с около 140-150км/ч...
    В момента, в който се бях изравнил с изпреварвания, зад мен видях фар на 'донор', който караше с над 250км/ч. и дадох пълна газ в опит да се изтегля....
    Спиране с такава скорост в завой мисля няма смисъл да обяснявам как се прави - фара се замята насам натам, ама успя да го удържи, и да изравни скоростта на 4-5 метра зад мен (в него момент бях ускорил някъде до около 160км/ч......
    Да, ръкомахаше след това нещо, ама в случая твърдо не смятам, че имах каквато и да е вина в случая - във видимата част на пътя го нямаше когато започвах изпреварване...
    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

    Коментар


    • От: Помощ - борба с родителския авторитет

      Голяма част от тия изглеждат толкова щастливи и от други неща , не само от моторите. А всеки започнал с мотори от 13г. възраст , в един етап от развитието си се пристрастява към задната гума и високите скорости , оцелее ли през този етап , му идва акъла. И относно безопасността , трудно ще пострада фатално някой ,който спазва правилата за движение и най-вече максимално разрешената скорост , ама да караш с 50 когато мотора ти на първа прави 130-140 е най-трудно.
      Давайте газ , че остана една обиколка до финала.
      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Помощ - борба с родителския авторитет



        Качеството е ужасно, защото се опитах да го изсветля (снимано е нощем) с инструментите на "тубата".
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Помощ - борба с родителския авторитет

          Петък вечер. Излизам от гр. Омуртаг и се включвам в главния път Соф-ия към Варна. Ограничение 60 км. Скоростта ми е 80-90. За моята посока е спускане. От дясната ми страна има бензиностанция Кастрол /Флинтстоун/. От среща гъста колона МПС та движещи се в посока София. От бензиностанцията се опитва да излезе нервно някакъв син на цвят лек автомобил за да продължи в посока Сф. Вижда някаква пролука и дава 'сичката газ. В това време нервеняк от задната част на колоната решава, че сега му е времето да изпревари защото насреща му има само някакъв мижав мотирист. Когато синия автомобил стартира им ми затвори пътя бях на 10-15 м. от него. Набих спирачки, свих се в дясно. Автомобил предприел изпреварване на изхода от бензиностанцията използва клаксон, светкавица и мина възможно най в дясно за да може да изпревари включващия се в движението син автомобил. Разминах се на сантиметри с него. Може би извадих късмет. Само няколко секунди по-рано си мислех как ще навия масура и това, че там има разклонение за бензиностанцията ме спря. Не знам дали го обясних правилно и дали сте ме разбрали. Ако се бях забил в рекламната туба Кастрол сигурно катаджиите щяха да напишат, че поради несъобразена скорост и неумение да управлявам мотоциклета се е стигнало до този фатален изход...
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • От: Помощ - борба с родителския авторитет

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            ...Ако се бях забил в рекламната туба Кастрол сигурно катаджиите щяха да напишат, че поради несъобразена скорост и неумение да управлявам мотоциклета се е стигнало до този фатален изход...
            И щяха да са прави, защото с 60км/ч белята щеше да стане много по-трудно.

            Коментар


            • От: Помощ - борба с родителския авторитет

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Голяма част от тия изглеждат толкова щастливи и от други неща , не само от моторите. А всеки започнал с мотори от 13г. възраст , в един етап от развитието си се пристрастява към задната гума и високите скорости , оцелее ли през този етап , му идва акъла. И относно безопасността , трудно ще пострада фатално някой ,който спазва правилата за движение и най-вече максимално разрешената скорост , ама да караш с 50 когато мотора ти на първа прави 130-140 е най-трудно.
              Давайте газ , че остана една обиколка до финала.
              Много си прав колега,за да бъдеш един здрав и щастлив моторист изисква единствено и само да спазваш закона,нищо повече.
              В Англия когато си карах курса преди няколко години наблягаха точно на това и то с постоянно набиване в главата,учиха ме да спазвам правилата,всички ограничения маркировки и елементарно владеене на машината,учиха ме да карам все едно че никой не ме вижда,да бъда остров на безопасноста,2 секундното правило,да не карам наравно с други превозни средства,когато съм зад тях да виждам водача в страничното огледало,да съм видим колкото и да е трудно това,да си нося винаги светлоотразителната жилетка,оглеждане през рамо което тук се нарича ''лайф сейвър'' и най важното,че скороста е тази която убива и че тези знаци по пътищата не важат само за другите!!!
              Kawasaki GTR 1400

              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

              Коментар


              • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                И щяха да са прави, защото с 60км/ч белята щеше да стане много по-трудно.
                Така, а имаш ли отговор защо другите двама участници в движението не спазват елементаринете правила?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Така, а имаш ли отговор защо другите двама участници в движението не спазват елементаринете правила?
                  Защото контролът върху тях е почти толкова никакъв, колкото и върху мотористите.

                  Хубаво е всеки да гледа себе си. Факт е че когато поне приблизително се придържаш към правилата стават много малко бели даже и когато всички останали са кретени.

                  Е да де, оставаш с чувството че си се минал.

                  Коментар


                  • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    ...

                    Е да де, оставаш с чувството че си се минал.
                    Не, не съм се минал приятно е чувството да си жив, а този пример го написах защото:

                    Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                    В България около 60% от загиналите мотоциклетисти са претърпели самостоятелно ПТП, т.е. без участие на друг вид превозно средство.
                    За статистиката: карам и велосипед, и мотоциклет и лек автомобил, и ATV и мотоциклет извън пътя.

                    А когато се движа в една лента в трафик ми се е случвало в огледалото да се удари мотоциклетист със скутер, да обърне огледалото, да изгуби равновесие и след малко криволичие да направи "ножка" да падне на 15-20 м. пред мен. Повикаха пътна полиция. А на мен ми обясниха, че имам късмет, че мотоциклетиста няма наранявания от огледалото и от падането и че ако аз НЕ съм бил успял да спра и го настъпя вината щяла да бъде изцяло моя, макар, че съм се движил с разрешената в града скорост и не съм напускал лентата за движение. Това в Италия.
                    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                    Коментар


                    • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                      ...А когато се движа в една лента в трафик ми се е случвало в огледалото да се удари мотоциклетист със скутер, да обърне огледалото, да изгуби равновесие и след малко криволичие да направи "ножка" да падне на 15-20 м. пред мен. Повикаха пътна полиция. А на мен ми обясниха, че имам късмет, че мотоциклетиста няма наранявания от огледалото и от падането и че ако аз НЕ съм бил успял да спра и го настъпя вината щяла да бъде изцяло моя, макар, че съм се движил с разрешената в града скорост и не съм напускал лентата за движение. Това в Италия.
                      Т.е. лозунгът трябва да е "Пази се от моториста".

                      Коментар


                      • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                        Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                        Т.е. лозунгът трябва да е "Пази се от моториста".
                        Не,''лозунгът'' трябва да е пази и уважавай всички участници в движението!!!
                        Kawasaki GTR 1400

                        Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                        Коментар


                        • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                          Първоначално публикуван от SIM Преглед на мнение
                          ...пази и уважавай всички участници в движението!!!
                          Брех, това не го знаех...мерси!

                          Коментар


                          • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                            Давайте...финалът наближава!!!!!! Админ , колко мнения позволяваш да се напишат още ? Малкия сигурно е забравил ,че е пускал тема. Дойде ми като физзарядка на мозъка да я прочета цялата наведнъж!!!!(чак сега я видях темата. От време на време е хубаво да има такива теми(да ОКНЕМ,че да ни олекне).

                            Коментар


                            • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                              Първоначално публикуван от Kozzzec Преглед на мнение
                              Брех, това не го знаех...мерси!
                              Моля,човек всеки ден научава по нещо ново
                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар


                              • От: Помощ - борба с родителския авторитет

                                Първоначално публикуван от egerchev Преглед на мнение
                                Давайте...финалът наближава!!!!!! Админ , колко мнения позволяваш да се напишат още ? Малкия сигурно е забравил ,че е пускал тема. Дойде ми като физзарядка на мозъка да я прочета цялата наведнъж!!!!(чак сега я видях темата. От време на време е хубаво да има такива теми(да ОКНЕМ,че да ни олекне).
                                Що бе Герчев,темата си е хубава,нека юнака да седне с баща си да прочетат темата един два пъти,бащата може да не е моторист а да е от онези дето викат на мотористите ''донори'',може пък и да си промени мнението за тях и да седнат и измислят нещо за общото благо,така или иначе мотор ще има в къщата-рано или късно,тази краста трудно се лекува
                                Kawasaki GTR 1400

                                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X