Обява

Свий
Няма добавени обяви.

A2 пояснение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • A2 пояснение

    Привет. Имам нужда от малко пояснение относно категория А2.
    Наясно съм с изискванията, ограниченията и тн. Това от което се интересувам е:
    - Мога ли да карам по-силен от ограниченията мотор, на който му е сложен ограничител (из форумите ми изкочи нещо подобно но не го разбрах напълно)? Като цяло ме кефят чопарийките повече от пистовите и съм хвърлил око на Hyosung (Aquila / GV650). Има ли вариант да покрия А2, да си взема подобно моторче (или друго чопърча, което бихте препоръчали), да го огранича, а по-късно да си покрия А и да му махна ограничението. За пояснение в момента съм на 22 и не ми се чака до 24 за А. Благодаря предварително.

  • #2
    От: A2 пояснение

    Здравей, аз също имам изкарана А2. Относно въпроса ти не знам точно, но според мен ще се наложи да пререгистрираш мотора за да докажеш, че е с по малка мощност поне така си мисля аз.Има хора,които си кара с А2 и по-големи мотори - не казвам, че е редно, но го правят...

    Коментар


    • #3
      От: A2 пояснение

      А аз познавам един, който твърди, че от преди 30 години кара лек автомобил, има негов камион-"дърварка" няма никаква категория и още не са го хванали...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #4
        От: A2 пояснение

        Първоначално публикуван от inkreto
        Привет. Имам нужда от малко пояснение относно категория А2.
        Наясно съм с изискванията, ограниченията и тн. Това от което се интересувам е:
        - Мога ли да карам по-силен от ограниченията мотор, на който му е сложен ограничител ...... За пояснение в момента съм на 22 и не ми се чака до 24 за А. Благодаря предварително.
        В новите талони вече пише всичко, дори и мощността на МПС-то, за това си с каквито и да било пререгистрации няма да постигнеш нищо. В закона е казано : Мотоциклет с мощност, която не превишава 35 кВ, и с отношение мощност/тегло, което не превишава 0,2 кВ/кг, като удвоената реална мощност не е по-голяма от нетната мощност на двигателя, поради което мисля, че и тук ще "удариш на камък". Всичко това е направено с цел безопасност.....а колкото до това дали ако те спрат за проверка дали ще се усетят, че караш по-голям мотор от колкото имаш право, бъди сигурен, че ще разберат.....

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X