Обява

Свий
Няма добавени обяви.

kawasaki er-5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • kawasaki er-5

    Проблем с охладителната система.Теч на антифриз от фабричен отвор на главата.Не прегрява.Не смесва масло с вода.Някой колега имал ли е същият проблем.

  • #2
    От: kawasaki er-5

    Първоначално публикуван от mitaka681968@abv.bg Преглед на мнение
    Проблем с охладителната система.Теч на антифриз от фабричен отвор на главата.Не прегрява.Не смесва масло с вода.Някой колега имал ли е същият проблем.
    Най-вероятно водна помпа за ремонт.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #3
      От: kawasaki er-5

      И аз първосигнално си помислих за помпа - и на мен ми се е случвало след продължителен престой (примерно пролетта, след месец, два без палене) да просълзи през дренажния отвор на водната помпа. След няколко дена си изсъхва и нивото на антифриза не се променя, или поне не е забележимо. Първия път и аз си помислих за смяна на помпа, ама при все, че си изсъхва; прави го по веднъж на година, или две; и нивото не пада, просто няма смисъл, докато не протече истински.
      Обачеее - теча се казва, че е от главата, а на ЕР-5 (масовите от след средата на 90-те) водната помпа е на десния капак на картера...
      Някой о-ринг да е около термостата, или по тръбите, които отвеждат антифриза от главата?
      Последно редактирано от Shider; 10-02-14, 13:37.
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • #4
        От: kawasaki er-5

        Единствения фабричен отвор на главата на ER-5 за който се сещам е дренажа на свещите. От двете страни на главата, между ребрата. Там ли тече?
        Гледам термостата е близо, а и изходящите тръби за антифриза са зад свещите. Най вероятно от там сълзи и изтича през дренажа.
        Последно редактирано от galinvayov; 12-02-14, 16:43.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #5
          От: kawasaki er-5

          Благодаря ви колеги за коментарите.Действително проблема се оказа от два о пръстена на кавалите /метални траби/ на главите и един на фланеца до термостата + смяна на капачката. на охладителната теност.Сега мотора работи нормално и се надявам да няма други проблеми.Някой може ли да ми препоръча майстор за подръжка на мотоциклета и да е от София. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:22022014684.jpg
Прегледи:1
Размер:170.0 КБ
ID:5570650

          Коментар


          • #6
            От: kawasaki er-5

            Zipmoto(Бени) от форума. Кв. Редута, ул. Георги Минчев 1, тел.0878733154
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              Здравейте,колеги имам от 2г Кавазаки ер5 98г,проблема е ,че почна от време на време да процежда антифриз от към главата дето има някаква дупка дето е някаква дренажна дупка за свещите.Също и от една тръбичка дето върви от водната помпа към блока/главата нз точно каде влиза и от там също процежда.Въпроса ми е от какво може да е ,какво се е прецакало,колко ще струва при някой майстор,каде има читав майстор който може да го направи,лесно ли е за ремонт (примерно аз да се опитам да си го оправя ) или трябва да го карам при майстор.Прочетох във форума от какво може да е но искам да питам се пак някой който е имал такъв проблем ,как го е решил и каде да търся читав майстор и координати на даден майстор, благодаря ви предварително колеги и се извинявам за дългия пост.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X