Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

    Здравейте колеги, вчера се сдобих с въпросния мотор. Днес при раглабането видях че ми е заминал семеринга на водната помпа, някои има ли представа как се сменя, или трябва да се свали цялата глава? Поздрави

  • #2
    От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

    Сменявал съм , но преди 4-5 години. Перката на помпата е зацепена за разпределителния вал ,по спомен има два семеринга.
    Сваляш капака на помпата , развиваш гайката и сваляш перката , под нея има една втулка и в нея са набити семерингите , но мисля , че имаше и едно лагерче между тях. Проблема е , че между втулката и главата има О-пръстен , доста често залепен със силикон , това прави ваденето на втулката трудно. Имай предвид , че за този модел има различни разпределителни валове и помпи.



    Това е разпределителният вал , най в ляво е въпросната втулка с О-пръстена.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

      Колега ето виж как е при мен, и мисля че трябва да се свали главата Натиснете снимката за да я уголемите

Име:husq.jpg
Прегледи:1
Размер:82.4 КБ
ID:5562080

      Коментар


      • #4
        От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

        Това върху което си очертал е отделна част която се вади.
        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

        Коментар


        • #5
          От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

          на мен от там ми тече, това е точно зад колелото на помпата мисля че трябва да сваля капака на главата?

          Коментар


          • #6
            От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

            Бръкни с една отверка в семеринга и дърпай навън , трябва да излезе , под помпата мисля , че имаше един отвор , може и от там да го избуташ с едно шило.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #7
              От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

              Интересно беше че като свалих капака перката беше залепена с червен силикон, като махнах силикона и извадих перката видях че няма никаква резба за която да се захване перката сигурное било с зегерка знае ли човек.

              Коментар


              • #8
                От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

                Застопоряването е различно при моделите , но не е със силикон.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #9
                  От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

                  Ще сменя смерина и да се надяваме че теча ще спре

                  Коментар


                  • #10
                    От: Хускварна 610 ПРОБЛЕМ

                    Здравей,

                    Така както казваш, няма да смениш семеринга. Семерингът е двоен и е дълъг. После няма да можеш да набиеш новия правилно. Алуминиевата втулка не можеш да я извадиш без да свалиш капачката на главата.Също така, на разпределителния вал трябва да има резба за гайка, най-вероятно са я изскубали и са побългарили нещата.
                    За да смениш семеринга трябва да свалиш разпределителния вал и да извадиш алуминиевата втулка. Новият семеринг трява да се монтира на преса. Може и на менгеме, но много внимателно и бавно, за да не се смачка. Най-важното е да го подведеш правилно. На разпределителния вал може да нарежеш нова по-малка резба и да подсигуриш гайката с подсигурител за резби.

                    Поздрави,
                    Барни

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X