Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Категория А или А2?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Категория А или А2?

    Здравейте, колеги!

    Напоследък се опитвам да се запаля по моторния спорт - главно ми хваща окото някое ендуро и да си бръмча насам-натам, предимно по асфалт и съвсем лек оффроуд. Обаче се сблъсках с големи проблеми покрай изкарване на А категория. Поради промени в закона въпросната А категория се провежда на мотор 600 кубика. Моят опит с моторите е минимален карал съм скутер и 125кубиков мотор. Ходих в няколко школи и като обясних каква е ситуацията на инструкторите всички не бяха уверени, че ще успеят да ме научат за въпросните 16 часа за А категория. Предлагат ми А2 на мотор около 400 кубика, толкова ли е голяма разликата м/у 400 и 600 кубика. Което принципно ме устройва на този етап, но ако след време пак трябва да давам 400лв за курс и изпит за А, идеята хич не ми харесва. Какъв съвет бихте ми дали
    Последно редактирано от vilik; 17-04-13, 22:07.

  • #2
    Re: Категория А или А2?

    Карай направо А няма от какво да се плашиш, щом си се научил табуретка с двигател да караш и мотор ще можеш. )

    Коментар


    • #3
      От: Re: Категория А или А2?

      Ами аз съм от по-старата школа,ама невждам кадее общото м/у;табуретка със двигател и примерно xt600 или 660.
      Витара 1.6 моно.Самураи 1.3

      Коментар


      • #4
        От: Категория А или А2?

        Чак пък, гледам при инструкторите доста взеха за А категория Хондички Хорнетчета 600 кубикови. Не са много тежки, не са така рязки, по - спокойни са, не представляват голям проблем за начинаещите. Не мисля, че ще имаш проблеми, ако имаш желание ще се научиш. Аз Ато преди време го карах на ЕТЗ, беше ми лесно, но аз си карах мотор и отпреди.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #5
          От: Категория А или А2?

          Имам въпрос,аз съм на 21г. А2 ли ще трябва за карам или А категория...
          Защото в закона пише "21г. мотоциклет с мощност над 15кв...." което е А кат. или тълкувам грешно написаното.

          Коментар


          • #6
            От: Категория А или А2?

            Първоначално публикуван от vilik Преглед на мнение
            ....... Какъв съвет бихте ми дали
            Я се качвай за "А" категория! Нема от какво да се плашиш.
            Първоначално публикуван от gogo220 Преглед на мнение
            Имам въпрос,аз съм на 21г. А2 ли ще трябва за карам или А категория...
            Защото в закона пише "21г. мотоциклет с мощност над 15кв...." което е А кат. или тълкувам грешно написаното.
            Чл. 151. (Изм. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., в сила от 26.04.2002 г.) (1) (Доп. - ДВ, бр. 51 от 2007 г., изм. - ДВ, бр. 54 от 2010 г., в сила от 19.01.2013 г.) Минималната възраст на водача за управление на моторно превозно средство е:
            .........
            3. осемнадесет години - за управление на моторно превозно средство от категория А2;
            4. двадесет и четири години - за управление на моторно превозно средство от категория А, или:
            а) двадесет години - ако водачът притежава свидетелство за управление на мотоциклет от категория А2 от не по-малко от две години;
            б) двадесет и една години - за управление на триколесни моторни превозни средства с мощност, превишаваща 15 kW;
            Демек Уекинко грешно тълкуваш. За "А2" си!
            Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

            тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

            Коментар


            • #7
              От: Категория А или А2?

              Не съм се качвал на мотор доста години, но преди двайсетина години една японка ми разправяше, че в Япония освен другите изисквания има и условие, при което не можеш да си купиш или караш мотор, ако не можеш да го изправиш от легнало положение. Демек необходимо било да си достатъчно як за тежестта на съответния мотор. Не знам в БГ има ли някакво такова ограничение или е достатъчно да имаш категория ?

              Коментар


              • #8
                От: Категория А или А2?

                "б) двадесет и една години - за управление на триколесни моторни превозни средства с мощност, превишаваща 15 kW;" -Явно съм се подвел Уекинко,благодаря ти !

                Коментар


                • #9
                  От: Категория А или А2?

                  Те това карам . Кавазаки . Тежи само 310кг.Ти си прецени какво се чупи при полягане.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:111111.jpg
Прегледи:2
Размер:115.2 КБ
ID:5475046

                  Коментар


                  • #10
                    От: Категория А или А2?

                    По темата, вчера ми мина изпитът за А категория и всичко е точно! С достатъчно желание човек може да се научи и за тези 20 часа да мине успешно елементите на полигона + градско с голям мотор (600 кубика), дори и без предишен опит. Междувременно си купих и една Хонда Трансалп, сега започва истинското обучение обаче

                    Коментар


                    • #11
                      От: Категория А или А2?

                      А,Честито и умната - еваш - еваш.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X