Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Полиране на глава с полир паста ?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Полиране на глава с полир паста ?!

    Здравейте колеги!Гледам ето http://www.youtube.com/watch?v=mTv7KfWtE4g това клипче, на което един пич си "шлайфа" главата на равна повърхност (стъкло) и с някаква паста Rubber Compound и става като нова.Моята глава е прегряваня няколко пъти, като цяло не се оплаквам от нищо, но забелязвам, че винаги антифриза ми е леко омазнен и имам съмнения, че главата може съвсем малко да е кривнала.Струва ли си цялата процедура да я търкам по подобен начин, може ли да стане по-зле и от сега, скутера си ми върви доста прилично, но имам чувството, че ако бутна и там ще потръгне още по-добре.
    Мотора е 50цц, 2Т, водно охлаждане
    Последно редактирано от SkyRevers; 30-03-13, 19:11.

  • #2
    От: Полиране на глава с полир паста ?!

    По-добре вземи огледало, че на него веднага се вижда дали не е нещо криво.
    Него го сложи на наистина твърда маса, да не вземе пък тя да се прогъва под него. Може да туриш един плътен тънък парцал помежду им.
    Правиш десетина кръгчета в едната посока, после десетина обратно. и я хващаш ту оттука, тиу оттам. След няколко движения ще можеш да видиш има ли нещо. Но ако е изметната, изобщо не не речено че така ще успееш да я направиш обратно плоска, и в правилната равнина. При всяко положение преди това вземи някой друг сложен детайл, и пробвай с него да се понаучиш. Ще видиш какви са проблемите, и ще добиеш опит.
    Това са финишни пасти, има от корундови до диамантени. На номера са, като шкурките.
    Но при всяко положение преди да я правиш нещо, хубаво я разгледай с косъм линия. Може па нищо да и няма.

    Коментар


    • #3
      От: Полиране на глава с полир паста ?!

      Ясно. Според мен може би нищо Й няма на главата. Вече 2 години я карам така и има над 5000км след прегрявания и май ще се откажа от всякакви "ремонти". За целта си има шлайфисти - като се наложи шлайф, там ще я нося. Не знаех, че пастите имали номера, тогава работата става малко по-сложна, а и главата не си е проста част
      Последно редактирано от viki terzieva; 06-06-13, 05:18.

      Коментар


      • #4
        От: Полиране на глава с полир паста ?!

        Абсолютно си прав! Един шлайф където и да е не е повече от 20 лв. Де се вика за една седмица бензина (че и по-малко).
        Кольо Динев

        Коментар


        • #5
          От: Полиране на глава с полир паста ?!

          И като се тури и шлайфана гарнитура,спи.
          А тези простотии се правят от името на всички ни.
          Даника
          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

          Коментар


          • #6
            От: Полиране на глава с полир паста ?!

            А гарнитурата защо трябва да е шлайфана ?

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X