Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

    Здравейте колеги и колежки,
    тъй,като съм се насочила да си купя мотопедче с педали(поради финансовата ми възможност) да ви попитам,ако някой е имал от тези модели изброени по-долу,да ми кажат какви са ви впечатленията и дали са надеждни.
    Пух най-вече такъв,защото е най-евтин и пиаджо Чао.За пиаджо Си и чао тях ги знам,че са надежднии че Си-то е с вариатор и няма проблеми с качването на баири.
    Въпроса ми е Пуха дали може да качва баири спокойно,понеже е с верига и при евентуален проблем със смяна на предната зъбчатка с такава с по-малко зъба ще се оправи проблема с баирите.
    А пиаджото понеже е със ремък и без вариатор дали изобщо ще качва баири или не.
    Продават се отделни вариатори за по 80 комплекта.
    Иначе и за двете марки има доста китове,полини и др.каквото се сетиш,но проблема е,че ги няма в България или аз не ги открих в гугъла търсех в онлайн магазините.Ако някой знае,къде се продавам също ще ми е от полза,ако реша евентуално и кит да сложа.
    Въпросния човек,който ще го кара съм аз горе долу съм 40кг.
    Реших да си взема педалетка,понеже застраховките са доста скъпи именно за това си продадох Балканчето,който си беше редовен до януари тази година,даже си беше на мое име и от който бях много доволна.Никога не ми е правил проблеми освен маслен семеринг и свещ.
    За ремонт нещо изобщо няма проблем,защото и двете марки са с много прости двигатели,както беше и Балкана(донесете ми такъв за ремонт за 2 ще е чакмак ).
    Понеже всички от тука сте на видима възраст и разбирате от мотори,вероятн доста от вас са карали навремето все някоя педалетка или сте познавали хора,които са карали,които са ремонтирали мотопеди и знаете доста информация за тях.

  • #2
    От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

    Чаото отпадна,само с вариатор не става,трябва и торк отзад.Остана пухчето,което ме интересува дали е здравичка и качвали баири.Даже ако някой има да продава може да ми пише,освен цената,ако не е космическа.

    Коментар


    • #3
      От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

      Аз имам Пух. Моторчето е с истинска автоматична скоростна кутия и има две скорости които се превключват автоматично. Когато достигне около 30км/ч минава на втора. Максималната скорост е 45/50км/ч. Фабричният му карбуратор е БИНГ от Балканче.

      Коментар


      • #4
        От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

        Мерси колега аз вече си купих пух-че,моя е с 1 скорост макси С,да карбуратора е едно към едно,както на балканчетата аз и преди го забелязах.

        Коментар


        • #5
          От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

          Първоначално публикуван от trader Преглед на мнение
          Мерси колега аз вече си купих пух-че,моя е с 1 скорост макси С,да карбуратора е едно към едно,както на балканчетата аз и преди го забелязах.
          Ми честито и безаварийно! Моторчто не може да е с една скорост! По вероятно е да превключва неусетно и ти да неможеш да разбереш. Напиши точния модел за да изровиме някаква документация!

          Коментар


          • #6
            От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

            Първоначално публикуван от trader Преглед на мнение
            ...трябва и торк отзад.
            Какво ще рече това? Баща ми има Чиао без вариатор. За това ми е любопитно.
            Иначе за баири, мен (75 кг) ме качва до Околчица без проблем
            Каквато и машина да използвам за движение сред природата, най-приятно си остава ходенето пеш...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

              Аз вече си купих моторчето колега,но мерси за отговора Торка отзад е като на скутерите,дето вътре е съединителя,а отпред е само вариатора.Мотопедчето е Puch maxi S,ако може да ми помогнете със свещи,че четох в мануала уж обаче нищо не разбрах за тях.Моята е с по-къса резба от другитр(например дето ги слагах на балканчето),а имам излишни чисто нови и да знам дали да ги пазя за резера.Този дето е сложен го измерих с шублер,само отгоре до долу,където завършва без извитата част и е 14мм а другите май бяха 20 или 21.Също така ми трябва и филтърната кутийка,ако някой има в излишък да ми го продаде,че няма откъде да намеря и по онлайн магазини няма.Покарах го само много малко заради липсата на филтър.Малко досаждам с въпросите обаче центровка как се прави на това пухче,не че ми трябва,но ако ми потрябва някога,той е и с плочка,като на балканче като го гледам,въпроса ми е колко мм трябва да е го ГМТ.С балканчето се учих доста,но педалетка нямай досега.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

                Сега едно по едно. Филтър си намери от Балканче нали казахме ,че карбураторите са еднакви. Имаше една смешна кръгла цедка. А за дължината на свещите .Според мен и балканчето беше с къси свещи. Това ,че си слагал дълги е просто късмет ,че не са повредили буталото. По пинцип може и дълга свещ ама трябва повечко шайби ''дифтунги'' от стари свещи да подложиш. Правилното е една нова свещ която да отговаря на топлинното число за модела. И докато имаш моторчето не пипаш. Там резбата не обича много да я въртят. Аз знам магазин в София за свещи. Ти от кой град си?

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

                  Аз съм от обл.Кърджали.Свещите,които ги слагах на балканчето не бяха тези от най-дългите,за да се удари буталото в свещта и ми остана една кесия със свещи Бриск N15YC,NGK BH7S(май беше) ВМЗ-7мици около 6-7 и една ВМЗ 8мица и затова питах,че ако станат да си нося един за резерва.Филтър немога да му сложа от балканче защото му трябва кутия,а кръглото филтърче се слага по средата на кутията .Проверих в онлайн магазини нямат кутията,дори и да го имат сигурно ще е много скъпо.Търся втора ръка,ако някой има и ми го продаде много ще ми помогне,че немога да го карам моторчето.Пуснах обяви тук там,но все още няма,незнам и от къде да търся,нито пък в града има магазин нито нищо.Иначе щях да купя спортен филтър,такива дето са като на колите,но за мотор по 6лв са,но ми казаха,че с тях частите ще се износват и ще прегрява мотора,тъй като получава повече въздух и сместа е по-бедна и затова не искам да пропилея мотора заради един филтър,нямам друг вариант освен да намеря оригиналния и чак тогава ще мога да го карам.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6f5fyf.jpg
Прегледи:2
Размер:108.5 КБ
ID:5461526

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

                    Намерих го кутията с филтъра.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ от по-големи за мотопедчетата с педали

                      Здравейте колеги,имам два въпроса пак за мотопедчето.1.Колко и какво масло да му сипя? 2.Отворих резервния двигател и видях,че по цилиндъра има на места малки топчици ръждижа и горе също има малко,като линията на буталото(незнам дали ме разбрахте).Опитах с едно парцалче и нафта(беше стара.но имам и ново сипано от вчера на една тубичка) и ги махнах мално,но като си прокарам пръста по тези места съвсем лекичко ги усещам.Как да ги почистя,за да мога да го сглобя и да стои готов за работа.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4037.jpg
Прегледи:1
Размер:101.3 КБ
ID:5464651Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4038.jpg
Прегледи:1
Размер:122.5 КБ
ID:5464652

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X