Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не може да запали...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Не може да запали...

    Значи мотора му направих ремонт,бутало сигменти,и шлайф на цилиндъра(2 тактов 125кубиков скутер)!Всичко пасна идеално мотора запали(с доста ритания) поработи 2-3 минути след това пак го запалих.Сега мотора не иска да пали,не запалва сместа,а карборатора е регулиран,компресия има.Понякога припалва и гасне припалва пукне малко и изгасне което ме кара да мисля,че е нещо във електрониката.На какво може да се дължи това?Искам да допълня,че инсталация е преправяна(така е купен мотора).

  • #2
    От: Не може да запали...

    Дължи се на калпави ръчички . Иска доктор .

    Коментар


    • #3
      От: Не може да запали...

      Първоначално публикуван от pe6o74 Преглед на мнение
      Дължи се на калпави ръчички . Иска доктор .
      Много точно казано.
      Симеон Симеонов - 0878666200
      Suzuki Bandit N600 with K&N filter and Hurric exhaust
      Suzuki - A way of life

      Коментар


      • #4
        От: Не може да запали...

        Защо така мислите и откъде сте толкова сигурни?

        Коментар


        • #5
          От: Не може да запали...

          Добре , как тогава преди "ремонта" е палил , а сега след него не иска ? Как според теб електрониката даде фира от това , че си свалил и сложил цилиндъра ?

          Коментар


          • #6
            От: Не може да запали...

            Погледни буталото да не си сложил на обратно

            Коментар


            • #7
              От: Не може да запали...

              Пешо74 мотора е на мой познат и той го е купил в ЧУВАЛ(на части).Казано му е,че е бил блокиран и затова той шлайфа цилиндъра и аз го сглобих.Искрата е слаба и непостоянна.Както споменах по горе има компресия,бензин стига до цилиндъра,но не го възпламенява.Свеща е чисто нова.Просто запали 1 и изгасна...
              Последно редактирано от mitko_racing; 01-04-12, 23:20.

              Коментар


              • #8
                От: Не може да запали...

                А как карбураторът е регулиран като сте го взели в чувал и не сте го палили преди ремонта?
                0 8 76 36 8 542

                Коментар


                • #9
                  От: Не може да запали...

                  Когато паля за първи път след ремонт двигател ,му капвам с една спринцовка малко бензин през отвора на свеща. Ако всичко е наред той си запалва.
                  Пробвай така ако зривиш значи търсиш карборатора ако ли не ,търси си искрата.Между другото симерините на коляновия вал нали ги сменихте.
                  Това като е скутер някой имат разни електронни жигльори по карборатура които помагат при паленето .На времето имах една Хонда ДОИ пак така като вас направих ремонт но голям зор с паленето имах заради този жигльор особено когато е студен двигателя
                  Човек колкото и добре да живеее накрая се жени

                  Коментар


                  • #10
                    От: Не може да запали...

                    КарбОраторът или карборатУрът се казва карбУратОр , а симерините са семеринги ! В " електронния жигльор " няма нищо електронно , а е обикновен електрически смукач ( не е ръчен) .

                    Коментар


                    • #11
                      От: Не може да запали...

                      Буталото е както трябва не е обърнато.Бензин стига до цилиндъра,но не се възпламенява дори и когато го почерпя през отвора на свещта.Както каза Пешо смукача е автоматичен и е в изправност.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Не може да запали...

                        Гледам никой не е предложил проверка на жиците за "хлабави" контакти с алтернатора.
                        /Не , че разбирам много от двутактови, ама да си навра носа и аз.../
                        Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Не може да запали...

                          Ти хубаво казваш,но 2 дни го правих този котър и вече се отказах.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Не може да запали...

                            Не се отказвай , а търси. Знам ,че не си се предал. Аз скоро се занимавах със скутер априлия. Почиствах карбуратора и без да искам съм скъсал жица на електронния блок . Два дни търсих искрата - редовната , нормалната / имаше някъква мижава/ . Само препуква , прекиха и нищо. Та търси и ти! Успех и пиши пак.

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X