Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем със запалване на мотопед Рига Д8е 50cc

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем със запалване на мотопед Рига Д8е 50cc

    Здр на всички проблемът е следният.Преди около 3-4 месеца мотопедката вървеше супер но уви преди 5 дена рекох да я подкарам но уви не ще да запали пущината.Свалих капака при мъгнета и бобината и какво да гледам гърбицата на чукчето се износила,едната клема на кондензатора се скъсала.Купих ново чукче с наковалня,нов кондензатор центровката я направих както трябва и запали но след 2 дена пак ми направи номера с чукчето и наковалнята пак се беше изхабило.мисълта ми е от много време гледам клипчета в YouTube мотопедки като моята имат някакво устройство наречено CDi.Та мисълта ми е някои можели да ме упъти точно как се свързват тези устройства,от къде могат да се закупят и на каква цена ,също така имали и друг вариянт който да замени чукчето с наковалнята с няква друга джаджа де няма да прави ядове.Защото ся приятелите ми карат мотопедките си из снега аз седя в къщи и се чудя как да я подкарам от ново

  • #2
    От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

    Оригинално под магнета, на "авансовата плочка" има една ламаринка огъната към магнета, с единия ръб успоредна на гърбицата. За тази ламаринка има занитено едно малко парченце вата или киче. То е напоено с масло и опира в гърбицата. Ако го няма, ако се е износило или ако е изсъхнало гърбицата не се маже. При тези обстоятелства текстолитния палец на чукчето се износва за два часа работа.
    Толкова от стар ригаджия. Радвам се, че още има кой да ги кара
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

      Ще те награби някой модератор за тоя правопис. Освен кечето може и новия кондензатор да е виновен също, ако е дефектирал или не отговарят параметрите.
      0888932647

      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

        Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
        Ще те награби някой модератор за тоя правопис. Освен кечето може и новия кондензатор да е виновен също, ако е дефектирал или не отговарят параметрите.
        Цъ. Кечето е
        Първоначално публикуван от avantista Преглед на мнение
        .......... гледам гърбицата на чукчето се износила,..........
        Ако е кондензатора нагаря чукчето и става дупка в наковалнята (щот така върви тока).
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • #5
          Напълно съм съгласен с всички ви но кечето си го има и тва е най гадното че на всеки час трябва да слизам да отварям капака и пак да го напоявам с масло и ми е писнало а кондензатора си работи.Измерих го с мултицет показа че събира електричество.но гадното е че ми омръзна да сменям секви чукчета и наковални,ако някой разбира от електроника да даде няква идея как мога да заменя чукчето и наковалнята напримерно като тук както е направено http://www.youtube.com/watch?v=p6O6w0XnzZ8

          Също така имам един френ той има същото дърто моторче като моето и е сложил някакво заплаване от кусачка ама неще да ми каже как го е направил и върви без проблем а аз както си въря и така спирам щот пущината почне едно никакво работене на ДВГ-то и угасне и до там и въртя като откачен по 20-30км за да се прибера
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 08-02-12, 15:17.

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

            Това за косачката, щях да го пиша и аз. Много го правят, пък работата е да се направи няколко планки за захващане и един стругар да преработи маховика, да престърже вътрешният отвор за размера на коляновият вал, и да изреже отвор за шпонка.
            Като финанси, купуваш маховик и бобина от резачка - 50лв.
            Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

              Да, вече разбрах как се прави. Пича ми обясни подробно обаче най-странното беше, че самото запалване го беше сложил на мястото на магнета, както ти каза, че се преработва. Ама той не го е преработил на стругар, а самото запалване нещо му е правил, дадох му го и днес си го получих и пущината върви, та се къса.
              Моля модераторите вече да заключат темата не е нужна вече

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с запалване на Мотопед рига Д8е 50cc

                Нито конденза , нито кечето , ами бобината е виновна.

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X