Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос мотор от Англия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внос мотор от Англия

    Здравейте колеги бих искал да попитам как мога да си внеса мотор от Англия, има ли вариант да ми го доставят чрез куриер и колко ли ще е цената. Че гледам там моторите са доста по запазени от тука харесах си хонда xr 400. И евентуално с документите които ми пратят до колко вр. трябва се регистрира. Това си харесах и цената е мн добра http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-XR-4...item27c28607f2
    Знам че е на търг но свързвайки се с продавача евентуално мога се договоря, чрез брачеда който бачка в Лондон.
    Предварително благодаря за всичко полезно от ваша страна.

  • #2
    От: Внос мотор от Англия

    Болшинството от фирмите возят за около паунд на килограм. Дори и на Еконт цената излиза горе-долу такава като си наслагат такса гориво и другите глупастями.
    Всички обаче оперират от Лондон. За събиране на пратка от друг град се плаща обикновено пак по около паунд на миля (поне!). Този, както е в Шотландия, не смея да направя сметка на цялата доставка.

    Коментар


    • #3
      От: Внос мотор от Англия

      Добре,а как седи въпроса с регистрацията и документите в страни от Европейският съюз.

      Коментар


      • #4
        От: Внос мотор от Англия

        Доколкото знам, ако е имал регистрация в ЕС преди това тук няма проблем да се регистрира, но трябва да си носиш копие от тамошната регистрация.

        Коментар


        • #5
          От: Внос мотор от Англия

          Трябва оригиналния талон с пресниман не става да се регистрира.

          Коментар


          • #6
            От: Внос мотор от Англия

            Мерси колеги, но като цяло си има риск а и да платиш без да видиш на снимка само е кофти. За доставката е към 2лв на кг от Лондон, отделно докато се докара до там както е писал колегата по горе. Да си кажа чесно и тука излизат добри мотори на приемливи цени, но се иска доста дебнене и ако попадне нещо да не се чудиш мн. А и все пак сигурност др е да си чуеш двигателя и да го ръчнеш мисля. Така че ще изкачам за сега а вр ще покаже. Мерси на всички учасници

            Коментар


            • #7
              От: Внос мотор от Англия

              Това за регистрацията на внесено от Великобритания МПС ми е интересно и на мен. Тук (в Англия де), за да отпишеш МПС да не се води на твое име повече, трябва да изпратиш регистрационния документ обратно на DVLA (тукашния КАТ) като дадеш на новия собственик само един малък отрязък. Дали този отрязък го признават в България? Това ми е въпроса.
              Иначе, мога да съдействам за оглед на някоя машина в Северозападна Англия. Аз живея в района на Манчестър. Не че много разбирам от мотори, щото съм моторджия от скоро, ама смятам, че имам поне обща представа. Ако някой има нужда от съдействие, нека ми пусне едно Л.С.
              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

              Коментар


              • #8
                От: Внос мотор от Англия

                Нека внеса малко обновяване на темата. От скоро в Англия са започнали масово да обновяват регистрационните документи на всички МПС-та. Новите са червени на цвят (старите бяха сини). Причината е, че са били откраднати известно количество празни сини бланки, които се предполага, че може да бъдат използвани за препродаване на крадени МПС-та. Не знам до колко това е полезна информация, но все пак внимавайте.

                Поздрави
                Г.
                Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                Коментар


                • #9
                  От: Внос мотор от Англия

                  Миналата седмица регистрирах мотоциклет от Англия без проблеми.Талона беше от сините,но пък на мое име.В Кат го прибраха заедно със английския жълт номер.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внос мотор от Англия

                    Колеги, ще си позволя да ползвам темата.
                    Към днешна дата необходимо ли е превод и легализация на документите на български език? Благодаря.
                    Последно редактирано от RoadBoy; 22-05-14, 14:38.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внос на мотор от Англия

                      Баща ми си беше купил кола от Гърция и не съм сигурен, ама имаше май разговор с негов приятел в КАТ, че трябва допълнителни разходи за преводи на документите тъй като бяха на Гръцки... Мисля, че и при моторите нещата седят така.

                      А също да до-разширя темата: наистина ли цената за доставка е 2 лева на километър? Просто не се виждам да си купя някакъв мотор от Англия, един вид ще ми излезе с тия 3000 километра 6 бона доставката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внос мотор от Англия

                        наистина ли цената за доставка е 2 лева на километър?
                        2-3 лева на килограм

                        Коментар


                        • #13
                          От: Внос мотор от Англия

                          За МПС от ЕС никакви документи не се превеждат.
                          Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                          тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Внос мотор от Англия

                            Първоначално публикуван от С Стефанов Преглед на мнение
                            Здравейте колеги бих искал да попитам как мога да си внеса мотор от Англия, има ли вариант да ми го доставят чрез куриер и колко ли ще е цената. Че гледам там моторите са доста по запазени от тука харесах си хонда xr 400. И евентуално с документите които ми пратят до колко вр. трябва се регистрира. Това си харесах и цената е мн добра http://www.ebay.co.uk/itm/Honda-XR-4...item27c28607f2
                            Знам че е на търг но свързвайки се с продавача евентуално мога се договоря, чрез брачеда който бачка в Лондон.
                            Предварително благодаря за всичко полезно от ваша страна.
                            Брадчед ти освен че знае Английски предполагам, трябва и добре да разбира от мотори. За доставката от многото постове става горе-долу ясно как е, но и Англичаните не казват всичко при продажба. Може да е случайно, но от два мотора внесени от там и то скъпички, и много нашарени както са им всички, и с двата сериозни проблеми. Единя хускварна супермото а другия една траялка. Хускварната още при първото много трудно палене, клопаше и след седмица блокира, нова биела чоп и лагер от Гърция, майстори, ремонти та 800лв. Вторият също с проблем в паленето, но не знам какво стана в последствие момчето се отърва от него. Така че внимавай!
                            При липса на прецизна техника, се надделява с майсторлък! И обратното!

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X