Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос

    Добър ден!
    Аз предимно се занимавам с АТВта , но тази година навършвам 15години и баща ми ика да ми вземе скутер.Та въпроса към вас колеги е мога ли на 15 години на карам МПС с вътрешно горене под 50cc (49cc или по-малко) без книжка законно.

    Благодаря!!!

  • #2
    От: Въпрос

    Не и по републиканската пътна мрежа.

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос

      И за къде толкова си се разбързал? Нямаш години, нямаш книжка!?!?! Извинявай, но ти в същност нямаш право и АТВ да караш, нищо, че то е селскостопанска техника....
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос

        Всъщност за селскостопанска техника ти трябват поне 17 години:

        Глава ЧЕТВЪРТА

        ПРАВОСПОСОБНОСТ НА ВОДАЧИТЕ НА ПЪТНИ ПРЕВОЗНИ СРЕДСТВА

        Чл. 150 Всяко пътно превозно средство, което участва в движението по пътищата отворени за обществено ползване трябва да се управлява от правоспособен водач.

        Чл. 151 (1) Моторно превозно средство може да се управлява от лице което притежава свидетелство за управление, валидно за категорията на управляваното превозно средство;

        (2) Свидетелство за управление на моторно превозно средство се издава от органите на Министерството на вътрешните работи на лице което е :

        1. навършило:

        а) 16 години - за управление на мотопед;

        б) 17 години - за управление на колесен трактор;

        в) 21 години - за управление на моторно превозно средство от категория С+Е, D, тролейбус, трамвай и мотоциклет с двигател с работен обем над 350 куб см;

        г) 18 години - за всички останали моторни превозни средства;

        2. физически годно да управлява моторно превозно средство от съответната категория, а за категориите С, Д, Ттб (тролеибус) Ттм (трамвайна мотриса) и психологически годно;

        3. преминало обучение за водач на моторно превозно средство и издържало успешно изпит

        Така е по закон. А от мен съвет за баща ти - не знам какво става това лято но се скъсаха да ме спират с 50 кубиков скутер. С мотора - не, ама със скутера ме спират за щяло и нещяло, така че си прецени дали си заслужава разправиятята с КАТ и конфискуване на скутера, ако те хванат на 15 без книжка.
        Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X