Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Покупка на мотор - между желанието и реалността.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Покупка на мотор - между желанието и реалността.

    Здравейте колеги, за сега колеги съфорумци, днес в размишленията дали тази година вече ще си купя мотор стигнах до вариант, който ми се струва най-удачен. Преди всичко искам да чуя и вашите мнения, те са важни и ще изиграят голяма роля в решението ми. Като искам да прочета мненията, а не спорове, които ще се породят в развитието на темата.
    Ето и за какво става на въпрос. От две години ми се завъртя в главата идеята да усетя какво е да караш мотор.(до тогава не се бях и возил) Няма да обяснявам как, защо и т.н. Просто реших, изкарах категория, купих си каска, общо взето крачка по крачка. Много неща се промениха за две години, само ще спомена, че миналата година на два пъти събирах парите, които си определих като граница. Но така и не си купих мотор. Идеята ми е, да купя мотор, който има проблем да речем в двигателя. Да го стягам малко, по-малко и ако не тази година то догодина ще е готов, за никъде не бързам. Като направя уговорката, че ако купя мотор "без" забележки, може да не се окаже така, може и след месец да дефектира, според случая. В този момент трябва да имам 1/3 от цената на мотора за евентуален ремонт. Дали ще направя грешка, или като хвърля повече труд ще ценя повече машината и ако не друго ще се науча да я поддържам. Това ми е дилемата, а искам да няма неизвестно решение, така че вие сте на ход. Благодаря!
    Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

  • #2
    От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

    Много зависи от това на какво ниво са Ви познанията по ДВГ, допуски и зглобки, трибология,измервания и още куп неща.

    Коментар


    • #3
      От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Много зависи от това на какво ниво са Ви познанията по ДВГ, допуски и зглобки, трибология,измервания и още куп неща.
      Понеже на този въпрос не може да се даде точен отговор, да кажем по скалата от 1 до 10, е 6 или 7.
      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

      Коментар


      • #4
        От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

        Още повече зависи какъв мотор си избереш, защото с някой марки и модели може да побелееш преди да успееш да го ремонтираш или да си дочакаш частите. Имай предвид също така че някой от ремонтите могат да струват колкото цената на мотора на старо, друго можеш и сам да си ги отстраниш в домашни условия, много условности има.
        Според мен си вземи мотор в движение карай си го това лято и ако се наложи зимата го ремонтирай, и все пак към какъв мотор си се насочил?

        Коментар


        • #5
          От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

          Първоначално публикуван от str8_4ce Преглед на мнение
          Понеже на този въпрос не може да се даде точен отговор, да кажем по скалата от 1 до 10, е 6 или 7.
          Тогава е сложно. Особено съпоставено с дефиницията в подписа. Там основно е чугун.

          Коментар


          • #6
            От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

            Мда, ето какво пропуснах да пиша. Спрял съм се на ендуро/турист около 600 куб. см., или японски, или италиански. А и това е вариант, понеже намерих няколко мотора с проблеми като, за смяна на сегменти, проблем с бендикса или скор. кутия. Като осъзнавам и не мискя, че купувам мотор во веки, а просто мотор с който да добия опит за една две години. Ясно е, че ще го учукам като войнишка манерка, ами дано само коленете да обелвам.
            Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

            Коментар


            • #7
              От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

              Успех!!!

              Коментар


              • #8
                От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                Ей-така си решил значи- изкарваш си категория, събрал си парите (2 пъти!), купил си си каска. И сега питаш дали да си купиш мотор за каране или мотор за стягане... за следващото лято евентуално.
                Какъв човек си ти?!
                Бяла завист ме обзема за категорията и за възможността ти- да си купиш желания мотор. Аз засега имам само каска.
                Дано не ме разбереш "накриво"!
                Много хубав съвет ти дава колегата Gichev.

                Коментар


                • #9
                  От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                  Смяна на сегменти ще ти струва 100-150лв, щом е проблем с бендикса и италиански значи може да е Априлия ремонта е около 800-900лв. ремонт на скоростна кутия може да ти струва от няколко стотин до няколко хиляди всичко това е ако си го ремонтираш ти, така че ти си предценяваш ако искаш да ремонтираш нещо по-добре си вземи нещо ретро поне да има смисъл след като го възстановиш.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                    Извинявай, ама май нямаш голямо желание да караш мотор. Поне с такова впечатление остава човек - 2 години са доста време за чудене.И след евентуална покупка сега на счупена машина още една-две за стягане.Аз за първи път се качих на мотор в началото на ноември 2010, в края на месеца вече имах кат.А и от два месеца с кеф си карам редовно моторетката, която си взех на старо.
                    Според мен при всички случаи е по-добре да се купи стар, но сравнително добре гледан и запазен мотор /външния вид не е толкова важен/, отколкото да се вземе евтино мотор със сериозна повреда и да се правят тежки ремонти.Може да излезе доста по-скъпо.
                    BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                    LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                    Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                      Първоначално публикуван от komisar Преглед на мнение
                      Ей-така си решил значи- изкарваш си категория, събрал си парите (2 пъти!), купил си си каска. И сега питаш дали да си купиш мотор за каране или мотор за стягане... за следващото лято евентуално.
                      Какъв човек си ти?!
                      Бяла завист ме обзема за категорията и за възможността ти- да си купиш желания мотор. Аз засега имам само каска.
                      Дано не ме разбереш "накриво"!
                      Много хубав съвет ти дава колегата Gichev.
                      Много съм схванат, така че схванах мисълта ти. Ами заеми се поетапно с нещата, запиши се на курсове, ако парите ти се видят повечко, плати ги на две-три вноски, по-евтени няма да станат, но по-скъпи със сигурност. А за искания мотор ще почакам да се науча да падам и след това да карам, и може да си го всема след 5-6 годинки.

                      Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                      Смяна на сегменти ще ти струва 100-150лв, щом е проблем с бендикса и италиански значи може да е Априлия ремонта е около 800-900лв. ремонт на скоростна кутия може да ти струва от няколко стотин до няколко хиляди всичко това е ако си го ремонтираш ти, така че ти си предценяваш ако искаш да ремонтираш нещо по-добре си вземи нещо ретро поне да има смисъл след като го възстановиш.
                      Другия пропуск е лимита на мотора до 2500 лв. или 1000-1500 за мотор и 1000 лв. и няколко месеца време за ремонт.
                      Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                        Първоначално публикуван от Сергей Янков Преглед на мнение
                        Извинявай, ама май нямаш голямо желание да караш мотор. Поне с такова впечатление остава човек - 2 години са доста време за чудене.И след евентуална покупка сега на счупена машина още една-две за стягане.Аз за първи път се качих на мотор в началото на ноември 2010, в края на месеца вече имах кат.А и от два месеца с кеф си карам редовно моторетката, която си взех на старо.
                        Според мен при всички случаи е по-добре да се купи стар, но сравнително добре гледан и запазен мотор /външния вид не е толкова важен/, отколкото да се вземе евтино мотор със сериозна повреда и да се правят тежки ремонти.Може да излезе доста по-скъпо.
                        Имам, но има неща които са по-важни от хобито, а и обичам да човъркам. Наистина още утре мога да си купя мотор с пари на кредит, но като човек със свободна професия мога и да плащам мотор с лихви, а да не мога да го обслужа и заредя. Те тогава ептен няма да има смисъл. А на Гичев съветите, макар и нееднопосочни ми помагат.
                        Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                          За 1500-2000лв можеш да вземеш Трансалп или дори Супер тенере, на повечето такива мотори проблема им е външният вид, така че може и тази година да се качиш на мотор.
                          За падането си в грешка мотор не се взима за да се научиш да падаш, а за да се научиш да не падаш, ако пък искаш да се научиш и да караш вземи един ДР350 и си свиркай цяло лято

                          Коментар


                          • #14
                            От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                            Имай едно наум че и напълно здрав мотор да вземеш, пак може да ти трябват минимум едни 500-600лв. за консумативи и регистрация (масло, течности, накладки, гуми, регистрация)! Поне при мене беше така!
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Покупка на мотор - между желанието и реалността.

                              Не само при теб е така, аз досега сле закупуване на нов мотор под 300-400лв за обслужване не съм започвал, и то с определени компромиси, ако трябва да го обслужа както трябва сигурно и хиледарка няма да ми стигне.
                              Между другото парите които си подготвил не са малко и до 2к има много сносни мотори.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X