Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

    От малък си мечтая да притежавам и карам чопър! Предполагам това ми увлечение идва от първия път в който гледах Терминатор 2. Това в комбинация с огромната ми почит към Manowar, определено ме подтикват със всеки изминал ден да поглеждам към автопарковете с мотори за продан!

    Въпросът който много на който много бих искал да получа отговор е - Какъв чопър да си купя, имайки в преедвид, че нямам никакъв опит с машина на 2 колела!

    Много бих бил благодарен, ако ми дадете съвет за марка, кубатура и прочее... Естествено и парите са важни в случая, и си мисля че като за първа машина от този тип, не е нужно да инвестирам много (все пак криза е а и бензина е чудовищно скъп).

    Благодаря ви много!

  • #2
    От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

    Honda shadou 400 ili750

    Коментар


    • #3
      От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

      Ориентировъчно, какъв ти е бюджета?
      За мотор, екипировка, обслужване и т.н.
      Книжка имаш ли?
      От къде си?

      Коментар


      • #4
        От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

        Бат Димо, все още съм на етап "research". Нямам А категория, но и това влиза в проучването. Родом съм Врачанин, но в момента, както повечето ми съграждани, живея в София.
        За бюджет - знам ли... Както казах за момента съм на етап проучване и не съм започнал да отделям средства за мотора, но в момента в който реша или по скоро разбера каква машина би била най-подходяща за мен, ще започна да отделям средства до достигане на желаната сума (приблизително).
        Споменаваш екипировка и облужване, понеже нямам идея все още какви допълнителни разходи ще имам в това направление, а и откровенно казано не знам какво имаш в предвид говорейки за екипировка (в моите представи, ще съм с кожено яке, черни ботуши и каска тип "военните от втората световна" + черни очила), бих бил благодарен, ако получа някаква информация или съвет относно това също.

        Коментар


        • #5
          От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

          За екипировката, обслужването и т.н. има много изписано в два форума - мото зоната и байкърс. Тук се пише предимно за офроуд мотоциклети, но в раздел "Експедиционни машини" ще намериш много полезна информация.
          За мотор - то е като жената - избира се на вкус и предпочитание, а и каквото ти легне на сърцето
          Пообикаляй малко по мото магазините, избор има голям. Гледай, ослушвай се ... пък те нещата сами ще се наредят.
          Успех!

          Коментар


          • #6
            От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

            Чопър или къстъм? Чопър за мен е над 1000сс. За първи ти препоръчвам Вираго 535, но после като ти омалее какво ще го правиш? Малките къстъми са евтини и като ти омалеят трудно се продават. Голям чопър пък не ти трябва щом не си се качвал изобщо на мотор. Куписи това което ти харесва на външен вид, защото каквото и да ти говорим няма да ни разбетеш.
            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

            Коментар


            • #7
              От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

              Чопърите са за тежките олегнали мотористи дето вече са се наиграли.
              До колкото успях да разбера нямаш опит с моторите - за начало наблегни на това. Както казва един приятел "чопъра не е мотор с който можеш да си падаш каогато си поискаш". Ако не друго - много скъпо струва. Ендурото можеш да го издраскаш и да го направиш "на варел" и да се возиш без да ти пука но това е недопостимо при чопърите : )
              За първо време си намери нещо учебо ако ще и ЧЗ да е, научи се да караш и си оправи документите.

              Коментар


              • #8
                От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

                Щом ти се налага да "събираш пари" за мотор, явно няма да можеш да си позволиш скъп мотор + качествена екипировка.
                Отдели пари за качествена екипировка, а с останалото купи мотор, макар и не мечтания от теб. Като се понаучиш да го караш ще смениш мотора, но екипировката не търпи компромиси.

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

                  Подкрепям написаното от Оги, само с една забележка: Започни с курса, за категория А!
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

                    В Габрово пък има една поговорка "Какъвто мотор си купиш, на такъв се научаваш...". Останалото е въпрос на възможности.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв е най-подходящия чопър за начинаещ

                      Понеже си ми съгражданин , ще ти споделя моя опит
                      А категория изкарах миналото лято. Исках да си тунинговам Веспата на 125ccm и да бръмча с нея по магистралите.
                      Почти дойде зимата и някакви странни мисли ми влязоха в главата ... разтърсих се , звъннах един телефон и след 4 часа бях собственик на Honda Africa Twin.
                      Купувайки дори не я подкарах ... щото като го видях това голямото пред мен доста се стъписах.
                      Зимата всеки слънчев ден използвах да го карам по една и съща права улица , нагоре надолу ... просто да се кефя.
                      Екипировката ... беше нулева ... т.е. само каска.
                      Започнах да се оглеждам по магазините ... гледам ботуши ... 280€ .... каски .... 350/500€ ... ръкавици 60€ .... панталони .... 200€ ...
                      Моите неща са 99% употребявани , но в супер състояние ... и всичко ми излезе около 500€ (без навигацията)
                      Не подценявай хубавия екип!!!
                      Toyota RAV4 XA2 2.0 D4D 2004г. | Honda XRV 750 Africa Twin RD04 1992 г.
                      Piaggio Vespa PK50S 1983 г. | Puch Maxi N 1982 г.
                      Спортен Клуб Стрелба с Лък - Етър 78 В.Търново

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X