Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Риболов с муха и шнур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Риболов с муха и шнур 2008

    Браво Даниеле.На каква муха вземаха ?
    TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
    Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
    Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
    Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

    Коментар


    • #62
      Re: Риболов с муха и шнур 2008

      Здрасти Стефане сега лошото е че нямах подходящи мухи въпреки че имаше доста едри мухи които се люпеха рибите взимаха само дребни мушици тип адамс с много тънко тяло в цвят от сивкаво до жълто-кафеникаво на кука от 16 нагоре.
      Аз тези ги залових на малко зелено парашутче на кука 16ка. но мухата за там не е това много и се назландисват и риболова става още по труден, слагам някаква гадна снимка да се ориентираш горе долу за съжаление снимката не е добра и мухата е малко надъвкана от рибите но нямам друга

      Поздрави
      Прикачени файлове

      Коментар


      • #63
        До: Риболов с муха и шнур 2008

        Важен е резултата,сипматично парашутче от СДС прилича да е.
        TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
        Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
        Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
        Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

        Коментар


        • #64
          Re: Риболов с муха и шнур 2008

          Не е СДС
          материалите са
          дъбинг на харелайн за суха муха
          пънчето е антрон сив
          хакела е генетика олив цвят
          конец спайдер уеб 16/0
          кука 16 ка дайчи
          опашка Mayfly Tails
          Резултата щеше да е много по добър ако имах подходяща муха
          Поздрави

          Коментар


          • #65
            Re: Риболов с муха и шнур 2008

            Лека полека наближава сезона за риболов на пъстърва с муха по малките планински рекички.
            Определено този начин на риболов е най-интерсния и атрактивен.
            Тази година минахме ей така на разходка и забелязах доста малки рибки.
            Дано бракониерите ги оставят да пораснат.
            А Българщината се вижда на втората снимка в дясно за съжаление така е почти навсякъде толкова ли не можем да опазим малкото красиви места дето са останали.
            Жалко.

            Снимките са от миналата година дано и тази да е така

            На слука колеги.
            Прикачени файлове

            Коментар


            • #66
              До: Риболов с муха и шнур 2008

              Кат си рекъл - наслука да е!

              Коментар


              • #67
                Re: Риболов с муха и шнур 2008

                Събота пак по реките очертава се да е интересно с трудни риби прогнозата беше, че ще вали е познаха но все пак решихме да дръпнем някоя пъстърва.

                Задълбочен избор на муха

                и започнахме да подхвърляме тук таме

                Малко съвещание на водни условия пак смяна на мухите

                И тези с петната не закъсняха

                Както грееше слънце буквално за секунди се заоблачи


                Заваля проливен дъжд.
                За съжаление трябваше да приберем апарата и няма снимки.
                Американците започнаха да подскачат като подивяли. Намерихме подходящи мухи и успяхме да заловим около 30 бройки повечето току що влезли в норма, когато дъждът се усили почнаха да излизат и по голями риби. По повърхноста плуваха хиляди излюпващи се насекоми БВО направо се чудех въобще рибите защо взимаха изкуствените мухи. Имахме дъждобрани но естествено ги оставихме в колата навяля ни хубаво и решихме да си тръгнем. Рибките естествено пуснахме да си растът.

                Поздрави и живи здрави другата седмица пак .

                Коментар


                • #68
                  Re: Риболов с муха и шнур 2008

                  И сам войнът е войн
                  Разходих се малко по една от хилядите пъстървови реки около София.
                  Водата много малка и бистра като сълза. Лошо очертаваше се сляб риболов но така и така бях отишъл, приготвих си въдичката вързах си подходяща за реката муха и подадох на първото ми попаднало място, мухата се стече под едно храстче, и хоп едно прилично колело, засякох но рибката се откачи.
                  Интересно явно рибите щяха да се хранят.
                  Подбрах си един участък от реката около километър дълъг и го минах 5 пъти като на всяко минаване от едни и същи места хващах по някоя балканка.
                  Интересното е че в реката има и американка която упорито се криеше до 4ри часа, е хванах и няколко такива
                  Ето няколко снимки, малко са и не са с добро качество, но когато човек е сам е трудно да се снима и лови, за това се отказах от снимането и се съсредоточих върху риболова. Хванах над 30 рибки като между тях имаше и 5 маломерни.
                  Всички рибки пуснах обратно с надеждата че през есента ще ги хвана доста по пораснали.
                  Поздрави и налука.
                  Прикачени файлове

                  Коментар


                  • #69
                    До: Риболов с муха и шнур 2008

                    Аиде малко и от мен - Рила (нещо не се качиха снимките)
                    eTrex LEGEND Cx, NUVI 200

                    Коментар


                    • #70
                      До: Риболов с муха и шнур 2008

                      Едно кефалче от мен,на малка осичка,бяха две близначета и много малки кефалчета.


                      п.с.този уикенд съм на с.Смилян по горна Арда,ако има слука с петнистите,ще се похваля.
                      TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                      Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                      Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                      Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Риболов с муха и шнур 2008

                        Екстра е кефалчето Стефчо
                        за съжаление не мога да ти дам инфо за Смилян не съм ходил в този район.

                        Аз в събота бях малко пак за петнисти.
                        Положението е сериозно от реката почти нищо не е останало
                        Рибите малко но за сметка на това много трудни и капризни
                        Голямата ми радост беше че забелязах много балканки и американки с размери до 20 см. Напролет ако не ги изядът аборигените ще са екстра.

                        Хванах все пак 10 тина риби с размери като тези на снимката, и въпреки че много се стараех без да искам закачих и няколко от малките. Случи се много лош ден, рибите взимаха рядко и епизодично и точно когато падна сянка над реката и дойде времето на истинския риболов, рибата се покри Помъчих го до към 8.00 вечерта и си тръгнах, просто нямаше смисъл да седя.

                        П.С. снимките са малко некачествени че пак са с телефон, имах и фотоапарат но е страшно неудобно, бавен старт, калъфки, оптика.
                        още търся решение.

                        Поздрави и наслука.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #72
                          До: Риболов с муха и шнур 2008

                          Малко телеграфен стил инфо за с.Смилян. Стрепах се от ходене два дни по горното течение на р.Арда. Резултата е една балканка около 25 см. за съжаление на блесна,на муха,мокра суха,стример,сейдж и нимфа,нямах вземане,само атаки на безройните малки пъстърви. Цялото горно течение от с.Смилян през Кошница до с.Арда съм го обходил, малки пъстърви има наистина милиони,но никъде невидях и сянка на нещо над 15 см. Вчера сутринта рано хванах по един безименен приток на реката,с много студена вода 8 градуса показваше термометъра,вече на връщане към 9.00 сутринта бях сложил просто ей така да видя как се държи във водата една малка осичка,която бях направил на 16 кука и хоп.атака поведох,обаче се откачи.Подадох пак и една американка към 35 см. се предаде след подобаващи скоци. Това е положението на горна Арда.
                          TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                          Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                          Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                          Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                          Коментар


                          • #73
                            Re: Риболов с муха и шнур 2008

                            Браво бре Стефчо на оса не съм се и пробвал да ловя пъстърва
                            Щом се е излъгала значи ги има
                            По принцип пъстървата взима по често рано сутрин и вечер преди смрачаване.
                            Едрите седят на специфични места и трудно се отсяват от маломерката за съжаление.
                            Друг е проблема че са малко
                            Как беше нивото на водата ?

                            Поздрави и наслука

                            Коментар


                            • #74
                              До: Риболов с муха и шнур 2008

                              Нивото е бих казал нормално,гази се спокойно,много рядко в някоя клисура да става над метър и се налага да се заобиколи. Радостното определено е,че има огромна популация от малки рибки,дано няма маловодие догодина ще са по педя.
                              Див край е за два дена газене,несрещнах друг рибар по реката.
                              TLC 120 Executive 3.0 D-4D,163 h.p.
                              Honda CBR 4cyl/4str/105 h.p.
                              Honda Boad 4m/Yamaha 15 h.p.
                              Всички превозни средтсва за мен са просто начин да ида за риба

                              Коментар


                              • #75
                                Re: Риболов с муха и шнур 2008

                                Неделя малко се разходих по искъра за пъстърви
                                Беше много готино като изключим блатистите местностти и че затънах на няколко пъти.
                                Хванах си няколко риби за 2 часа и се прибрах.
                                Балканки в нормата - между 25 и 30 см.
                                На суха муха - Роял Коучман - тип парашут на кука 12 ка с дълго тяло.
                                При следващата ми разходка ще хвана и да снимам, надявам се и по добри риби да хвана, защото изпуснах няколко над 30 ама вече знам къде са
                                Водата е малко рибите обаче се хранят нормално.

                                Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X