Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зарибяване с балканска пъстърва

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Зарибяване с балканска пъстърва


  • #2
    От: Зарибяване с балканска пъстърва

    Браво добра инициатива ! Но големият проблем е опазването на тази пъстърва като попорасне ,че баркониерите много я обичат ,а контрола по реките от страна на ИАРА е минимален (да не кажа никакъв) .

    Коментар


    • #3
      От: Зарибяване с балканска пъстърва

      Реката вече е забранена за прибиране на улов от балканска пъстърва, местния клуб от Велики Преслав е изключително сериозен, както и група риболовци с муха и шнур от Шумен. Правят се периодични съвместни проверки с ИАРА, в момента поставят и табелите и контролът точно по тази река няма да спира. Оптимист съм, че популацията ще се запази и увеличи!

      Коментар


      • #4
        От: Зарибяване с балканска пъстърва

        преди години сьс мой приятел редовно пускахме из малките реки и бари по няколко стотин рибета.сигурно ни дебнеха и веднага след нас ги вадеха сьс тока/а те като цаца/ та се отказахме.

        Коментар


        • #5
          От: Зарибяване с балканска пъстърва

          Ей, откога не съм ходил да зарибявам с балканка. Това е единственият риболов който съм практикувал - риболов наобратно.

          Моите кадри обаче много старателно криеха къде се пуска риба.

          Коментар


          • #6
            От: Зарибяване с балканска пъстърва

            За толкова години по реките и за риби и за зарибяване се оказва според мен (споровете наистина и между нас са нескончаеми), че когато се крие крием само от себе си, а през това време "местните" риболовци (бракониери) бързо се ориентират и приключват рибите. Когато обаче на реката има постоянно присъствие на риболовци нещата не са така - страх ги е повече. Затова и се дава гластност на това поредно зарибяване на Камчия, има публикации в местните медии, брошури за режима по риболовните магазини и кръчмите около реката, в момента са поставят около 50 табели, ИАРА е запозната изцяло с режима (не навсякъде и те знаят каква точно е тази точка от заповедта с "Хвани-Пусни") и с подходите към реката, правят се постоянни периодични проверки сега през забраната, които ще продължат и след това. На 1-ви Февруари след седмица се открива пъстървовия риболов и много риболовци ще посетят тази река, а тяхното присъствие там ограничава страшно много и посегателството върху пъстървите. В момента благодарение на зарибяваният и мерките има достатъчно много риби в реката и прекрасни трофейни екземпляри, лично аз смятам, че пътя е този, а не противоположния с криенето - криеш до един ден, в който просто разбираш, че "са минали с тока" и рибите ги няма ...

            Коментар


            • #7
              От: Зарибяване с балканска пъстърва

              Т.е. вече има някакъв контрол.

              Коментар


              • #8
                От: Зарибяване с балканска пъстърва

                Да, има контрол отдавна, но имаше нужда да се прекрати вземането на пъстърви за да не са безмислени усилията и затова внесохме мотивираното си предложение към ИАРА и съответно министерството. Заповедта излезе началото на този месец - http://flyfishing.iantra.com/news/59...a-ticha-vidima

                Коментар


                • #9
                  От: Зарибяване с балканска пъстърва

                  Пробвахме да зарибим яз.Розов Кладенец до гр.Гълъбово,
                  със зарибяването успяхме.Но с опазването,НЕ!
                  Защо не криминализират бракониерството,не знам?
                  Браво за начинанието,и успех!
                  .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                  Киа спортаж2000тди 98г
                  Ауди А3 1.9ТДИ
                  Каравана Аdria 390Q

                  Коментар


                  • #10
                    От: Зарибяване с балканска пъстърва

                    И по тази тема отдавна се правят постъпки, в момента отново има подобни разговори основно от ЦРОО (Централна Рибно Опазваща Организация), които се борят с лични средства и възможности предимно по язовирите, но акумулираха много енергия около себе си от нормални риболовци и се надявам най-сетне да се криминализира бракониерството и да влезе в Наказателния Кодекс.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Зарибяване с балканска пъстърва

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X