Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Отмъщение

    Открих сезона за айсфишинг с две пастърви. Едната замина обратно в езерото, а другата ще посреща Никулден.
    Леда е 7-8 см което е малко за да се чувстваш сигурен, ама пусти мерак... За първа година стартирам толкова рано. Удари ни студен фронт и имаше 3-4 дни с -10С през ноща. Следващата седмица се затопля и ще има пауза.
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #62
      От: Отмъщение

      Пускай по-някоя снимка да плакнем очи.При нас е още топло и скоро лед няма да има.Наточили сме ледобурите и чакаме да замръзат язовирите.Успех.

      Коментар


      • #63
        От: Отмъщение

        Прочети на Желю (Cougar) писанията

        http://forum.fishing-mania.com/viewt...p?f=14&t=56041

        Че той риби под 70-80 см не признава

        Коментар


        • #64
          От: Отмъщение

          Първоначално публикуван от the shaman Преглед на мнение
          Прочети на Желю (Cougar) писанията

          http://forum.fishing-mania.com/viewt...p?f=14&t=56041

          Че той риби под 70-80 см не признава
          Чел съм ги, още Чавдар на времето ми даде линк. Благородно му завиждам. Аз съм на 2 часа път от него и при мен няма стилхедс и мигрираща сьомга. Те излизат от океана по големите реки и се качват нагоре да хвърлят хайвера. Лятото ходих веднъж да пробвам на Томпсън ривър и нещо голямо ми отнесе мухата . Сигурно пак ще пробвам, на заради разстоянието не става за всеки уикенд. А и не познавам региона, местата...
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • #65
            От: Отмъщение

            Заблудил съм се Шамане, Желю е на 1350 км от мен.
            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
            Lexus LS430

            Коментар


            • #66
              Re: Отмъщение

              Браво, значи почнахте вече, ей много се радвам.
              Хайде де, не извади ли най-накрая някоя баба 5-6 кила с мухарката.

              Поздрави там на канадско И давай снимки поне да гледаме

              Коментар


              • #67
                От: Отмъщение

                Не съм, ще трябва да се поправям.
                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                Lexus LS430

                Коментар


                • #68
                  От: Отмъщение

                  Натисна ни малко студ. В събота беше -17С, и по случая реших в неделя да отида на леда. В неделя сутринта беше -13С, а колко беше един час по-късно и 1000 м по-нагоре си няма и на идея. Знам че беше студено и нямаше други объркали се. Отчетох се с 3 бройки успешно извадени. Първата беше малка, а останите две средна големина (35 см). Една неуспешно извадена пастърва си тръгна с кука, тежест и плувка... Грешката беше моя. Бях се отдалечил на 20 метра да се стопля на огъня и по закона на Мърфи Рибаря нещо повлече здраво въдицата. Скочих, затичах се, адреналин, хлъзгав лед... дръпнах по-рязко и глупаво изгледах скъсаната корда(ловя с влакно за айсфишинг което деяни на студ). Този ден изпуснах поне 7-8 кълванета защото бях при огъня (за което не съжалявам, денят беше хубав и така).
                  Прикачени файлове
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #69
                    Re: Отмъщение

                    Предполагам рибите направо са си били замръзнали при тези температури, браво за ентусуиазма, имам приятели които все ме карат да ходим на лед ама пусто все не ми се мръзне

                    Коментар


                    • #70
                      От: Отмъщение

                      Дани , като в ония филм за лудите старци ....бараката върху леда , печката гори , дупка в пода ...
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #71
                        Re: Отмъщение

                        И този начин на риболов си има хубавите страни, ама нещо не е за мен Предпочитам зимата да карам ски или да ловя с муха на някой карст
                        п.с. А това с барака го има само в нормалните страни - тук не съм виждал не знам как е по Канадско но като гледам и колегата си е мръзнал яко

                        Коментар


                        • #72
                          От: Отмъщение

                          Това с бараки, заслони и т.н. е за по-улегнали рибари. Мяташ на леда и чак на пролет разглабяш. Да ама аз обичам всеки път да съм на различно място и не е удачно за мен. Има заслони от плат (като палатка). Това ще рече още 5 кила към раница, свредел, снегоходки и това детото е по мене. Предпочитам да съм колкото се може по-лек. Другия вариант - багаж на корем и нещо да го вози (моторна шейна...), но за там си тряват още куп неща (трак за шейната, място да я съхраняваш...).

                          И да, замръзвала ми е рибата ако я оставя открита на леда.
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #73
                            От: Отмъщение

                            Днес беше добър ден.
                            Температурата беше около -2 -3С, снега беше леко лигав и лесно заледяваше ако се окопаеш.
                            По план трябваше да паля огън след като заложа въдицата.И плана се провали...
                            Дупнах леда, заложих въдицата, и докато събера дребни борови клонки за разпалка, рибата реши, че е време за обяд. За по малко от час извадих 7 пастърви. Две малки отидоха обратно да порастнат, а 5 (разрешения дневен лимит) се отправиха към къщи. Размера е между 30 и 40см
                            Риболова свърши предсрочно, но пък уплътних с разподка по замръзналото езеро.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09710.JPG
Прегледи:1
Размер:198.3 КБ
ID:5547238
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • #74
                              От: Отмъщение

                              хее предсрочно вика ... ми да беше се отвисял цял ден за 2-3 )
                              Готина снимка, ма дай малко и на околията ... езерцето ... горичка .. И насам беше сняг .. цял един ден седя .. преди да го стопи

                              Коментар


                              • #75
                                От: Отмъщение

                                Пак много се е задържал, чак да не повярваш

                                Другия път ще снимам и околията
                                Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                                Lexus LS430

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X