Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Отмъщение

    Отдавна не съм писал, но днес имам повод

    На връщане от Pennask лейк преди няколко седмици. Много рибоци, но дребни

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09675.JPG
Прегледи:1
Размер:231.5 КБ
ID:5509108

    Миноу пайк в Оканаган

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09690.JPG
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5509110


    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09685.JPG
Прегледи:1
Размер:101.8 КБ
ID:5509109


    Mabel лейк, днес хванах първата си сьомга

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09695.JPG
Прегледи:1
Размер:183.2 КБ
ID:5509111
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • #47
      Re: Отмъщение

      Здрасти, хубав стример Уоли Бъгер ли е или само така ми се вижда

      И аз не съм писал отдавна въпреки че успявам да хвана за малкия Ники по някоя друга рибка
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3237.jpg
Прегледи:4
Размер:714.4 КБ
ID:5509112Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3223.jpg
Прегледи:2
Размер:869.9 КБ
ID:5509113Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3217.jpg
Прегледи:2
Размер:823.1 КБ
ID:5509114
      Рекичката е това - ами гадна си е за муха - много храсти шубраци, закачки по дъното, общо взето малки мазохисти биха ловили на нея с муха, но аз съм упорит пък и реката ми харесва.
      Тази година имам няколко риболова на нея и без риба не съм се върнал - то риболова на мен ми се превърна в работа ама какво да се прави - малкия може да яде само речна дива риба /на диета е/.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image1.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5509115Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img2.jpg
Прегледи:1
Размер:104.3 КБ
ID:5509116
      Рибките са прилични, но да си призная това са най голямите хванати тази година. Основния размер там са 25см и по малки.

      Коментар


      • #48
        От: Отмъщение

        Супер са балканките. Все повече ми се образува мерак да пробвам на река. Ще се разтърся да видя дали има нещо наблизо.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • #49
          Re: Отмъщение

          В реката е доста по трудно, трябва да намериш къде стоят рибите, обикновенно са в началото или края на вировете, близо до показали се камъни, подмоли, от двете страни - понякога и в средата на бързеи, важното в случая е да подадеш правилно на рибата, демек да и подадеш мухата пред устата.

          http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=64079
          Тук съм пуснал малко техники - не са всичко но все пак горе долу може да се ориентираш.

          Сухата муха е страхотна стръв и ако се вдигат риби е най-емоционалния риболов. Риболова на река е много динамичен, подаваш няколко пъти и ако няма риба местиш мястото, ние минаваме по няколко километра. Гледай бързо да вадиш рибата - да не пляска много за да можеш да извадиш още някоя от мястото - ако има сменяй често мухите, ако не иска на една връзваш друга.

          Вървиш нагоре по течението на реката и гледаш да не изплашиш рибите - демек не пляскаш, ако се движиш правилно можеш да се приближиш и на метър от рибата.

          Успех и да се похвалиш

          Коментар


          • #50
            Re: Отмъщение

            Все повече ми се образува мерак да пробвам на река
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mc.jpg
Прегледи:1
Размер:260.6 КБ
ID:5509515

            Ами тя реката е до вас и се казва - mission creek. Перфектна е за суха муха - надраскал съм ти и обикновенно къде стоят гадините

            Коментар


            • #51
              От: Отмъщение

              Вчера бях на Мишън крийк. Припомних си каво е да ловиш на рекичка. Едри рибоци няма(или аз не ги откривам), най-големия който хванах беше към 15 см. За сметка на това има много и е забавно. Бях единственият ентусиаст
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • #52
                Re: Отмъщение

                Не вярвам да няма едри рибоци, щом в България се намират, въпреки че токаджиите не им дават да пораснат, при вас ги има гарантирано - не си случил ден или не си се постарал достатъчно. Едрите по принцип са по мързеливи и не и ли подадеш правилно малките отнасят стръвта. Иначе браво за ентосиазма - аз отивам да търся клипове за тази рекичка да видя къде си ловил - не е лошо да питаш някой мухар къде са местата.

                Коментар


                • #53
                  От: Re: Отмъщение

                  То май никой не лови по малките рекички. Пастървата която хванах е браун траут и си е дребна.

                  Миналия уикенд най-накрая се наканих и отидох на Южен Томпсън ривър. Отидох да пробвам за сьомга. Мислех да цопам от брега, ама не става(поне в тази част на реката). Наложи се да ползвам лодката. На мястото имаше цял катун и всякакви моторни лодки и каравани. Нямам снимки
                  Хванах една пастърва малко над 30 см, хванах и няколко миноу пайк. Успях да закача и една хубава риба, която не разбрах каква е. Тя скочи два пъти и си тръгна с все типета (8 либри типет). Беше над 50 см, но каква точно си нямам на идея. Ще трябва да ходя пак
                  Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                  Lexus LS430

                  Коментар


                  • #54
                    Re: Отмъщение

                    Трябва ти малко техника - не си свикнал с големите тухли не трябва много да я теглиш, по внимателно, измори я малко и тогава я вади. Да не ти казвам как се вади 54 см тупалка с 4 клас въдица, с типет 0.14 и кука 16 ка Добре че Боги е добър мухар та я извади без да скъса и да изправи куката. Иначе на мен са ми изправяли куки много е гадно стават като пирон

                    Коментар


                    • #55
                      От: Отмъщение

                      Айде, рибарите.. Ето ви едно истинско отмъщение

                      Коментар


                      • #56
                        От: Отмъщение

                        Дани, бях с кука без контра и ме беше страх да отпусна. А и цялата борба беше 2-3 секунди на 5 метра от лодката. Аз рибоците на практика ги гледах отгоре.
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • #57
                          От: Отмъщение

                          Първоначално публикуван от Десислав Добрев Преглед на мнение
                          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                          Lexus LS430

                          Коментар


                          • #58
                            Re: Отмъщение

                            Може ли да ми снимкаш куката, по принцип има едни куки които са без контра и са с малко по странна извивка - много са добри с такава не съм имал откачане.

                            п.с Десо така се случва с мухарката редовно - ако засечеш рязко и силно а рибата е малка директно рибата те плясва през лицето, и един лош момент - закачаш едра риба но не засичаш добре и мухата се откача - ей по закона на гадостите 90 процента ти се е забила в окото.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Отмъщение

                              Няма как да я снимам, че рибока я отнесе. Беше си нормална кука с контра (не знам номера), но заради регулацията на водоема се наложи да я модифицирам/преплесна към тялото.
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • #60
                                Re: Отмъщение

                                И аз така си помислих Става със сплескана контра но така много риби си тръгват, куките които са без контра са с по дълго жило и малко по извито. С тях проблем не съм имал - иначе и аз съм размазвал контрата с клещите и доста риби са си тръгвали

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:hacek_anim.gif
Прегледи:1
Размер:183.0 КБ
ID:5519385

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X