Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отмъщение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Отмъщение

    Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
    По традиция е хубаво,да има снимки!
    Начесал си крастата.
    Браво!
    Имам само една, която направих като стъпих на горския път

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09920r.jpg
Прегледи:1
Размер:376.2 КБ
ID:5715778
    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
    Lexus LS430

    Коментар


    • От: Re: Отмъщение

      Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение
      На гьола е лесно. На реката е съвсем друго. Иска се добър кастинг или храстинг, както си забелязал. По Бг реките на някои от тях може да не си носиш мухи, по дърветата има достатъчно. Радвам се, че си почнал да връзваш мухи. Браво, според мен това е пътя за добрия улов. Днес минах покрай един карст, беше облачно и въпреки многото дребни насекоми около рекатв не видях нито една риба да се храни със сухи мухи.
      Може в момента да има силен източник на храна под водата-ларви на нещо... и затова да не взема от повърхността. Аз пробвах и със суха муха на потока, но нямах успех. То това нищо не значи в моя случай, ама все пак...
      рибоците са хитра сган. Наредили се шахматно в устието на потока и чакат водата да им сервира каквото се е излюпило в езерото (имаше люпене на мушички, но беше слабо)
      Забравих да спомена- водата в езерото беше 10-11С на повърхността.
      Toyota Land Cruiser BJ70 1985
      Lexus LS430

      Коментар


      • Re: Отмъщение

        На река го има и момента, къде стоят рибите в реката. Също е тема за размисъл. Ти вече имаш едно наблюдение. В моя случай причината е че времето беше лошо. Не се забелязвахя никакви риби, а знам какво и къде да гледам.

        Коментар


        • От: Отмъщение

          Тази неделя времето пак се забавлява за моя сметка

          Станах късно, помотах се, избрах да отида на езеро където не съм бил до сега, замотах се докато го намеря... и валеше дъжд. Към един часа на обяд поспря, и аз използвах паузата за да надуя лодката и накача катуна. Тъкмо се наместих и пак заваля. След час се оправи.

          Turtle lake

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09921r.jpg
Прегледи:1
Размер:308.9 КБ
ID:5716473

          Една канадска "балканка"

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09925r.jpg
Прегледи:1
Размер:392.3 КБ
ID:5716474

          На края пак се смрачи, раздуха и ме изкара от гьола. Тъкмо събрах катуна (и се понамокрих) и вятъра издуха облаците. Имаше чудна дъга, ама нямаше мерак за снимки

          Финиширах с 3 рибока и един изтърван на финала.
          Toyota Land Cruiser BJ70 1985
          Lexus LS430

          Коментар


          • Re: Отмъщение

            Друго си е като има риба в езерото. Браво идеален размер рибоци.

            Коментар


            • От: Отмъщение

              В петък ми се обадиха да отида да си взема пръта. Точно на време за почивните дни.

              От вчера

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09926r.jpg
Прегледи:1
Размер:376.2 КБ
ID:5718104

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC09929r.jpg
Прегледи:1
Размер:326.3 КБ
ID:5718105
              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
              Lexus LS430

              Коментар


              • От: Отмъщение

                Браво, вятър5, добра слука!
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • Re: Отмъщение

                  Хубави рибоци. Браво. Я кажи почнали да си връзваш сам мухите?

                  Коментар


                  • От: Отмъщение

                    Да Дани, започнах сам да си връзвам мухите. Засега връзвам само крономид и личей, но имам и един опит на мей флаи. Колега ми даде "рецепта" за тъмно зелен личей, но още не мога да се наканя (имам матерялите).
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • Re: Отмъщение

                      Хайде де, пусни някоя снимка.

                      Коментар


                      • От: Отмъщение

                        след мухите на Росен не ми стига смелост.
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • Re: Отмъщение

                          Зарежи го Росен те неговите мухи не ловят риби :-P Сериозно, винаги съм казвал че по добре рибите да харесват мухите а не хората. Лови ли риби значи е идеална. А Роската връзва от години, даже понякога се престарава. Аз ги връзвам по набързо, колкото да я харесат рибоците.

                          Коментар


                          • От: Re: Отмъщение

                            А, Росен и той връзва много бързо и ефективно - http://flyfishing.iantra.com/fly-tyi...514-new-nymphs,
                            но ако си покаже първите мухи (то ги има някъде много назад из форумите) ще пада смях Показвай смело мухите, защото само така могат да се коригират техниките, материалите и т.н. и да ти стават все по-добри мухите.
                            Не знам на какво казваш тъмно зелен личей, но опитай това:


                            Следя внимателно репортажите, след месец се надявам да се разходя из Илинойс, Уисконсин и Флорида за малко чужди риби

                            Коментар


                            • От: Отмъщение

                              внимавай във Флорида някой алигатор да не ти отмъкне рибоците.

                              Ето повечето от мухите които съм вързал. Отгоре са личеите, а отдолу е крономида. От ляво са две мухи които дадоха фира след няколко рибока.

                              Най-малката кука е 16-ка

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_3278r.jpg
Прегледи:1
Размер:215.5 КБ
ID:5719740

                              И отчета от тази седмица (няма снимки, че апарата още е влажен).
                              Отидох на ново за мен езеро- Windy Lake. Минавал съм покрай него, но сега за пръв път отидох да ловя.
                              На езерото имаше къмпингари. Един 60-тана годишен мъж дойде да ме пита дали ми пречи лодката му да вляза в езерото. Разговорихме се и той ми каза, че същия ден е минал "Горският" (консервейшън офисър) и им е казал, че след 2 седмици ще "прочистят" езерото защото има много перч(вид костур, не е местна риба). С други думи, ще използват ротенон(химикал) за да избият всичката риба в езерото, и след няколко години ще го зарибят с пастърва. Гадна мярка, ама...

                              Та с тази информация реших да видя какво може да се хване в това езеро, и за взема лимита от 5 риби. Хванах над 20 рибока, и всичките бяха дребни- около 25 см. само един беше близо до 40см, но и той беше "елегантен". Изглежда наистина източника на храна е ограничен.
                              Не успях да хвана перч, но хванах един сакър (устата е отдолу, подобно на мряната).
                              Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                              Lexus LS430

                              Коментар


                              • Re: Отмъщение

                                Екстра са ти мушетата. А щом ловят риби са идеални. На мен много ми се подиграваха на едно ЦДЦ. За нищо не ставало били неподходящи цветовете. Обаче последния път експертите хванаха по 2 риби, аз ги попилях. Важно е рибите да я харесват. Веъзвай с оригинални материали за мухи. По здрави са. Купи си и хубав конец. Мойте михички издържат доста риби преди да заминат, основно ловя със сухи мухи, а те са доста по нежни.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X