Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Подводен риболов на сом

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Подводен риболов на сом

    Сомът не нападал хора, да бе да...




  • #2
    От: Подводен риболов на сом

    Като гледам те не само нападат но и с доста злоба го правят.
    Благодаря страхотни кадри.
    Константин Вълчанов.0888313247

    Коментар


    • #3
      От: Подводен риболов на сом

      Защитават си територията гадинките. Нормално е след като някой ходи да ги ръчка със стрелата да се поозъбят малко.
      ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
      LZ1YBB

      Коментар


      • #4
        От: Подводен риболов на сом

        Макар и рибе 1-2 килограма си остава хищник и то на върха на хранителната верига .Тия досадници защо не погъделичкат дедо му с тая губерка
        О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

        Коментар


        • #5
          От: Подводен риболов на сом

          Той май не вижда хората а те го дразнат с тая перчицаАко имаше някой водолаз сигурно ше си счупи перките да бяга
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #6
            От: Подводен риболов на сом

            Това е снимано в Русия, а там подводния риболов е разрешен, за разлика от тука, където законите за риболова са правени по време на социализма и нямат еквивалент в Европа по тъпотия.

            @droba, отстрани има снимки и с 37 кила сом.

            @ Стари, вижда си много добре той, изгледай внимателно и двата клипа, различни сомове са.

            Коментар


            • #7
              От: Подводен риболов на сом

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Това е снимано в Русия, а там подводния риболов е разрешен, за разлика от тука, където законите за риболова са правени по време на социализма и нямат еквивалент в Европа по тъпотия.
              Не знам тука дали е забранен/дано е/, но това не пречи практикуващите го да ги нареждам в една класация с токаджиите и мрежарите!
              В любимата ми Тунджа не остана една едра риба, в Резовска,Велека,Младежка е..ха ма.та на всичката балканка и т.н. и т.н.!!!!!!

              Извинявам се за излиянието,темата е съвсем друга.
              По Дискаваъри даваха един който обикаля и експериментира дали са верни легендите за хора нападнати от риби.
              В една испанска река установиха, че дори 25 кг. сом може да удави човек..............пък за мисисипските заргани по 3-4 м. дори не ми се говори!
              SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
              0878299791

              Коментар


              • #8
                От: Подводен риболов на сом

                Тръпката/адреналина/ си е най-голяма на кльонк.Харпуни,марпуни-това си е убийство!
                Камен Механджиев

                Коментар


                • #9
                  От: Подводен риболов на сом

                  Няма лошо в подводния риболов на сом и не само, обаче да отговаря на някои изисквания:

                  1. Без бутилки с въздух;
                  2. Без осветление, маски и шнорхел;
                  3. Без харпун, евентуално с изострено колче.

                  Така силите ще бъдат изравнени.

                  Аз лично бих се гмуркал да ги гледам тези риби, не да ги ловя. За ловене си имам въдици и разчитам на късмета за нещо по-едро.
                  Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
                  Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
                  ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

                  Коментар


                  • #10
                    От: Подводен риболов на сом

                    Аз говоря по принцип.В една друга тема разказах как един ми се похвали в магазина,че ударил с харпуна 45 пъстърви по над 35 см. по Резовска река и беше много доволен от себе си.А дори не яде риба и я раздавал по комшии.А не мисли,че избива майките и догодина няма да има нищо.По-добре мрежи отколкото такива.
                    SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                    0878299791

                    Коментар


                    • #11
                      От: Подводен риболов на сом

                      Сомът си е сериозен дзвер. Преди години бяхме на гости на колеги в Русе. "Поливахме" до 05 ч., спане до 6 (по-добре да не бяхме лягали) и айде на лов под града, едно село, май беше Хотанца. Но първо, плуване с някакви еднодръвки на 2000 години до един остров, с лов на сом по пътя. То самото качване в "лодката" си беше "героизъм в мирно време" - качваш се лазешком и се пльосваш на дъното. Мене ми се падна да държа огромна тройка (първо си мислех, че е котвата) и по команда на капитана да взема от дървено ведро каракуда половин кило, за я закача под гръбната перка и да я метна през борда. Ония кльонка, псува и след малко вика "дай"! Метнах стръвта, прибрах ръцете и въжето с тапите се понесе... Хванахме 2 сома, по-големият отиде някъде, а малкият (около 8 кг) вечерта стана курбан.
                      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Подводен риболов на сом

                        Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                        Аз говоря по принцип.В една друга тема разказах как един ми се похвали в магазина,че ударил с харпуна 45 пъстърви по над 35 см. по Резовска река и беше много доволен от себе си.А дори не яде риба и я раздавал по комшии.А не мисли,че избива майките и догодина няма да има нищо.По-добре мрежи отколкото такива.
                        Колега един от двама ви послъгва ама караи. Там ловя риби от 100 години и много добре ми са ясни всички интриги по тази река. Но също така и на двама ни е ясно ,че там не всеки може да ходи , а после гроздето било кисело или пък обрано. То ако толкова лесно се убиваха пастърви с харпун и то по резовска ние още преди години щяхме преди него да се пробваме. Знам за единични случаи за харпунджииски улов на сомове ,но тази река е толкова мътна и дива ,особенно от местността Палиокупата до устието,че това не би се удало на всеки.Да не споменавам какво би се получило ,ако манафите от турската страна го пипнат.Защото знаете ,че това е граница и полувината река е турска другата полувина наша. А ,като спомена за мрежите ,именно те изтарашиха рибата в Резовска и Велека,но стига съм дрънкал аиде. Наслука.
                        Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Подводен риболов на сом

                          Интересувам се за подарък за приятеля ми, курсове по подводен риболов или къде са подходящите места, нещо - което мога да му подаря
                          мерси.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X