Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как открихме сезона - добра и лоша новина

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как открихме сезона - добра и лоша новина

    На 11-сти, както си му е реда в 6.45 часа вече бях разтоварил такъмите на яз. Тракиец. Към 7.00 хвърлих втората въдица, а след 9 минути : бяла риба - 2 кг беше вече факт.Това е добрата новина.
    Лошата е, че оттам нататък - нищо.Като каза - не искам и така до 12.00.Късмета на Колегите наоколо беше по-зле и от моя.Напече много, и събрах багажа.
    За утеха вечерта отскочихме до Марица.Единствено 1 недорасло сомче(400гр.) стръвно захапа уклейката, която бях заложил, и това беше.
    Естествено сомчето си го пуснахме - по-живо и здраво да си ходи, с условието да се върне след 1-2 години.
    Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
    Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
    'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

  • #2
    От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

    След разходка до Батак, продължихме до Белмекен и ето 42 cm хубавица.
    http://picasaweb.google.bg/Asen.Vele...eat=directlink
    Не ми даде сърце да я пусна, трофейна риба си беше...
    LZ1AIV

    Коментар


    • #3
      От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

      Браво....ама що хвърли въдицата!??

      Коментар


      • #4
        От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

        Жена ми се пече, аз дремуцкам на стола. По едно време ме попита дали съм видял едно голямо нещо, дето пляснало зад мен във водата. Не го бях видял. Сложих блесна Н-р 2 или 3 и заметнах. Още с падането на блесната удари, като тогава разбрах, че рибата е голяма. Аванса изсвири като парен локомотив преди прелез. Затегнах го доста, подадох главата на пъстървата във въздуха и така 2-3 пъти. Влакното предния ден го бях сменил, 0.18, монофил, мек, познавах му възможностите. То във филмчето са последните десетина секунди от борбата. Откачи се щом стъпи на сушата, но се оказа, че съм пъргавелка. Обикновено при по-нормални размери винаги пускам рибата обратно, но на този трофей сърце не ми даде...
        LZ1AIV

        Коментар


        • #5
          От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

          Браво, браво! Филмчето ме изкефи! А и рибата сия бива! И аз бих я задържал.

          Коментар


          • #6
            От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

            Къде е филмчето?

            Коментар


            • #7
              От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

              Първоначално публикуван от kimba1 Преглед на мнение
              Къде е филмчето?
              http://picasaweb.google.bg/Asen.Vele...49021360211634
              LZ1AIV

              Коментар


              • #8
                От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                Браво, браво, супер е! Добри рефлекси имаш.Ами наслука за следващия път.

                Коментар


                • #9
                  От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                  Първоначално публикуван от asenv Преглед на мнение
                  След разходка до Батак, продължихме до Белмекен и ето 42 cm хубавица.
                  http://picasaweb.google.bg/Asen.Vele...eat=directlink
                  Не ми даде сърце да я пусна, трофейна риба си беше...
                  И аз бях на Белмекен, но за малко Много вода, много чудо още 30 см и прелива от преливника
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                    Eто и фотоматериала:
                    http://gallery.nariba.com/showphoto....cat=500&page=1
                    http://gallery.nariba.com/showphoto....cat=500&page=1
                    http://gallery.nariba.com/showphoto....cat=500&page=1
                    Grand Vitara 1.6i 16V (94Hp)2001
                    Недостатъчното количество просто ще свърши, недостъчното качество може да те довърши !
                    'Толкова млад, а вече кривнал от пътя'

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                      Аз бях на Чепеларската река (Чая) под с. Хвойна, на местен пясъчен червей изваден от наноса кълвеше като луда, но явно дребосък, а и самият червей е много крехък и бързо пада. Все пак извадих една мренка към 10 см., която след като обстойно беше разучена от децата беше върната обрътно. После хванах и кефалче със същия размер на ручейник, също върнато обратно. Рибите не са големи, но след големия порой (който отнесе пътя преди Асеновград) преди години нямаше никаква риба и уловените рибки дават надежда, че рибата отново се е завъдила и наедряла да размери за риболов. В реката има и кротушка и някоя пъстърва избягала от рибарниците с/у разклона за Забърдо.
                      Не бързай ако искаш да стигнеш
                      __________________________________
                      Discovery II TD5 10P

                      Коментар


                      • #12
                        От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                        Аз се разходих до язовир Ивайловград бях от 10до 14.След обилно хранене на втория ден започнаха ударите.Рибите,които кълвяха бяха ралични видове шаран,таранка,сом,амур много хубав риболов стана.На самия язовир имаше поне 1500 човека с мнобо лодки и бири в хладилниците,а агрегатите не спираха да работят.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Как открихме сезона - добра и лоша новина

                          Първоначално публикуван от katericata Преглед на мнение
                          Аз се разходих до язовир Ивайловград бях от 10до 14.След обилно хранене на втория ден започнаха ударите.Рибите,които кълвяха бяха ралични видове шаран,таранка,сом,амур много хубав риболов стана.На самия язовир имаше поне 1500 човека с мнобо лодки и бири в хладилниците,а агрегатите не спираха да работят.
                          A къде бяхте застанали, и нЕкоя снимчица няма ли да качиш, с рибите поне?
                          Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                          if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X